خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتیدفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
جذب امریه سربازی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 21
بازدید امروز 613
بازدید دیروز 7,596
بازدید این ماه 202,699
بازدید کننده ماه قبل 117,258
بازدید ماه قبل 187,118
بازدید کل 25,806,674

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید موسویان کاشان: طرح ایران مهارت ایجاد زمینه ای مناسب برای شناسایی استعدادهای مهارتی دانش آموزان است ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، در اجرای طرح ملی ایران مهارت ، جلسه اي با حضور محمود علواني رييس مركز شهيد موسويان كاشان، کارشناس آموزشگاههای آزاد و کارشناس مشاوره شغلی، مركز، مکاریان معاون آموزش و پرورش کاشان، باقری مسئول آموزش اول متوسطه و نیکفر مسئول هسته گزینش آموزش و پرورش و جمعي از مدیران دبیرستان های کاشان و اعضاء انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد برگزار گرديد.
در ابتدا مکاریان درخصوص شیوه نامه ایران مهارت اعم از اهداف طرح، منابع مالی ، نظارت و ارزیابی  و ... توضیحاتی را ارائه نمود .
در ادامه علوانی ضمن اشاره به اهداف اين طرح شامل توسعه و تقویت فرهنگ مهارت آموزی و ایجاد زمینه مناسب برای شناسایی استعدادهای مهارتی دانش آموزان و کمک به هدایت تحصیلی و زمینه کسب شایستگی های پایه فنی مورد نیاز نیروی کار افزود: آسیب شناسی طرح بایستي مورد بررسی قرار گیرد و ایرادها برطرف تا بهره وری بهتری داشته باشیم.
گفتني است: اعضاء انجمن صنفی نیز نقطه نظرات خود را راجع به نقاط قوت و ضعف طرح بیان داشتند.
در پایان مقرر گردید نیازسنجی آموزشی توسط آموزش و پرورش انجام و لیست حرفه ها و مدارس را به این مرکز اعلام نموده و مرکز نیز درخصوص گزینش مربیان طرح بامسئول گزینش آموزش و پرورش مکاتبه و لیست آموزشگاهها و شهریه پیشنهادی توسط انجمن صنفی به مرکز ارائه تا جهت برنامه ریزی در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد .
لازم به ذكر است: طرح ايران مهارت پيوند آموزش هاي رسمي و غيررسمي است كه در سال 1396 مصوب شد و تلاش می‌کند تا در دوره متوسطه اول و دوم برنامه‌ای را برای آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با فضای کار و اشتغال، ارتقای توانمندی‌ها و مهارت‌های متناسب با ویژگی‌های شناختی و جمعی آنها و پیوند بیشتر آنها با فضای کسب‌ وکار و فعالیت‌های کارآفرینانه ارائه دهد. براین اساس اين طرح در قالب  تفاهم‌نامه‌ی سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور با وزارت آموزش و پرورش آغاز شده و توسط آموزشگاه‌های فني و حرفه اي آزاد انجام می‌شود.

   1398/9/7 10:36    تعداد بازدید :  91

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 91
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )