ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 11
بازدید امروز 20,411
بازدید دیروز 29,372
بازدید این ماه 984,194
بازدید کننده ماه قبل 728,037
بازدید ماه قبل 811,790
بازدید کل 28,715,470

احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان: مهارت باید اثرگذار و نجات دهنده باشد

شورای مهارت استان سیستان و بلوچستان با حضور علی اوسط هاشمی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و احمدعلی موهبتی، استاندار تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان، هاشمی، با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان اولین استان کشور است که «سند جامع مهارت آموزی» دارد، گفت: این فرصت مغتنمی است که شورای مهارت استان زمینه بسیاری از تغییرات مطلوب در حوزه مهارت آموزی را فراهم کند.
وی با تأکید بر راه اندازی «دپارتمان های مهارتی تخصصی دریایی و روستایی» در استان افزود: دپارتمان های بندری و صیادی و تفریحی با توجه به ظرفیت های منطقه از نیازمندی های استان سیستان و بلوچستان است و  به دنبال این هستیم که از طریق راه اندازی آن ها از ظرفیت های استانی، استفاده بهینه شود.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تصریح کرد: با توجه به اینکه ۵۱ درصد جمعیت استان را روستائیان تشکیل می دهند، «دپارتمان تخصصی روستایی» با رویکرد بازگشت معکوس افراد از شهر به روستا نیز با تحقق راه اندازی دپارتمان های بندری و صیادی و تفریحی راه اندازی خواهد شد.
در ادامه، احمدعلی موهبتی، استاندار استان سیستان و بلوچستان، گفت: متأسفانه فرهنگ کار در کشور مناسب نیست و به همین علت وضعیت اشتغال سامان نگرفته  است که امیدواریم با تلاش‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای این امر تسهیل شود.
موهبتی، افزود: در کشور ظرفیت‌ های فراوانی برای ایجاد اشتغال وجود دارد اما به جهت قرار نداشتن بر مدار قانون، این ظرفیت‌ها خدشه دار شده است که مصداق آن قاچاق کالا است.
استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همه باید توجه کنند که مهارت در حوزه های فنی و سایر حوزه‌ها باید اثرگذار و نجات دهنده باشد.
وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان آسیب‌پذیرترین استان کشور در حوزه دانش فنی است که لازم است پیوند آموزش فنی و حرفه‌ای با بخش‌های مرتبط در این استان بیشتر شود.
استاندار سیستان و بلوچستان افزود: در آموزش‌ها باید متناسب با اقتضای زمان و مکان و نیاز روز پیش برویم.
وی همچنین گفت: در حوزه آموزش مربی برای کشورهای همسایه باید تلاش کنیم.
   1398/10/23 11:19    تعداد بازدید :  103

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 103
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )