خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 16
بازدید امروز 14,052
بازدید دیروز 18,499
بازدید این ماه 706,113
بازدید کننده ماه قبل 890,398
بازدید ماه قبل 986,120
بازدید کل 34,812,740

در پنجاه و هشتمین جلسه هیات نظارت مرکزی؛ شیوه نامه تعیین شهریه سالیانه خدمات آموزشی آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد تصویب شد ...

در پنجاه و هشتمین جلسه هیات نظارت مرکزی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، شیوه نامه تعیین شهریه سالیانه خدمات آموزشی آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد با تاکید بر استفاده از توانمندی هر استان و نیز کمیته کارشناسی ملی به تصویب اعضای هیات نظارت مرکزی رسید.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، این نشست با حضور علی اوسط هاشمی، رئیس هیات نظارت مرکزی و رییس سازمان، علیرضا حاتم زاده، معاون آموزش، ناهید مسلمی، معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت، و اعضای هیات مذکور در دو بخش دولتی و خصوصی با هدف بازنگری دستورالعمل و ضوابط آیین نامه اجرایی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای سیزدهم خرداد ماه سال جاری تشکیل شد.
بنابراین گزارش؛ بررسی و بازنگری دستورالعمل نحوه ی تعیین شهریه و بازنگری موضوعات اولویت دار در دستورالعمل اجرائی آئین نامه نحوه تشکیل و اداره آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد مصوب 1397 ،دستور کار این جلسه بود.
در ابتدای این جلسه، گزارشی از فرآیند بررسی، اصلاح ضوابط و دستورالعمل آیین نامه اجرایی و شهریه های آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد توسط یعقوب نماینده، مدیر کل دفتر موسسات کارآموزی آزاد و مشارکت های مردمی، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، ارایه شد.
این گزارش می افزاید؛ در نشست مذکور به منظور استفاده حداکثری از آراء و خرد جمعی، اعضای هیات نظارت مرکزی سازمان به اظهار نظر پرداختند.
هاشمی، رئیس هیات نظارت مرکزی، با اشاره به حساسیت موضوع، انتظارات جامعه، موسسان و مدیران آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد از هیات نظارت مرکزی و همچنین با هدف کیفیت بخشی به تصمیمات و اثربخشی خروجی نهایی این هیات تاکید کرد: کمیته های تخصصی سه گانه ای با عناوین: 1- توسعه و تدوین آئین نامه، ضوابط و دستورالعمل 2- حقوقی و نظارت 3-  اقتصادی و مشارکت ها تشکیل شود.
همچنین مقرر شد، موضوعات ارائه شده در کمیته های سه گانه در کمیته تلفیق که اعضای آن از روسای کمیته ها و صاحب نظران بیرونی و نیز از تشکل آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد و  بخش دولتی تشکیل می شود به بررسی نظرات کارشناسی بپردازند.
در این نشست،رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، تاکید کرد؛ گفتگو و مفاهمه با هدف تکثیر اندیشه ها و تنوع بخشی به تصمیمات یک ضرورت است.
هاشمی در نشست مذکور، بر اینکه توسعه بخش خصوصی باید بر پایه تنوع رشته ها، حرفه ها و مبتنی بر  مکانیزم تشویق آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد برتر بر مبنای توسعه فعالیتشان در آئین نامه دیده شود، تاکید کرد و افزود: اعطای پروانه به آموزشگا های فنی و حرفه ای آزاد باید با تسهیل گری در نظر گرفته شود و احراز صلاحیت حرفه ای مدیران و موسسان آموزشگاه ها نکته مهمی است که باید به آن توجه شود .
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ادامه بر شناسایی نخبگان مهارت تاکید کرد و افزود: تمرکز و توجه نباید به مدرک تحصیلات دانشگاهی باشد بلکه صلاحیت حرفه ای و سنجش مهارت باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی تاکید کرد؛ روان سازی در کسب اعطای پروانه آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای در بند "د" با رعایت موازین قانونی باید مد نظر باشد.
بنابراین گزارش: مقرر شد ظرف مدت ده روز بخش هایی از دستوالعمل و ضوابط آیین نامه اجرایی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای نوع "د " در کمیته های تخصصی بررسی و نتیجه نهایی برای تصویب در صحن هیات نظارت مرکزی مطرح شود.
آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد نوع "د"  نهاد حقیقی یا حقوقی تامین کننده خدمات یادگیری مهارت است که به روش های مختلف حضوری یا تلفیقی ( الکترونیکی ) با هدف تامین مقاصد، خواسته ها، اهداف و الزامات خاص ذینفعان پس از اخذ مجوز از سازمان تاسیس و به صورت خودگردان اداره می شود.
در خاتمه مقرر شد با هدف ارتقای سطح تصمیمات در جلسه، مدیریت و اداره جلسات هیات نظارت مرکزی مبتنی بر ویژگی های نهادهای مشابه و پارلمانی باشد.
بر اساس این گزارش: علی اوسط هاشمی، رییس هیات نظارت مرکزی، علیرضا حاتم زاده، معاون آموزش، ناهید مسلمی، معاون پژوهش، برنامه ريزي و سنجش مهارت، یعقوب نماینده، مدیرکل دفتر آموزشگاه های آزاد و مشارکت مردمی، رضا باجولوند، رئیس مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای، رحمت اله مهني، مدیرکل حراست، حسن کشاورز جوبنه، مدیرکل دفتر سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای، عزت اله اردشیری، مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، آرش اخوان طبسی، مدیرکل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، فاطمه منصوری، مدیرکل اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان سمنان، اکرم صالحی‌پور، کارشناس حقوقی، اعضای هیات مذکور (از بخش دولتی سازمان) هستند.
این گزارش می افزاید: نمايندگان كانون انجمن هاي صنفي آموزشگاه هاي فني و حرفه اي آزاد كشور، مهدی فهیمی، سعید خدایی، علی پراخودی مقدم، محمود عدالتی راد، مرضیه عابدپور، مریم اصلانی برزگر، پروسکه مهدوی، اعضای هیات نظارت مرکزی بر آموزشگا های آزاد (از بخش خصوصی سازمان) در این نشست حضور داشتند.

   1399/3/19 12:52    تعداد بازدید :  432

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 432
5.7/10 (تعداد آرا 10 نفر )