خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
جذب امریه سربازی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 7
بازدید امروز 1,181
بازدید دیروز 7,495
بازدید این ماه 217,159
بازدید کننده ماه قبل 156,857
بازدید ماه قبل 220,305
بازدید کل 26,109,315

علی اوسط هاشمی: آموزش مهارت بر اساس آمایش مشاغل استان‌ها صورت پذیرد / کاهش نرخ بیکاری مستلزم مهارت افزایی است

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در نشست شورای اداری در اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان سیستان و بلوچستان لازمه کاهش نرخ بیکاری را افزایش مهارت عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور،  علی اوسط هاشمی، ضمن عرض تسلیت شهادت سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: سردار شهید قاسم سلیمانی با خون خود نفس تازه ای به نظام و  انقلاب داد و خون ایشان به دلیل زلالی نقش و پاکی نیت جریانی نو را در کشور رقم زد و اسباب وحدت را فراهم نمود‌
هاشمی افزود: سردار سلیمانی آنچنان سعادتی پیدا کرد که قامتش به اندازه ملت باشد و قدرت خلق شده از این شهادت دیشب خودش را در ادبیات آقای ترامپ نشان داد.
وی با اشاره به حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع شهید سلیمانی تصریح کرد: این میزان از حضور، نشان از ارزش و جایگاه ایشان در بین مردم دارد. چراکه در اوج قدرت، تواضع داشتن، انسانیت است و هیچ کس قدرت سردار سلیمانی را کتمان نمیکند.
 وی افزود: ایشان در اوج قدرت از ملت فاصله نگرفت و از قدرتش برای هیچ حزبی استفاده نکرد، بلکه در برابر ظلم ایستاد و برای دفاع از ملت تلاش کرد.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ادامه گفت: شرایط امروز جامعه با وجود تورم، بیکاری، فقر و ... شرایط مطلوبی نیست و این شرایط متاثر از آن است که "فضیلت مهارت" را نتوانستیم در جامعه جا بیاندازیم.
علی اوسط هاشمی ضمن تاکید بر قداست مهارت گفت : مهارت آموزی مقدس است، اما قداست آن درحال حاضر کم رنگ شده و "مطالبه گری" زمانی محقق خواهد شد که خود را اثبات کنیم و وقتی صحبت از مهارت به میان می آید وزن کار سنجیده شود.
معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: در طول چهل سال از گذشته انقلاب، در حوزه مهارت به صورت تک بعدی کار کرده ایم و درکنار دانشگاه ها نتوانستیم وزنی بدست آوریم، برای این‌که مهارت خریدار داشته باشد لازمه آن بازنگری جدی در روش‌ها،آموزش‌ها و "شناختن استعدادها" است.
هاشمی با تاکید بر ضروری دانستن شناخت استعدادهای افرادی که به مهارت آموزی روی می آورند گفت: روان شناختی  نیازهای جامعه، جوان و نوجوان یک ضرورت است و افراد موفق در بازار کار به این مهم دست یافته اند و در همین راستا سازمان آموزش فنی و حرفه ای به یک "نقد درونی" نیازمند است.
وی با اشاره به ضرورت ایجاد تغییر در خود اظهار داشت: باید نیازها و ظرفیت‌های استان خود را بشناسید به "آمایش مشاغل"  بپردازید و بر اساس آن به مهارت قد و قامت دهید.
 معاون وزیر کار افزود: "پژوهش" کنید، پژوهشی که منتج به "نوآوری" شود و تغییری را در پی داشته باشد.
هاشمی در پایان گفت: قابلیت های منطقه باید در راستای نیازهای بازار کار تعریف شود و نگاهمان را باید از کارگاه ها فراتر ببریم.
   1398/10/21 09:09    تعداد بازدید :  38

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 38
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )