خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 9
بازدید امروز 6,615
بازدید دیروز 21,608
بازدید این ماه 749,548
بازدید کننده ماه قبل 828,736
بازدید ماه قبل 981,049
بازدید کل 29,520,967

علی اوسط هاشمی: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اتحادیه مرکزی تعاونی های روستایی و کشاورزی در حوزه آموزش های مهارتی همکاری می کند ...

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در دیدار با یداله کشاورز، مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاون روستایی و رحمت اله بنار، مدیرعامل اتحادیه مرکزی نظارت و هماهنگی تعاونی های روستایی و کشاورزی ایران،با اشاره به سهم اندک تشکل ها، اتحادیه ها و سمن ها در مقوله آموزش، گفت: وسعت نگاه کشور به آموزش می تواند سبب تولید ثروت شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، هاشمی،ضمن تبیین موضع سازمان در تربیت مربیان زبده و ماهر گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، بهره وری آموزشی، تربیت و توانمندسازی مربیان را در دستور کار دارد و آموزش کارآموزان را به آموزشگاه های بخش خصوصی واگذار می کند.
هاشمی، از تدوین 830 استاندارد آموزشی سازمان در 10 رشته کشاورزی خبر داد و اعلام کرد: برای پایداری کار، بازدهی بالا، اجرای روش های علمی کشاورزی و کاهش سن کشاورزان، در صورت توافق برخی از  ظرفیت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در اختیار تعاونی های روستایی و کشاورزی قرار می گیرد.
هاشمی، در همین راستا، تصریح کرد: آمادگی داریم با  همکاری تعاونی های روستایی و کشاورزی پایه گذار کاری دنباله دار و پایدار در آموزش های مهارتی باشیم و با تلفیق علم و تجربه، تربیت مربیان و تغییر کاربری کارگاه ها، شاهد افزایش تقاضا برای آموزش در جامعه و نمایان شدن آثار آموزش در این بخش باشیم.
معاون وزیر تعاون در پایان گفت: در حال حاضر فرصت مناسبی برای تعامل تشکل ها در زمینه تولید و صادرات محصولات کشاورزی ایجاد شده است که باید از آن به خوبی بهره برد.
 
رابطه بین ترویج و آموزش باید تقویت شود
رحمت اله بنار، مدیرعامل اتحادیه مرکزی نظارت و هماهنگی تعاونی های روستایی و کشاورزی ایران،در این دیدار بخشی از معضلات حوزه کشاورزی را نداشتن رویکرد حرفه ای و تخصصی به این بخش دانست و گفت: ترویج، کشف مسئله می کند و با تحقیق و بررسی  بر روی آن، مجددأ به چالش های بخش ترویج پاسخ داده می شود.
بنا براین گزارش، یداله کشاورز، مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاون روستایی نیز با استقبال از همکاری بین دو دستگاه، گفت: قسمتی از موانع و مشکلات بخش کشاورزی و روستایی، انجام کار به روش های سنتی است که باعث گسست بین دو نسل شده است و ضرورت تشکیل اتحادیه های تخصصی در زراعت، پرورش دام و آبزیان به وضوح احساس می شود.
در  این دیدار طرفین بر انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک و گسترش تعاملات توافق کردند.


 

   1398/9/17 09:33    تعداد بازدید :  99

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 99
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )