خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 4
بازدید امروز 5,574
بازدید دیروز 21,608
بازدید این ماه 748,507
بازدید کننده ماه قبل 828,736
بازدید ماه قبل 981,049
بازدید کل 29,519,926

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم افتتاح مرکز آموزش فنی و حرفه ای هتلداری و گردشگری جنوب شرق کشور: صنعت گردشگری، صنعت ارزشمند فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در مراسم افتتاح مرکز آموزش فنی و حرفه ای هتلداری و گردشگری جنوب شرق کشور در استان کرمان، صنعت گردشگری را صنعت ارزشمند فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور دانست.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، علی اوسط هاشمی، رئیس سازمان و  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شامگاه سه شنبه، نوزدهم آذرماه سال جاری در این مراسم، ایران را خزانه دانایی و مخزنی از زیبایی قلم، سخن، ادب، شعب فرهنگ، تاریخ معماری، آداب و سنن و فرهنگ های متکثر نامید و گفت: این فرهنگ نشان از سرمایه ارزشمند و وزن یک ملت دارد که قامت یک کشور را به تصویر می کشد و ریشه این قامت برگرفته از اندیشه و مهارت انسانی است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بیان کرد: شوکت بناهای تاریخی این مرز و بوم، حاصل هنر و توانایی آمیخته به زیبایی های حاصل از رنگین کمان‌های ایرانی است و هیچ گاه غبار بر روی این تاریخ نمی نشیند زیرا برآمده از فکر و اندیشه بالا در تنوع است و قیمت این میراث در هر مقطعی از زمان ارزش خود را دارد.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ادامه، وجود کویر در کشورمان را نعمت دانست و افزود: کویر نعمتی است که اگر قیمت یابد و زمینه شناخت آن فراهم شود، از آن و ریز شن‌های آن می توان خلق ثروت کرد و افرادی که در ابعاد مختلف گردشگری مهارت دارند، به خوبی به این موضوع واقف اند.
وی افزود: خوشبختانه این درک درست در مجموعه همکاران سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، نسبت به ارزش و اهمیت صنعت گردشگری شکل گرفته است.
علی اوسط هاشمی،  تصریح  کرد: یکی از بهترین رویکردهای سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، همسویی با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در زمینه تربیت نیروی ماهر و آشنا به تمامی ظرفیت‌های تاریخی، فرهنگی، معماری، هنری، اقلیمی و آداب و سنن مردمان و اقوام مختلف است.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، صنعت گردشگری را بهترین امکان توسعه ارتباط مردم با یکدیگر توصیف کرد و گفت: استان کرمان یکی از مقصدهای ارزشمند برای ایرنیان و گردشگران خارجی است.
هاشمی،  بیان کرد: با ارتقای سطح استانداردهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور می توانیم هر گردشگر را به یک سفیر ارزشمند برای ایران تبدیل کرده و خاطره ساز شویم.
وی گفت: در پاسخ به رسانه های آلوده به افکار استکبار، بهترین راه برای ختثی سازی، همراهی با گردشگرانی است که از موضع تاریخی، فرهنگی و هنری به ایران می اندیشند، پس بر عهده ما است که  منطبق با نوع نگاه گردشگرانی که ایران را مقصد خود قرار می دهند و یا ایرانیانی که کرمان را انتخاب می کنند به گونه ای بذرافشانی کنیم که زیبایی های حاصل از تمدن ایرانی در نگاهشان بنشیند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آموزش‌ را دراین مسیر کارساز دانست و گفت: تربیت نیروی انسانی آگاه در مسیر گردشگردی که بتواند این نقش را به خوبی ایفا کند و به تربیت عواملی روی بیاورد که اقامت را برای هر تبعه خارجی با هر زبان و فرهنگ تسهیل کند مهم و کارساز است.
هاشمی تصریح کرد: دامنه شناخت گردشگران در این مسیر باید شناخت جهانی باشد و کسانی که اهل تاریخ هستند گردشگری را از این زاوایه می‌بینند.
وی با بیان اینکه زمانی که می خواهید دریچه ای را بگشایید باید به وسعت و پهناوری کشور، این آموزش ها راعمق دهید و  بر همگرایی و همکاری در این مسیر تأکید کرد.
هاشمی افزود: صنعت گردشگری، صنعت ارزشمند فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است و این صنعت ماندگار از بین رفتنی نیست و کاملاً بومی و ایرانی است و دیدی به وسعت ایران می‌خواهد.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: امید داریم با یک نگاه برگرفته از بزرگی ملت ایران این فرهنگ را با جهانیان به شراکت بگذاریم تا ایران را به گونه‌ای دیگر ببینند.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: وی بزرگ مردی، اعتبارزا برای ایران بود، تربیونش همیشه امید زا و چهره ای تابناک و پرتابش از کویر پرآفتاب و پرستاره بود.
بنا براین گزارش، مرکز آموزش فنی و حرفه ای هتلداری و گردشگری جنوب شرق کشور با ۱۷ کارگاه آموزشی و یک کارگاه با عنوان خانه هوشمند در فضایی به مساحت هزار و ۵۰۰ متر مربع راه‌ا‌‌ندازی شده است که در هر دوره ظرفیت پذیرش 40 مهارت آموز را دارد.
   1398/9/21 07:53    تعداد بازدید :  124

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 124
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )