خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 6
بازدید امروز 5,908
بازدید دیروز 21,608
بازدید این ماه 748,841
بازدید کننده ماه قبل 828,736
بازدید ماه قبل 981,049
بازدید کل 29,520,260

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: آموزش مهارت به سربازان با رویکرد اشتغال، مقدس و با فضیلت است

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان در دیدار با فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح، آموزش مهارت به سربازان با رویکرد اشتغال را مقدس و با فضیلت توصیف کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با سیدمهدی فرحی، فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح پیرامون مهارت آموزی به سربازان وظیفه و بررسی راهکارهای ارتقای آن دیدار و گفتگو کرد.
بنا براین گزارش، هاشمی، با تأکید بر تداوم تعامل سازمان و قرارگاه مهارت آموزی به عنوان یک ضرورت گفت: دوران دو ساله خدمت مقدس سربازی برای جوانان بهترین فرصت برای کسب توانمندی است تا بتوانند پس از پایان خدمت، حضور فعال و ارزشمندی در جامعه داشته باشند.
وی با اشاره به ضرروت مهارت آموزی سربازان در برهه زمانی کنونی کشور و اهمیت آن در حل مشکل بیکاری بیان کرد: زمانی ساختن مسجد  مقدس ترین اعمال بود امروز روی آوردن به مهارت سازی تقدس دارد زیرا به آدمی هویت، کرامت و امید می دهد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزود: بخش عمده ای از بحران های اخیر جامعه ریشه در نا امیدی جوانان کشور داشته است زیرا جوانی که شغلی ندارد و نا امید است از امید به  خدا هم غافل می شود و باید تمام سعی خود را به کار برده تا این آلام را التیام بخشیم.
هاشمی گفت: باید بیندیشیم که چگونه می توان با استفاده از ظرفیت ها و اجماع  با گروه های مرجع و در نهایت جریان سازی در کشور، زمان رسیدن به شغل را در جوانان به حداقل رسانده و مدیریت کنیم.
وی در بخشی از سخنان خود به الزامِ داشتن گواهینامه مهارتی برای دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح، پسران 15 تا 25 ساله کشور در حالی خدمت سربازی را آغاز می کنند که سطحی از مهارت را فراگرفته و می توانند صلاحیت حرفه ای خود را در دوران سربازی ارتقا دهند.
هاشمی تصریح کرد: اکنون بیش از هر زمان دیگری نیاز به تغییر داریم که آرمان جوانان به جای دانشگاه و مدرک، تقدس در کار و تعالی استعدادها باشد تا جوان باور، استعداد و قابلیت خود را بروز دهد.
   1398/9/18 08:06    تعداد بازدید :  121

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 121
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )