لیست آموزشگاههای آزاد استان اصفهان
 
خدمات الکترونیک
اوقات فراغت با طعم مهارت
دفترچه ثبت نام الکترونیکی آزمونهای داوطلبان آزاد (ادواری)
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 13
بازدید امروز 1,442
بازدید دیروز 14,955
بازدید این ماه 513,360
بازدید کننده ماه قبل 296,076
بازدید ماه قبل 380,800
بازدید کل 36,792,835

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان: ظرفیت‌های دولتی و آموزشگاه‌های خصوصی در خدمت مردم خواهند بود ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، در آئین آغاز همکاری‌های مشترک آموزشی بین سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان و اداره كل آموزش  فنی و حرفه‌ای استان، آرش اخوان طبسي  اظهار کرد:  بین وظایف مجموعه آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش‌های دولتی و آموزشگاه‌های آزاد و اهدافی که سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری در فعالیت‌های خود دنبال می‌کند، نگاه‌های مشترکی یافتیم و به این نتیجه رسیدیم که اهداف هر دو تا حد زیادی مشترک است؛ لذا امروز به جای موازی کاری در نقطه‌ای قرار داریم که صحبت از هم افزایی می‌کنیم.
آرش اخوان افزود: ظرفیت ۵۴ مرکز آموزش دولتی در سطح استان و نزدیک به یک هزار و ۲۵۰ مرکز آموزشی آزاد فنی و حرفه‌ای در کنار ظرفیت‌های موجود در شهرداری در خدمت مردم خواهد بود.
اخوان با بیان اینکه هدف این تفاهم‌نامه‌ها توانمندسازی شهروندان است، تصریح کرد: امیدوارم که با اجرای این تفاهم نامه ارزشمند و برنامه‌ریزی‌های مشترک بتوانیم با تلاش مسئولان شهرداری و بخش‌های دولتی و خصوصی فنی و حرفه‌ای به تحققِ این هدف نائل شویم. هدف نهایی این تفاهم نامه همسو کردن همه این بخش با یکدیگر است. با رویکردهای جدیدی که در اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان پیش گرفته‌ایم علاوه بر مربیان دولتی و مربیان بخش خصوصی، مربیان و استادکاران صنوف را نیز دعوت کرده‌ایم.
وي گفت: در حال پیگیری سیستم آموزشی دوگانه هستیم که در این سیستم ضمانت صد درصد شغل حرف اول را می‌زند. تفاوت این سیستم با سیستم قبلی این است که در آموزش‌های قدیم به صورت عرصه محور عمل می‌کردیم، یعنی جوشکار را آموزش می‌دادیم و کارآموز را به دنبال کار می‌فرستادیم، اما در سیستم آموزش دوگانه در ابتدا با بنگاه‌های اقتصادی صحبت می‌کنیم، سپس شغل تعریف می‌شود و پس از آن، فردی را به صورت ویژه برای بنگاهی خاص آموزش می‌دهیم. در این روش، اگر سفارش شغل نباشد آموزشی هم در کار نیست.
وی با بیان اینکه امروز این طرح در سیستم اتحادیه خودروهای سبک اصفهان با موفقیت کامل اجرا شده، خاطر نشان کرد: مسئولان شهرداری می‌خواهند برای اهالی شهر گامی مثبت در مسیر توانمند سازی آن‌ها بردارند؛ ما نیز همین هدف را دنبال می‌کنیم. لذا امیدوارم با استفاده از ظرفیت اصناف، شهرداری و بخش‌های خصوصی و دولتی فنی و حرفه‌ای در جلسات آینده با افتخار، دستاوردهای این نشست مشترک را گزارش دهیم.

   1399/4/4 13:42    تعداد بازدید :  376

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 376
2/10 (تعداد آرا 1 نفر )