خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 6
بازدید امروز 6,080
بازدید دیروز 21,608
بازدید این ماه 749,013
بازدید کننده ماه قبل 828,736
بازدید ماه قبل 981,049
بازدید کل 29,520,432

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان نطنز: طرح ایران مهارت گامی است جهت انتخاب شغلی آینده دانش آموزان ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، در اجرای طرح ملی ایران مهارت، جلسه اي با حضور علی ترابیان رييس مركز نطنز، چاوش پور مدیرآموزش و پرورش شهرستان، لقایی زاده معاون آموزشی، کارشناسان و مدیران مدارس مجری طرح در محل آموزش و پرورش نطنز برگزار گرديد.
در ابتدای این نشست ترابیان،  توضیحاتی پیرامون شیوه‌نامه اجرایی، اعضای کمیته، ضرورت و اهمیت طرح ایران مهارت بیان و گزارشی از اقدامات انجام شده، معایب و مشکلات سال گذشته این طرح را ارائه داد.
وی طرح مذکور را گامی در جهت توازن رشته‌ای و انتخاب شغل آینده دانش‌آموزان دانست.
سپس چاوش پور مدیر آموزش و پرورش نطنز گفت: خانواده‌ها بایستي نسبت به گرایش‌های تحصیلی فرزندان خود به سمت مهارت‌آموزی تلاش كنند.
وي افزود: با اجرای طرح ایران مهارت، شاهد مهارت‌آموزی دانش‌آموزان هستیم؛ از این رو نگرش ما این است که با تغییر سبک روند آموزشی مدارس خود، در شکل‌دهی به سلیقه‌ها و توانایی‌های دانش‌آموزان گام عملی مؤثر  برداریم.
در این جلسه مقرر گردید نیازسنجی آموزشی توسط دو مدرسه فاطمیه و شهید بهشتی نطنز در اسرع وقت انجام گرفته و طرح فوق با رفع مشکلات گذشته در این دو مدرسه  با مشارکت حداکثری دانش آموزان اجرا گردد.
لازم به ذكر است: طرح ايران مهارت پيوند آموزش هاي رسمي و غيررسمي است كه در سال 1396 مصوب شد و تلاش می‌کند تا در دوره متوسطه اول و دوم برنامه‌ای را برای آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با فضای کار و اشتغال، ارتقای توانمندی‌ها و مهارت‌های متناسب با ویژگی‌های شناختی و جمعی آنها و پیوند بیشتر آنها با فضای کسب‌ وکار و فعالیت‌های کارآفرینانه ارائه دهد. براین اساس اين طرح در قالب  تفاهم‌نامه‌ی سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور با وزارت آموزش و پرورش آغاز شده و توسط آموزشگاه‌های فني و حرفه اي آزاد انجام می‌شود.

   1398/9/17 10:01    تعداد بازدید :  169

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 169
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )