لیست آموزشگاههای آزاد استان اصفهان
 
خدمات الکترونیک
دفترچه ثبت نام الکترونیکی آزمونهای داوطلبان آزاد (ادواری)
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 14
بازدید امروز 8,255
بازدید دیروز 7,669
بازدید این ماه 317,282
بازدید کننده ماه قبل 390,621
بازدید ماه قبل 460,990
بازدید کل 35,726,316

علی اوسط هاشمی، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: فعالیت های آموزش مهارتی حوزه کشاورزی در کشور نیازمند جهش است/ لازمه تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، در شرایط نه جنگ و نه صلح، استحکام زیرساخت های حوزه کشاورزی است

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در دیدار با معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بر استحکام زیرساخت های حوزه کشاورزی در شرایط نه جنگ و نه صلح، برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی تأکید کرد و افزود: فعالیت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در این زمینه نیازمند جهش است.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، هاشمی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان، هشتم دی ماه سال جاری با کاظم خاوازی، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی پیرامون ارتقای مهارت کشاورزان دیدار و گفت و گو کردند.
بنابراین گزارش، هاشمی، با اشاره به جمعیت 4 میلیون نفری کشاورزان گفت: 27 درصد از جمعیت کشور را کشاورزان تشکیل می دهند که نیاز به دانش و مهارت برای ماندن بر موضع مولد را دارند.
وی افزود: در شرایط کنونی کشور برای استحکام بخشی به زیر ساخت ها و منابع، تغییر نگاه به جامعه کشاورزی با استفاده از روش های نوین و منطبق بر تکنولوژی با تکیه بر توانایی و قابلیت انسانی ضروری است.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، روستائیان را ضعیف ترین قشر برخوردار از مهارت دانست و تصریح کرد: آگاه سازی و ارتقای مهارت این گروه برای ایجاد اشتغال پایدار وظیفه ماست و درصدد ورود جدی به این حوزه با اجماع نهادهای جریان ساز هستیم.
هاشمی با تأکید بر این نکته که خسارات بخش کشاورزی گسترده است، گفت: با توجه به افزایش سن کشاورزان و استفاده آنها از روش های سنتی، در معرض آسیب هایی مانند مهاجرت و حاشیه نشینی قرار دارند و از موضع نیروی مولد خارج و به نیروی مطالبه گر مبدل می شوند که می تواند آسیب زا باشد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در ادامه سخنان خود گفت: اندیشیدن به فردایی متفاوت بر مبنای فکر بادوام و اشتغال پایدار ضرورتی ملی است.
هاشمی افزود: چهل سال نگاه ما مدرک گرایی بوده است و از مهارت فاصله گرفته ایم تغییر نگاه جامعه در این زمینه ضروری است و نیاز به زمان و بذرافشانی دارد که فکر آدمی را مستعد و بارور سازد.
 
اعتبار بین المللی گواهی نامه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور سرمایه ملی است
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور افزود: با همین رویکرد تدابیری اندیشیده شده تا مقاطع متوسطه اول و دوم وارد بحث مهارتی شده و هدایت مهارتی آنان دارای الزام شود تا جاییکه فارغ التحصیلی دانش آموزان در این دو مقطع منوط به اخذ گواهینامه مهارتی باشد.
وی از اعتبار گواهی نامه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در سطح بین المللی سخن گفت و افزود: این اعتبار سرمایه ملی است که می تواند زمینه ورود به بازار کشت وکار را به صورت فراسرزمینی و بین المللی فراهم کند.
هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت های مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای افزود: این مرکز بزرگترین مرکز ملی تربیت مربی در خاورمیانه است و وظیفه تربیت مربی در کشور را بر عهده دارد.
وی همچنین از تأسیس دپارتمان کشاورزی در جیرفت کرمان با توجه به ظرفیت های گسترده کشاورزی در این منطقه خبر داد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ظرفیت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: این سازمان 600 مرکز آموزشی ثابت، 5 هزار و 400 کارگاه آموزشی مجهز به امکانات و هجده هزار مربی در بخش خصوصی و دولتی دارد که می توان با هم افزایی بین دو دستگاه و ایجاد مراکز آموزش فنی و حرفه ای جوار صنعت این ظرفیت را برای عبور از معضل بیکاری در کشور و ایجاد مهارت با دوام و ماندگار به کار گرفت.
هاشمی در ادامه این دیدار بر پایداری هر گونه حرکت در این مسیر تأکید کرد و افزود: در گام نخست آمایش سرزمین بر اساس ظرفیت های باغی و کشاورزی کشور با اولویت ده پروژه در5 منطقه احصا شود و با موضع فعال در تمامی زمینه ها از جمله: نیاز منطقه، تربیت مربی، سنجش صلاحیت ورود کرده و پایه گذار حرکتی نوین بوده و آن را به سراسر کشور تسری دهیم.
 
