خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
جذب امریه سربازی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 16
بازدید امروز 5,299
بازدید دیروز 4,768
بازدید این ماه 218,965
بازدید کننده ماه قبل 163,674
بازدید ماه قبل 224,819
بازدید کل 26,091,280

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان نطنز: طرح ایران مهارت گامی است جهت انتخاب شغلی آینده دانش آموزان ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، در اجرای طرح ملی ایران مهارت، جلسه اي با حضور علی ترابیان رييس مركز نطنز، چاوش پور مدیرآموزش و پرورش شهرستان، لقایی زاده معاون آموزشی، کارشناسان و مدیران مدارس مجری طرح در محل آموزش و پرورش نطنز برگزار گرديد.
در ابتدای این نشست ترابیان،  توضیحاتی پیرامون شیوه‌نامه اجرایی، اعضای کمیته، ضرورت و اهمیت طرح ایران مهارت بیان و گزارشی از اقدامات انجام شده، معایب و مشکلات سال گذشته این طرح را ارائه داد.
وی طرح مذکور را گامی در جهت توازن رشته‌ای و انتخاب شغل آینده دانش‌آموزان دانست.
سپس چاوش پور مدیر آموزش و پرورش نطنز گفت: خانواده‌ها بایستي نسبت به گرایش‌های تحصیلی فرزندان خود به سمت مهارت‌آموزی تلاش كنند.
وي افزود: با اجرای طرح ایران مهارت، شاهد مهارت‌آموزی دانش‌آموزان هستیم؛ از این رو نگرش ما این است که با تغییر سبک روند آموزشی مدارس خود، در شکل‌دهی به سلیقه‌ها و توانایی‌های دانش‌آموزان گام عملی مؤثر  برداریم.
در این جلسه مقرر گردید نیازسنجی آموزشی توسط دو مدرسه فاطمیه و شهید بهشتی نطنز در اسرع وقت انجام گرفته و طرح فوق با رفع مشکلات گذشته در این دو مدرسه  با مشارکت حداکثری دانش آموزان اجرا گردد.
لازم به ذكر است: طرح ايران مهارت پيوند آموزش هاي رسمي و غيررسمي است كه در سال 1396 مصوب شد و تلاش می‌کند تا در دوره متوسطه اول و دوم برنامه‌ای را برای آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با فضای کار و اشتغال، ارتقای توانمندی‌ها و مهارت‌های متناسب با ویژگی‌های شناختی و جمعی آنها و پیوند بیشتر آنها با فضای کسب‌ وکار و فعالیت‌های کارآفرینانه ارائه دهد. براین اساس اين طرح در قالب  تفاهم‌نامه‌ی سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور با وزارت آموزش و پرورش آغاز شده و توسط آموزشگاه‌های فني و حرفه اي آزاد انجام می‌شود.

   1398/9/17 10:01    تعداد بازدید :  111

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 111
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )