خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
جذب امریه سربازی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 16
بازدید امروز 2,769
بازدید دیروز 4,748
بازدید این ماه 189,364
بازدید کننده ماه قبل 135,925
بازدید ماه قبل 219,678
بازدید کل 26,270,577

با امضای تفاهم نامه مشترک: ایجاد و راه اندازی ۵۰ واحد کوچک بازیافت زباله های خشک در شهرستان اهواز ایجاد می شود

با انعقاد تفاهم نامه همکاری سه جانبه بین کمیته امداد امام خمینی(ره)استان خوزستان، شهرداری اهواز و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان، ۵۰ واحد کوچک بازیافت زباله های خشک در شهرستان اهواز ایجاد و راه اندازی می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان، این تفاهم نامه در حاشیه نخستین شورای مهارت استان، با اهداف  تلاش در راستای بهبود شاخص عدالت اجتماعی به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی و ایجاد توسعه اشتغال پایدار به عنوان مهمترین راهکار توانمندسازی خانواده های نیازمند، تلاش در راستای ایجاد محیط سالم شهری و کمک به حفظ محیط زیست و توسعه اشتغال های مولد به منظور افزایش درآمد و تقویت بنیه مالی از طریق ایجاد اشتغال منعقد شد.
بر اساس این تفاهم نامه، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خوزستان، تدوین استانداردها، برگزاری دوره‌های مهارتی مرتبط برای مجریان طرح ها، برگزاری دوره های آموزشی رایگان در زمینه های ایمنی و بهداشت برای آنان با استفاده از ظرفیت مراکز دولتی و صدور گواهی مهارت برای مجریان طرح‌های شرکت کننده در دوره ها را بر عهده دارد.
شهرداری اهواز نیز متعهد شد جانمایی مکان های مناسب برای استقرار دستگاه های بازیافت زباله، صدور مجوز فعالیت و همچنین تخصیص زمین و مکان رایگان برای استقرار دستگاه ها در سطح شهرستان اهواز را انجام دهد.
همچنین شهردار برای پایداری مشاغل و به منظور فرهنگ‌سازی محل اجرای طرح را به مدت حداقل پنج سال به صورت رایگان در اختیار مددجویان قرار می دهد.
همکاری و پیگیری انشعاب برق برای کلیه دستگاه از سوی شرکت توزیع برق، هدایت و الزام پیمانکاران جمع آوری زباله های خشک طرف قرارداد با شهرداری در شرق و غرب شهرستان اهواز در خصوص همکاری با مددجویان و تحویل خرید زباله خشک تولیدی دستگاه ها نیز در این تفاهم نامه از دیگر تعهدات شهرداری استان است.
این گزارش می افزاید: شهردرای اهواز متعهد شد ساماندهی مراکز انبارهای ضایعات فاقد مجوز جمع آوری زباله های خشک، ایجاد هماهنگی با دستگاه های بخش تخصصی، واگذاری امتیاز انجام تبلیغات در فضای دستگاه ها و اختصاص کل درآمد حاصل از آن به مددجویان را به انجام رساند.
کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز باید در راستای شناسایی متقاضیان مستعد و دارای توان جسمی و روحی کافی برای انجام فعالیت، تأمین سرمایه خرید تجهیزات و دستگاه های بازیافت زباله از محل تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال، همکاری و ارائه آموزش های مهارتی مورد نیاز با هماهنگی سازمان فنی حرفه‌ای و شهرداری به متقاضیان همکاری لازم را انجام دهد.
نظارت بر حسن اجرای طرح های اشتغال اجرا شده به مدت پنج سال و اطمینان از پایداری مشاغل ایجاد شده نیز از دیگر وظایف کمیته امداد است.
   1398/10/29 08:23    تعداد بازدید :  28

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 28
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )