خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
جذب امریه سربازی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 17
بازدید امروز 1,457
بازدید دیروز 4,583
بازدید این ماه 153,638
بازدید کننده ماه قبل 107,787
بازدید ماه قبل 163,398
بازدید کل 26,497,874

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان: با اجرای آموزش دوگانه، آموزش ها را از عرضه محور به سمت سفارش محور سوق می دهیم ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، اولين همايش نمايندگان مجاز خودرو اصفهان با حضور آرش اخوان طبسي مدير كل استان، محسن نيرومند مدير كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان، چلونگر رييس اتحاديه خدمات فني خودروهاي سبك و مسئولين نمايندگي هاي مجاز خودروهاي سبك، بيست و ششم بهمن ماه در محل هتل آسمان برگزار گرديد.
آرش اخوان طبسي در اين همايش ضمن قدرداني از رييس اتحاديه خدمات فني خودروهاي سبك در اجرا و پياده سازي نظام آموزش دوگانه افزود: هر سيستم براي اينكه بتواند اثربخشي بيشتري داشته باشد بايستي خود را نقد كرده و براي بهبود آن راهكارهايي پياده سازي كند.
وي بيان داشت: يكي از سيستم هاي نوين آموزش مهارتي در دنيا به ويژه در كشور آلمان كه به عنوان قطب صنعتي در كل دنيا مطرح است،  سيستم آموزش دوگانه است كه 30 درصد كل دوره آموزش در مجموعه كارگاهي و 70 درصد آن در محيط صنعت يا صنف (محيط كار واقعي) صورت مي پذيرد و فردي كه از اين سيستم خارج مي شود ، يك نيروي ماهر و متخصص است که تا حدزیادی اشتغال او تضمین خواهد شد.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان افزود: مربيان و مخاطبين جوياي كار بايستي با فناوري روز دنيا پيش روند كه اين امر مستلزم تغيير نظام آموزشي است تا شكافت اصلي كشور ايران نسبت به ساير كشورها كه همان فقر مهارتي و فقدان نيروي ماهر در صنعت است از بين برود.
اخوان بيان داشت: ما توانستيم با مطالعه ي دستورالعمل هاي موجود در كشور و وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعي، ايده نظام دوآل آلمان را از طريق بخشنامه ها و اختياراتي كه داشتيم بومي سازي كنيم و مجدانه با رصد كامل و استفاده از نقطه نظرات مربيان، مهارت آموزان و كارشناسان حوزه آموزش در جهت بهبود نواقص گام هاي مؤثري برمي داريم.
وی گفت: توليد ما آموزش و تربيت نيروي متخصص و ماهر و معرفي فرد به صنعت است كه با اين هدف توليد رونق پيدا مي كند.
اخوان اهداف این طرح را  تبادل دانش و تجربیات عملی و فنی بین مربیان (مدرسان محیط آموزش) و استاد کاران (مربیان تجربی محیط کار)،  حرکت در مسیر ارتقای هماهنگی و هم افزایی ظرفیت های آموزشی و محیط کار، افزایش اثربخشی آموزش های فنی و حرفه ای هدفمند و ارائه شده مبتنی بر فرصت های شغلی و درآمدی بازار کار، کاهش هزينه­هاي تولید، خدمات و ریسک مخاطرات شغلی از طریق جذب و بکارگيري نيروهاي مهارت آموخته، کمک به بنگاه های اقتصادی فعال به منظور تربیت، شناسايي و جذب نيروي کار ماهر مستعد و توانمند، آشنايي با محيط كسب وكار، کسب تجربه و ایجاد آمادگی شغلی در مهارت آموختگان، ايجاد خودباوري و اعتماد به نفس در مهارت آموختگان براي ورود به عرصه اشتغال و كارآفريني، ارتقای اخلاق و صلاحیت حرفه ای نیروی کار و جویای کار دانست.
وي با اشاره به تفاهم نامه مشترك اداره كل با اتحاديه صنف خدمات فني وسايل نقليه سبك استان و نياز شهرستان اصفهان به تعميركارهاي خودروهاي سبك، نتايج اوليه برگزاري اين دوره را  جذب و اشتغال حداكثري مهارت آموختگان در نمايندگي ها را اعلام نمود.
اخوان گفت: در آموزش دوگانه آموزش از عرضه محوري به سمت سفارش محور سوق داده شده است و اين امر موجب گرديده ارتباط صنف و صنعت نزديك و در نتيجه بازدهي آموزشي بيشتر شود.
در ادامه چلونگر ضمن قدرداني از مجموعه اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان در توانمندسازي نيروي انساني مورد نياز صنف، خواستار سرعت بخشيدن در تربيت نيروي ماهر با اجراي طرح آموزش دوگانه شد.
رييس اتحاديه خودروهاي سبك شهرستان با بيان اينكه در گام اول اتحاديه خواستار 300 نيرو مي باشد، براي تضمين اشتغال مهارت آموختگان در قالب استخدام در نمايندگي هاي مجاز و يا صدور پروانه كسب رايگان و 5 سال معاف از حق عضويت قول مساعدت داد.
در پايان از نمايندگي ها و فعالان اين حوزه با اهداء لوح سپاس تجليل گرديد.   1398/12/7 12:39    تعداد بازدید :  160

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 160
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )