خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 11
بازدید امروز 13,007
بازدید دیروز 22,875
بازدید این ماه 876,918
بازدید کننده ماه قبل 1,111,272
بازدید ماه قبل 1,182,535
بازدید کل 32,529,488

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان خبر داد: برگزاری دومین دوره مسابقات آزاد آجر نماچینی از14 تا 17 آبان ماه در اصفهان ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان به نقل از خبرگزاری موج اصفهان، آرش اخوان طبسی در جمع اصحاب رسانه گفت: دومین دوره مسابقات آزاد آجر نماچینی از ۱۴ تا ۱۷ آبان ماه  با افتتاح رسمی نمایشگاه جدید اصفهان در نمایشگاه تجهیزات صنایع ساختمان برگزار می شود.
وی در ارتباط با مسابقات ملی مهارت توضیح داد: سالیان سال است که مسابقات مهارت آموزی تحت عنوان مسابقات ملی مهارت در کشور و دنیا برگزار می‌شود.
این مقام مسئول افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور همه ساله در سطح شهرستان مسابقات شهرستانی ملی مهارت را برگزار می‌کرد و افراد علاقه مند از شهر‌های مختلف در رشته‌های متفاوتی که دارای مهارت هستند حضور پیدا می‌کردند.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان بیان داشت: در مسابقات مرحله استانی از هر شهرستان در هر رشته یک نفر با کسب مقام اول حضور پیدا می کند و مسابقات در سطح استانی برگزار می شود.
اخوان ادامه داد: با برگزیده شدن نفرات برتر، تیم استانی تشکیل می‌شود و هر استان در مسابقات ملی اجازه معرفی یک نفر در هر رشته‌ای را دارد و این افراد بعد از طی مرحله برترین‌های مسابقات ملی می‌شوند.
وی با بیان اینکه مسابقات جهانی مهارت هر 2 سال یک بار برگزار می‌شود ، گفت:نفرات برتر ملی در یک اردوی مسابقات آمادگی جهانی شرکت می‌کنند و با توجه به شرایط موجود در کشور و مسابقات جهانی در رشته‌های تعیین شده با ارائه آموزش‌ها و آزمون‌های تخصصی راه می‌یابند.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان در خصوص این مسابقات بیان داشت: مسابقات ملی به صورت روتین و در تعداد رشته های محدود در آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برگزار می‌شود ولی در بعضی  از رشته‌ها از جمله آجر نماچین به طور رسمی مسابقات ملی و جهانی وجود ندارد و برای این گروه، رشته مسابقات آزاد مهارت را داریم.
این مقام مسئول با اشاره به تفاوت مسابقات آزاد و ملی ادامه داد: در مسابقات ملی محدودیت سنی وجود دارد و جوانان زیر ۲۲ سال به آن راه می‌یابند ولی در مسابقات آزاد محدودیت سنی و همچنین شهرستانی و استانی وجود ندارد.
آرش اخوان گفت: تا کنون مسابقات آزاد در رشته هایی از جمله آرایش مردانه در دو دوره، گل آرایی، آجر نماچین در یک دوره، تعمیر لوازم خانگی با گروه صنعتی انتخاب و کافی‌شاپ و نوشیدنی‌های سرد نیز در پنج دوره برگزار شده است.
وی با اشاره به فعالیت 54 مرکز دولتی و 1300 آموزشگاه فعال در مجموعه آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان گفت: قریب به ۱۱ میلیون نفر ساعت در سال تعهد آموزشی فنی‌حرفه‌ای استان است و حدود ۶۰ هزار نفر دوره  در بخش دولتی داریم.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان اظهار داشت: در بخش دولتی و خصوصی بالغ بر ۲۲ میلیون نفر ساعت تعهدات آموزشی استان اصفهان است که بالغ بر ۱۲۰ هزار نفر از دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای بهره می‌گیرند.


   1399/8/6 14:20    تعداد بازدید :  140

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 140
3.5/10 (تعداد آرا 2 نفر )