ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 12
بازدید امروز 21,799
بازدید دیروز 29,372
بازدید این ماه 985,582
بازدید کننده ماه قبل 728,037
بازدید ماه قبل 811,790
بازدید کل 28,716,858

علی اوسط هاشمی: آموزش مهارت بر اساس آمایش مشاغل استان‌ها صورت پذیرد / کاهش نرخ بیکاری مستلزم مهارت افزایی است

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در نشست شورای اداری در اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان سیستان و بلوچستان لازمه کاهش نرخ بیکاری را افزایش مهارت عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور،  علی اوسط هاشمی، ضمن عرض تسلیت شهادت سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: سردار شهید قاسم سلیمانی با خون خود نفس تازه ای به نظام و  انقلاب داد و خون ایشان به دلیل زلالی نقش و پاکی نیت جریانی نو را در کشور رقم زد و اسباب وحدت را فراهم نمود‌
هاشمی افزود: سردار سلیمانی آنچنان سعادتی پیدا کرد که قامتش به اندازه ملت باشد و قدرت خلق شده از این شهادت دیشب خودش را در ادبیات آقای ترامپ نشان داد.
وی با اشاره به حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع شهید سلیمانی تصریح کرد: این میزان از حضور، نشان از ارزش و جایگاه ایشان در بین مردم دارد. چراکه در اوج قدرت، تواضع داشتن، انسانیت است و هیچ کس قدرت سردار سلیمانی را کتمان نمیکند.
 وی افزود: ایشان در اوج قدرت از ملت فاصله نگرفت و از قدرتش برای هیچ حزبی استفاده نکرد، بلکه در برابر ظلم ایستاد و برای دفاع از ملت تلاش کرد.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ادامه گفت: شرایط امروز جامعه با وجود تورم، بیکاری، فقر و ... شرایط مطلوبی نیست و این شرایط متاثر از آن است که "فضیلت مهارت" را نتوانستیم در جامعه جا بیاندازیم.
علی اوسط هاشمی ضمن تاکید بر قداست مهارت گفت : مهارت آموزی مقدس است، اما قداست آن درحال حاضر کم رنگ شده و "مطالبه گری" زمانی محقق خواهد شد که خود را اثبات کنیم و وقتی صحبت از مهارت به میان می آید وزن کار سنجیده شود.
معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: در طول چهل سال از گذشته انقلاب، در حوزه مهارت به صورت تک بعدی کار کرده ایم و درکنار دانشگاه ها نتوانستیم وزنی بدست آوریم، برای این‌که مهارت خریدار داشته باشد لازمه آن بازنگری جدی در روش‌ها،آموزش‌ها و "شناختن استعدادها" است.
هاشمی با تاکید بر ضروری دانستن شناخت استعدادهای افرادی که به مهارت آموزی روی می آورند گفت: روان شناختی  نیازهای جامعه، جوان و نوجوان یک ضرورت است و افراد موفق در بازار کار به این مهم دست یافته اند و در همین راستا سازمان آموزش فنی و حرفه ای به یک "نقد درونی" نیازمند است.
وی با اشاره به ضرورت ایجاد تغییر در خود اظهار داشت: باید نیازها و ظرفیت‌های استان خود را بشناسید به "آمایش مشاغل"  بپردازید و بر اساس آن به مهارت قد و قامت دهید.
 معاون وزیر کار افزود: "پژوهش" کنید، پژوهشی که منتج به "نوآوری" شود و تغییری را در پی داشته باشد.
هاشمی در پایان گفت: قابلیت های منطقه باید در راستای نیازهای بازار کار تعریف شود و نگاهمان را باید از کارگاه ها فراتر ببریم.
   1398/10/21 09:09    تعداد بازدید :  102

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 102
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )