خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتیدفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
جذب امریه سربازی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 21
بازدید امروز 635
بازدید دیروز 7,596
بازدید این ماه 202,721
بازدید کننده ماه قبل 117,258
بازدید ماه قبل 187,118
بازدید کل 25,806,696

علی اوسط هاشمی: از آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد دارای صلاحیت حرفه ای حمایت می کنیم ...

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در دیدار با رؤسای کانون های انجمن صنفی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای استان ها، از حمایت سازمان از آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد دارای صلاحیت حرفه ای خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اعضای هیأت مدیره کانون انجمن صنفی کشوری و رؤسای کانون های انجمن صنفی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای استان ها، امروز ششم آذر ماه سال جاری  دیدار و گفتگو کرد.
هاشمی، با تأکید بر اوج گیری و تقویت بخش خصوصی در امر مهارت آموزی  برای عبور از شرایط سخت کنونی جامعه، گفت: آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد، باید با ورود جدی به مقوله مهارت آموزی، مراکز فعال خود را از سطح آمار و ارقام عبور داده و به مرحله فعلیت برسانند.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، بیان کرد: هیچ قراردادی نباید در تعارض با منافع آموزشگاه های آزاد باشد.
 
ارزش گذاری مهارت نیازمند اجماع و جریان سازی در جامعه است
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، با اشاره به نیاز جامعه بر نگاه مسئولانه به مهارت، به جریان سازی با اجماع در کشور برای ارتقای ارزش مهارت، افزود: آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای باید ایده های بزرگ خود را مطرح و بسته های آموزشی قوی و جامع تدوین کنند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابراز داشت: اکنون ارزش گذاری مهارت نیازمند اجماع و جریان سازی در جامعه است.
وی گفت: اجماع با خود(در درون سازمان)، با مردم و در نهایت با جامعه، تکیه بر خرد جمعی و تکیه بر دانایی مسبب جاری شدن اراده و عشق در جامعه می شود.
هاشمی، با تأکید بر برخورد قاطعانه با تخلف در آموزشگاه های آزاد در زمینه صدور پروانه مهارت، بیان کرد: از بخش خصوصی انتظار دارم با حکمرانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و تکیه بر صلاحیت های خود ایده ها و پیشنهادات سازنده مطرح کنند و از این طریق بتوانند دستگاه های اجرایی را برای بالابردن وزن مهارت با خود همراه کنند.
 وی، از رؤسای کانون های انجمن صنفی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای خواست با مطالبه گری، پرهیز از اختلاف نظر و پویایی به مقوله مهارت آموزی ورود کنند تا بتوانند سهمی از اعتبار صندوق توسعه کشور را به آموزش در بخش خصوصی  اختصاص دهند.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، بیان کرد: تفویض اختیار به آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای با استفاده از ظرفیت کارگاه های مراکز آموزش دولتی یک ضرورت ملی است که لازم است کانون انجمن صنفی کشوری در این خصوص تدبیر نموده و پیشنهادات خود را ارائه نماید.
وی در ادامه تأکید کرد: به زمینه های فعال سازی کانون های تعطیل شده یا منحرف از فعالیت حرفه ای و اصلاح روند و ارتقای  توانایی برای مشارکت در جریان سازی باید به جد ورود نمود.
هاشمی در خاتمه گفت: بر بازنگری آئین نامه آموزشگاه ها که نقش زیان زا و بازدارنده نیز دارند با هم فکری، تعامل  و مشارکت حداکثری که توأم با فرصت سازی های جدید باشد، باید اندیشید و در زمان کوتاه نتیجه آن را آماده ابلاغ نمود.
   1398/9/11 08:24    تعداد بازدید :  41

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 41
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )