تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 7
بازدید امروز 4,514
بازدید دیروز 24,993
بازدید این ماه 804,309
بازدید کننده ماه قبل 141,600
بازدید ماه قبل 197,531
بازدید کل 27,452,501

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید موسویان کاشان: طرح ایران مهارت ایجاد زمینه ای مناسب برای شناسایی استعدادهای مهارتی دانش آموزان است ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، در اجرای طرح ملی ایران مهارت ، جلسه اي با حضور محمود علواني رييس مركز شهيد موسويان كاشان، کارشناس آموزشگاههای آزاد و کارشناس مشاوره شغلی، مركز، مکاریان معاون آموزش و پرورش کاشان، باقری مسئول آموزش اول متوسطه و نیکفر مسئول هسته گزینش آموزش و پرورش و جمعي از مدیران دبیرستان های کاشان و اعضاء انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد برگزار گرديد.
در ابتدا مکاریان درخصوص شیوه نامه ایران مهارت اعم از اهداف طرح، منابع مالی ، نظارت و ارزیابی  و ... توضیحاتی را ارائه نمود .
در ادامه علوانی ضمن اشاره به اهداف اين طرح شامل توسعه و تقویت فرهنگ مهارت آموزی و ایجاد زمینه مناسب برای شناسایی استعدادهای مهارتی دانش آموزان و کمک به هدایت تحصیلی و زمینه کسب شایستگی های پایه فنی مورد نیاز نیروی کار افزود: آسیب شناسی طرح بایستي مورد بررسی قرار گیرد و ایرادها برطرف تا بهره وری بهتری داشته باشیم.
گفتني است: اعضاء انجمن صنفی نیز نقطه نظرات خود را راجع به نقاط قوت و ضعف طرح بیان داشتند.
در پایان مقرر گردید نیازسنجی آموزشی توسط آموزش و پرورش انجام و لیست حرفه ها و مدارس را به این مرکز اعلام نموده و مرکز نیز درخصوص گزینش مربیان طرح بامسئول گزینش آموزش و پرورش مکاتبه و لیست آموزشگاهها و شهریه پیشنهادی توسط انجمن صنفی به مرکز ارائه تا جهت برنامه ریزی در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد .
لازم به ذكر است: طرح ايران مهارت پيوند آموزش هاي رسمي و غيررسمي است كه در سال 1396 مصوب شد و تلاش می‌کند تا در دوره متوسطه اول و دوم برنامه‌ای را برای آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با فضای کار و اشتغال، ارتقای توانمندی‌ها و مهارت‌های متناسب با ویژگی‌های شناختی و جمعی آنها و پیوند بیشتر آنها با فضای کسب‌ وکار و فعالیت‌های کارآفرینانه ارائه دهد. براین اساس اين طرح در قالب  تفاهم‌نامه‌ی سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور با وزارت آموزش و پرورش آغاز شده و توسط آموزشگاه‌های فني و حرفه اي آزاد انجام می‌شود.

   1398/9/7 10:36    تعداد بازدید :  170

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 170
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )