تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 2
بازدید امروز 3,514
بازدید دیروز 24,993
بازدید این ماه 803,309
بازدید کننده ماه قبل 141,600
بازدید ماه قبل 197,531
بازدید کل 27,451,501

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خبر داد: با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور طرح های کسب و کار بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به استاندارد آموزشی ارتقا یافته و پایداری مشاغل از ضریب بالایی برخوردار خواهد شد

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان، از تدوین استانداردهای آموزشی مبتنی بر تکنولوژی های نوین  بر اساس طرح های کسب و کار بنیاد برکت خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، علی اوسط هاشمی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با محمود عسکری آزاد، رئیس هیأت مدیره بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، پیرامون بررسی زمینه های مشترک همکاری دیدار و گفت وگو کرد.
علی اوسط هاشمی با اشاره به نرخ بالای بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی و انباشت نیروی انسانی دارای مدرک، گفت: با ارزیابی وضعیت فعلی و تحولات سطح تکنولوژی کشور، می توان با هم افزایی، هم فکری، هم گرایی و همکاریِ پایدار بسترهای آموزش مستمر و مهارت افزایی را فراهم کرد.
وی از تشکیل شورای مهارت در استان های کشور خبر داد و بیان کرد: با توجه به نقش بنیاد برکت در افزایش فرصت‌های شغلی، توسعه‌‌ کارآفرینی، فقرزدایی و جلوگیری از مهاجرت از روستاها و شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ، این سازمان آمادگی دارد تا با توجه به مصوبات شورای مهارت و نیازسنجی نیروی انسانی و جغرافیایی، در بخش ارتقای مهارت روستائیان و آموزش در حین کار در بخش اصناف و صنایع با بنیاد برکت همکاری مستمر داشته باشد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با تأکید بر اعتبار گواهی نامه های مهارتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در سطح جهانی، افزود: فعالیت های اجتماع محور و بنگاه های اقتصادی شبکه مردمی مهارت آموزی در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است که با افزایش سهم اقتصادی آموزش و نگاه ویژه به مهارت می توان فصل جدیدی در همکاری مشترک دو دستگاه برای دوام شغل و صیانت از سرمایه و تربیت انسان توانمند را آغاز کرد.
وی افزود: با توجه به زمینه مثبت فعالیت بنیاد برکت در روستاها، کارآفرینی و آموزش در روستاها با هم عجین هستند و با جهت گیری برای محرومیت زدایی و ترویج مهارت و افزایش توان نیروی انسانی در روستا می توان این سرمایه ارزشمند را به الگویی برای کشور تبدیل کرد.
در ادامه، محمود عسکری آزاد، رئیس هیأت مدیره بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، ضمن اعلام آمادگی بنیاد برای همکاری با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: بنیاد آمادگی دارد با استفاده از توان تسهیل گران آموزش دیده و ماهر در 35 رسته آموزشی مشاغل روستائیان، مطابق با استانداردهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، آموزش های منجر به اشتغال و افزایش بهره وری را ارائه نماید.
این گزارش می افزاید: در این نشست مقرر شد ستاد اجرایی برای بررسی فعالیت های مشترک بین دو دستگاه تشکیل و تفاهم نامه مشترکی در زمینه گرایش ها و نیازهای بنیاد برکت و استاندارهای آموزشی سازمان منعقد و در اسرع وقت اجرایی شود.
   1398/9/6 09:06    تعداد بازدید :  101

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 101
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )