خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
جذب امریه سربازی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 7
بازدید امروز 1,143
بازدید دیروز 7,495
بازدید این ماه 217,121
بازدید کننده ماه قبل 156,857
بازدید ماه قبل 220,305
بازدید کل 26,109,277

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا خبر داد: سامانه رصد اشتغال آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد اصفهان فعال است ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، آرش اخوان در گفت‌وگوي تلفني با خبرگزاري ایرنا افزود: این سامانه با همکاری اداره‌کل آموزش و پرورش، آموزش عالی و شرکت‌های دانش بنیان دایر شده است و در قالب آن میزان اشتغال مهارت‌آموزان فنی و حرفه‌ای بررسی می‌شود.
وی یادآور شد: نگاه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به آموزشگاه‌های آزاد تغییر کرده و به دنبال رشد، رونق و بالندگی است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان، مهم‌ترین نیاز امروز جوانان را اشتغال عنوان کرد و گفت: برای داشتن اشتغال، مهارت لازم است و بر این اساس، جوانان پیش از هر چیزی باید مهارت‌های خود را افزایش دهند و در مسیر توسعه و رونق بازار گام بردارند.
وی با اشاره به اینکه سیستم آموزشی کشور به جای مهارت‌پروری بر مبنای حافظه‌پروری بوده است، اضافه کرد: بر این اساس با امضای تفاهم‌نامه‌ با برخی دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه اصفهان،اجرای طرح توانمندسازی مهارتی دانشجویان متناسب با رشته تحصیلی و با رویکرد اشتغال آنها دنبال می‌شود.
اخوان تاکید کرد: نیروی کار ماهر می‌تواند در کنار رونق تولید، کیفیت محصولات را ارتقا دهد و بهبود ببخشد.
وی تصریح کرد: بخش مهمی از مشکل کنونی اشتغال ناشی از ضعف یا نبود نیروی ماهر است، در حالی که در ایران به‌ویژه استان اصفهان نیروی جوان و کارآمد وجود دارد که نیازمند آموزش مهارت و هدایت به سمت بازار کار هستند.
به گفته مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان، ۳۲ هزار نفر در ۵۴ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در حال فراگیری آموزش‌های مهارتی هستند که این آمار سالانه به نزدیک ۶۰ هزار نفر می‌رسد.
وي افزود: یک‌هزار حرفه مهارتی در بخش‌های صنعت، خدمات فنی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، گردشگری و مشاغل خانگی در ۵۴ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای و بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ آموزشگاه بخش خصوصی استان اصفهان ارایه می‌شود.
بر اساس آمارها بیش از ۶۵ درصد از افرادی که تا کنون در مرکزهای آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان آموزش دیدند، وارد بازار کار شدند.

   1398/10/15 11:15    تعداد بازدید :  109

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 109
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )