لیست آموزشگاههای آزاد استان اصفهان
 
خدمات الکترونیک
اوقات فراغت با طعم مهارت
دفترچه ثبت نام الکترونیکی آزمونهای داوطلبان آزاد (ادواری)
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 14
بازدید امروز 1,755
بازدید دیروز 14,955
بازدید این ماه 513,673
بازدید کننده ماه قبل 296,076
بازدید ماه قبل 380,800
بازدید کل 36,793,148

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور: عنوان‌سازی پتکی بر مهارت است/ به برخی کمتر از دکتر نمی‌توان گفت ...

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: زیاد تولید عنوان می‌کنیم و اگر به کسی عنوانی کمتر از «دکتر» بگوییم گویا به او برمی‌خورد و این موضوع پتکی بر مهارت است.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، علی اوسط هاشمی ظهر چهارشنبه در نشست با مسئولان پارس جنوبی اظهار داشت: دشمن تلاش زیادی برای مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته است تا این کشور به توسعه و پیشرفت نرسد.
وی با اشاره به اینکه امروزه عسلویه در قامت ملی ارزش و افتخار بالایی محسوب می‌شود، اضافه کرد: پارس جنوبی به این قد و قواره رسیده است که در عرصه ملی نقش ایفا می‌کند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه به کارهای فرهنگی، اجتماعی و آموزشی به خوبی توجه نشده است، افزود: این مسائل پیوست‌های الزامی صنعت هستند و نگاه به این حوزه ضعیف است و فقط به پیشرفت صنعتی نگاه شده است.
وی با بیان اینکه بخشی‌نگری صرفا از نگاه اقتصادی جفا به همه دستاوردها است ادامه داد: در شهرستان عسلویه با وجود توسعه صنعتی به خوبی در حوزه مهارت کار نشده است. وقتی با عنوان‌ها بازی‌ می‌کنیم باید منطبق با آن درایت و برنامه را هم داشته باشیم.
علی اوسط هاشمی تصریح کرد: صرف اینکه دلخوش کنیم که اینجا پایتخت انرژی کشور است، مطلوب نیست و باید در بخش‌های مختلف زمینه را برای توسعه ایجاد کنیم.
وی ایمنی و مهارت را دو بال و ابزار انجام کار دانست و اضافه کرد: زیاد تولید عنوان می‌کنیم و به کسی کمتر از دکتر بگوییم گویا به او برمی‌خورد و این موضوع پتکی بر مهارت است و فضیلت افراد بامهارت را هم کمرنگ می‌کنیم.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تاکید کرد: همه تلاش دارند که فرزندشان در لایه اول آموزش عالی باشد و اگر غیر از این باشد احساس می‌کنیم که فرزندمان نتوانسته در موقعیت منطبق با شان انسانی کسب رتبه کند.
وی با بیان اینکه یک آشپز یا خیاط و نجار و . . . برند می‌شوند، تاکید کرد: افرادی که مهارت دارند، هم درآمد بالاتری دارند و هم آزادی اداری بیشتری دارند. منزلت در مهارت بالاتر از منزلت‌های اداری است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارزش مهارت در عرصه تولید را بسیار بالا دانست و ادامه داد: اولین توصیه من این است که اگر قرار است در قامت ملی باقی بمانید باید ساختارها را منطبق با ظرفیت پارس جنوبی خلق کرد. باید به فکر صادرات نیروی انسانی ماهر باشیم.
وی تاکید کرد: نباید فقط خودمان را به جذب نیاز کار این پالایشگاه‌ها محدود کنیم و باید تلاش کنیم که نیروهای کار ماهری داشته باشیم و بتوانیم آنها را صادر کنیم تا بتوانند در دیگر کشورها خدمات ارائه کنند.
علی اوسط هاشمی با اشاره به اینکه هشت سطح صلاحیت حرفه‌ای در کشور تدوین شده است، افزود: در این منطقه می‌توان هشت صلاحیت حرفه‌ای را در سطح پارس جنوبی اجرا کرد.
وی با بیان اینکه عسلویه باید به شهرستان کار و مهارت تبدیل شود، تصریح کرد: مسئولان دیگر نقاط کشور هم باید در این زمینه به عسلویه نگاه کنند. باید وزن اجتماعی مهارت را بالاببریم تا به محل رجوع تبدیل شویم.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به اینکه همه نیروها در پارس جنوبی باید گواهی مهارت داشته باشند، گفت: شرکت نباید دنبال درآمد صرف باشد و باید سهمی را برای مهارت و آموزش قائل باشد
   1398/8/11 12:05    تعداد بازدید :  318

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 318
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )