تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 7
بازدید امروز 5,336
بازدید دیروز 24,993
بازدید این ماه 805,131
بازدید کننده ماه قبل 141,600
بازدید ماه قبل 197,531
بازدید کل 27,453,323

علی اوسط هاشمی: ارتقای جایگاه مهارت در جامعه در گرو نگاه ویژه مجلس شورای اسلامی به آموزش های مهارتی است

محمد مهدی زاهدی:
صلاحیت حرفه ای باید در شرایط استخدام لحاظ شود
علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و محمد مهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، پیرامون ارتقای جایگاه مهارت آموزی در جامعه دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان با محمد مهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، پیرامون ارتقای جایگاه مهارت آموزی در جامعه و نقش مجلس شورای اسلامی در مهارت افزایی، دیدار و گفتگو کردند.
هاشمی، در این دیدار با اشاره به قدمت مهارت و درخشش آن در کشورمان، گفت: انتظار داریم ظرفیت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در زمینه های منابع انسانی، مربیان توانمند و مسلط به کار، تجهیزات و سخت افزار برای نقش آفرینی آموزش های  مهارتی در جامعه مورد توجه مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.
وی با انتقاد از تضعیف ارزش مهارت و صلاحیت حرفه ای در نظام اداری کشور، بیان داشت: ضرورت کار فرهنگی در جامعه برای ارتقای جایگاه مهارت به صورت جدی احساس می شود و باید از حداکثر ظرفیت کمیسیون آموزش عالی، کمیسیون های بودجه و مهارت زیر مجموعه آن برای تقویت نگاه به مهارت استفاده شود.
 صلاحیت حرفه ای باید در شرایط استخدام لحاظ شود
محمد مهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، در این دیدار با تأکید بر تغییر نگرش و تحول در نظام اداری از مدرک گرایی به مهارت گرایی، گفت: کمیسیون آموزش مجلس تلاش می کند موانع آموزش های مهارتی در همه ابعاد را بر طرف نماید.
زاهدی با تأکید بر مبارزه جدی با مدرک گرایی و فرهنگ سازی و قانونمندکردن و الزام دستگاه ها به جذب مهارت آموختگان و فراگیران حرفه ای، افزود: صلاحیت حرفه ای باید در شرایط استخدام لحاظ شود.
وی تصریح کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تلاش می کند از همه ظرفیت های قانون نظام جامع آموزش مهارت برای بهره مندی جامعه مشتاق مهارت استفاده کند.
   1398/9/6 09:13    تعداد بازدید :  79

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 79
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )