خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
جذب امریه سربازی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 5
بازدید امروز 1,036
بازدید دیروز 5,055
بازدید این ماه 186,555
بازدید کننده ماه قبل 136,402
بازدید ماه قبل 223,708
بازدید کل 26,287,194

علی اوسط هاشمی: دپارتمان های تخصصی آب، خاک و کشاورزی و نفت و گاز در خوزستان ایجاد می شود/به ایجاد بانک مهارت ملی می اندیشیم

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در شورای مهارت استان خوزستان که با حضور استاندار تشکیل شد، با بیان این که خوزستان قطب کشاورزی کشور است از ایجاد دپارتمان های تخصصی آب، خاک و کشاورزی و نفت و گاز در استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، شورای مهارت استان خوزستان با حضور علی اوسط هاشمی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و غلامرضا شریعتی، استاندار، 25 دی ماه سال جاری در محل استانداری تشکیل شد.
بنا براین گزارش، هاشمی با اشاره اینکه کشور ایران خاستگاه بسیاری از رویدادهای علمی، ورزشی و تاریخی در جهان است، گفت: باید به متمدن بودن بیندیشیم که آمیخته شدن آن با اسلام به زیبایی آن می افزاید.
وی افزود: کشور ما فقیر نیست که از فقر سخن بگوییم اما باور کنیم که نیازمند بازنگری در نگاه ها هستیم، زیرا جوانان جامعه امروز دغدغه های بسیاری دارند که تنها در سن ازدواج، نرخ طلاق، حاشیه نشینی، فقر و بیکاری خلاصه نمی شود.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، گفت: در شرایطی که در کشور با «ابر چالش بیکاری» مواجه هستیم هنوز نتوانسته ایم از ظرفیت مهارت بهره مند شویم.
هاشمی ادامه داد: متأسفانه برخی افراد فکر می کنند که شغل با عزت و منزلت در پشت میز و فرصت های شغلی اداری به دست می آید، این ارزش ها و دیدگاه های غلط باید اصلاح شود.
وی تصریح کرد: در این بخش حتی ارزش زایی ا