فارغ التحصیلان دانشگاهی حوزه کشاورزی در اولویت تأسیس آموزشگاه هستند
علی اوسط هاشمی بر ورود بخش خصوصی به حوزه آموزش های کشاورزی و سوق دادن آموزشگاه های آزاد به سمت آموزش رشته های مرتبط با کشاورزی تصریح کرد: هر فرد تحصیل  کرده در حوزه کشاورزی که صلاحیت حرفه ای خود را نشان دهد می تواند از اولویت در تأسیس آموزشگاه برخوردار باشد.
در ادامه این دیدار، کاظم خاوازی، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور، ضمن مثبت ارزیابی کردن همکاری بین دو دستگاه گفت: ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه کشاورزی در اختیار سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است که با استفاده از آن می توان اتفاقات خوبی را برای اشتغال در بخش کشاورزی رقم زد.
خاوازی با تأکید بر موضوع « کشاورزان آینده» افزود: با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و آموزش و پرورش می توان زنجیره ای را در جامعه ایجاد کرد تا جوانان ضمن تحصیل در حوزه کشاورزی با آموزش مهارت های مرتبط، زمینه های ایجاد اشتغال پایدار در روستا ها را ایجاد کنند.
وی ابراز امیدواری کرد: با همکاری طرفین تربیت کشاورزان جوان در آینده صورت گرفته و با برنامه ریزی صحیح موجبات تحصیل آنان در دانشکده های کشاورزی توأم با مهارت آموزی در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور انجام شود.
رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور گزارشی در خصوص اقدامات مشترک بین دو دستگاه و روند فعالیت های سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از جمله تعامل با  نظام مهندسی کشور، آموزشِ آموزش گران، استفاده از مروجان پژوهشی ارشد، آموزش به کشاورزان، آموزش به علاقه مندان کشاورزی و اجرای طرح ارتقای مهارت در 6 استان کشور به عنوان پایلوت، ارائه کرد.
بنا براین گزارش، ناهید مسلمی، معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز در این دیدار گفت: هم اکنون 120 عنوان شغلی در قالب 570 استاندارد نوین آموزشی و ده گروه شامل امور شیلات و آبزی پروری، امور باغی، زیست فناوری، ماشین آلات کشاورزی، گیاهان دارویی و داروهای گیاهی، امور دام و ماکیان، امور زراعی، فناوری محیط زیست، صنایع غذایی و منابع طبیعی (جنگل، مرتع، بیابان) مبتنی بر مسیر توسعه حرفه ای و هدف مند در حوزه کشاورزی احصا و در حال تدوین است.
شایان ذکر است در پایان طرفین بر همکاری مستمر و تدوین تقویم آموزشی سر فصل های همکاری بین دو دستگاه تا پایان سال 1399و بازنگری بر تفاهم نامه سه جانبه منعقد شده در تیرماه سال جاری بین سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با نگاه توسعه بخش تأکید کردند.
   1398/10/16 08:19    تعداد بازدید :  218

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 218
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )