خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
جذب امریه سربازی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 14
بازدید امروز 1,062
بازدید دیروز 5,055
بازدید این ماه 186,581
بازدید کننده ماه قبل 136,402
بازدید ماه قبل 223,708
بازدید کل 26,287,220

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: دبیرخانه پیگیری مصوبات سفرهای استانی تشکیل می شود/ به «تریبون ملی مهارت» بیندیشیم

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در جلسه پیگیری مصوبات سفرهای استانی بر تشکیل دبیرخانه پیگیری مصوبات سفرهای استانی تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، هاشمی، در نخستین جلسه پیگیری مصوبات سفرهای استانی که با حضور معاونان و برخی مدیران ستادی برگزار شد، گفت: خوشبختانه در سفر به 7 استان کشور، تاکنون توانسته ایم با جلب نگاه و مشارکت استانداران، گام های مؤثری برای ارتقای ارزش و وزن اجتماعی مهارت برداریم.
بنا براین گزارش، وی با اشاره به اینکه تجربه سفر به هر استان می تواند زمینه ای متفاوت و مفید برای سایر سفرهای استانی فراهم کند، گفت: به همین منظور دبیرخانه پیگیری مصوبات سفرهای استانی در ستاد تشکیل می شود.
هاشمی تصریح کرد: هدف از تشکیل این دبیرخانه، ایجاد «جریان مهارت آموزی» در کشور است تا با ایجاد زمینه حضور فعال استان ها، آنها را در قالب 31 شریک استانی وارد مقوله مهارت آموزی کند.
وی پیشنهاد داد: بر همین مبنا برای هر استان یا چند استان با شرایط مشابه در ستاد، میز کار تعریف شود  و کارشناس خبره  هر استان به بررسی دقیق شرایط استان پرداخته و با شناسایی نقاط قوت و ضعف و نیازها، راهکارهای اجرایی ارائه و عملیاتی شود.
معاون وزیر کار، فعالیت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را مکمل هم خواند و گفت: مقرر شده است با همکاری دو طرف و بر اساس اطلس مشاغل، 7 استان کشور که بیشترین نرخ بیکاری و به موازات آ