ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 11
بازدید امروز 24,694
بازدید دیروز 29,324
بازدید این ماه 987,013
بازدید کننده ماه قبل 722,611
بازدید ماه قبل 800,971
بازدید کل 28,658,366

نماینده رؤسای مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان: آینده پژوهی در مشاغل را جدی بگیریم ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، طي شانزدهمين سفر دو روزه علي اوسط هاشمي معاون وزير و رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در بيست و ششم و بيست وهفتم خرداد ماه سال جاري به استان اصفهان، فريده روشن رييس مركز آموزش فني و حرفه اي شماره 4 اصفهان و عضو شوراي اسلامي شهر اصفهان به عنوان نماينده رؤساي مراكز در نشست مدعوين با رؤساي ادارات، مراكز شهرستان، اعضاي مجمع كارشناسان و مربيان، نماينده انجمن صنفي آموزشگاههاي آزاد استان و كاركنان، سخنراني كرد.
فریده روشن در این نشست با تاکید بر اینکه آموزش فنی و حرفه ای متولی آموزش های مهارتی است و برای اینکه این آموزش ها به روز باشد نیازمند تجهیزات و منابع انسانی به روز هستیم گفت: در واقع اگر ضعفی هم وجود دارد در کمبود اعتبارات است که به عنوان  چالشی در این مسیر وجود دارد اما برای رفع این چالش بهترین راهکار استفاده از بخش خصوصی به عنوان شرکای مهارتی است که اصفهان در این زمینه پیشرو است اما نیاز به یکسری شفافیت در قانون در این زمینه وجود دارد و باید پیگیری شود .
روشن در ادامه بهسازی و نوسازی مراکز آموزشی، بهره گیری از نخبگان مهارتی و افزایش سرمایه اجتماعی، همچنین بحث توانمند سازی سرمایه های انسانی را لازم و در رشد آموزش فنی و حرفه ای ضروری دانست و گفت برای تربیت نیروی انسانی  استفاده از تربیت مربی کرج  کار ساز است .
وی همچنین اذعان داشت :اصفهان شهر خلاق از نظر صنایع دستی است و ۵۰ هزار نفر مشغول به کار در این زمینه  هستند و برای ارتقای مهارت مربیان حرف های زیادی برای گفتن وجود دارد .
روشن، پژوهش محور کردن نظام آموزش فنی حرفه ای را  بسیار ضروری دانست و افزود :با  آینده پژوهی در مشاغل میتوان همراه بازار بود و این مسئله  اهمیت ویژه دارد.
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان  به رتبه بندی کارشناسان  و مربیان نیز اشاره کرد و گفت : تشکیل مجمع کارشناسان و مربیان بسیار پسندیده بود.


   1399/4/2 11:05    تعداد بازدید :  109

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 109
6/10 (تعداد آرا 1 نفر )