خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 10
بازدید امروز 3,570
بازدید دیروز 51,997
بازدید این ماه 861,267
بازدید کننده ماه قبل 487,238
بازدید ماه قبل 557,287
بازدید کل 31,199,884

علی اوسط هاشمی: هیچ کشوری، منهای زنان، توسعه را تجربه نمی کند/ توسعه سرمایه اجتماعی را پشتوانه توسعه ملی قرار دهیم

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم گرامیداشت میلاد حضرت فاطمه (س) و  هفته مقام زن گفت: هیچ کشوری منهای زنان، توسعه را تجربه نمی کند.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، علی اوسط هاشمی، در مراسم مذکور بیان داشت: زنان با سهم بزرگی که در حوزه تربیت و هدایت سرمایه های انسانی دارند به عنوان ارزشمندترین پشتوانه جامعه در عرصه های مختلف نقش آفرینی می کنند. 
وی در ادامه با اشاره به این جمله امام خمینی(ره) که مرد از دامن زن به معراج می رسد، گفت: این نگاه والاترین ترین معرفت به مقام زن است. نگاه امام به زن همواره نگاه توسعه ای بوده است. 
علی اوسط هاشمی در ادامه گفت: نگاه امام (ره)، نگاهی جامع به ابعاد وجودی زن بود به طوری که نقش آفرینی زن را از نگاه اسلام، نقشی متعالی، سالم، سازنده، انسان ساز، سرنوشت ساز و کامل کننده نیمی دیگر از جامعه و سازنده جوامع می دانست.
هاشمی افزود: حضرت فاطمه (س) جمع تمامی فضائل و ارزش هایی است که  به نوعی از وحی به حضرت رسول  نازل شد.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ادامه اظهار داشت: تلقی زن به عنوان جنس دوم نوعی ایستادگی در برابر خلقت خداوند است چرا که خدا زن و مرد را تکمیل کننده یکدیگر دانسته و در قرآن به خاطر خلقت نوع بشر به خود بالیده است و ملاک ارزش و برتری انسان ها در تقوا و ارزش هایشان است.
وی  در ادامه تأکید کرد: زنان باید جایگاه خود را در جامعه با مطالبه گری، تصمیم گیری و مشورت بالا ببرند.
معاون وزیر تعاون گفت: جامعه ای که نگاه محدود به زن دارد، رشد نمی کند، نگاه تبعیض آمیز به زن در طول تاریخ علاوه بر تضعیف حق زن، تضعیف حق عمومی جامعه را به دنبال داشته است.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با بیان این که هنوز جامعه با وسعت نگاه به ارزش اجتماعی زن و نقش آفرینی او در عرصه های مختلف فاصله دارد، گفت: هیچ کشوری منهای زنان، توسعه را تجربه نمی کند.
وی با تأکید بر قدرت انسان به واسطه حریت و آزادی او در انتخابش گفت: زنان با مشارکت و مطالبه گری و رونمائی از داشته ها و ارزش های ناشی از اندیشه و فکر و خلاقیت خود، در  ارتقای وزن اجتماعی زن در جامعه را می توانند نقش مهمی ایفا کنند.
هاشمی با تأکید بر این که توسعه سرمایه اجتماعی را پشتوانه توسعه ملی قرار دهیم افزود: توسعه در نتیجه مشارکت جامعه انسانی اعم از زن و مرد حاصل می شود.  
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: ارتقای مسئولیت پذیری و نقش آفرینی زنان در جامعه، مسئولیت پذیری بیشتر آن ها را در تربیت و پرورش فرزندان به دنبال دارد.
علی اوسط هاشمی در خاتمه اظهار امیدواری کرد با حضور زنان و مردان قوی آینده ای نیک را برای مردم و کشورمان رقم بزنیم.
   1398/12/4 11:31    تعداد بازدید :  318

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 318
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )