خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 17
بازدید امروز 31,567
بازدید دیروز 33,689
بازدید این ماه 940,989
بازدید کننده ماه قبل 672,482
بازدید ماه قبل 732,968
بازدید کل 33,736,821

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان: بر نهادینه سازی فرهنگ مهارت آموزی در جامعه تأکید کرد

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان به نقل از خبرگزاري ايرنا، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با تاکید بر ضرورت نهادینه سازی فرهنگ مهارت آموزی در جامعه گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، دانشگاه علمی و کاربردی و آموزش و پرورش بدنه اصلی مهارت آموزی هستند.
جلسه شوراي مهارت استان با حضور حسن قاضی عسگر معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداري اصفهان، آرش اخوان طبسي مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان و جمعي از مسئولين و كارشناسان عضو شوراي مهارت استان، روز شنبه بيستم دي ماه در محل سالن جلسات استانداری با هدف رشد فرهنگ مهارت آموزي  تشكيل گرديد.
حسن قاضی عسگر در اين جلسه افزود: باید نیاز دستگاه‌ها در زمینه مهارت امروزی شناسایی شود.
وی گفت: توجه به بازار کار و مهارت آموزی امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان تصریح کرد: ارزش و قدر و منزلت کار بین جوانان کمتر توسعه یافته است از این رو بایستي جوانان به سمت فراگیری مهارت، حرفه و شغل حرکت کنند.
وی گفت: در سال‌های آینده مشکلات فراوانی در راستای تامین نیروی بخش کشاورزی خواهیم داشت که قرار شد آموزش و پرورش طرح‌هایی در راستای حل این مشکل و ایجاد دانشگاه علمی و کاربردی ارائه کنند.
رشد فرهنگ مهارت آموزي از اهداف شورای مهارت است
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان در جلسه شوراي مهارت استان بيان داشت: رشد فرهنگ مهارت آموزی و حل مشکل اشتغال جوانان و جذب نیروی ماهر مورد نیاز صنعت و صنف از اهداف شورای مهارت است.
آرش اخوان طبسی گفت: درخواست نیرو توسط صنعتگران و اصناف بسیار است اما متاسفانه نیروی ماهر مورد نیاز وجود ندارد.
وی با بیان اینکه مهارت آموزی از سنین دانش آموزی توسط آموزش و پرورش بايستي فرهنگ سازی شود خواستار مهارت آموزی بین خانواده‌ها و قشر دانش آموزی شد.
وي اظهار داشت: اقداماتی صورت گرفته تا دانشجویان و سربازان تا پایان دوره دانشگاهی و پایان خدمت خود چندین مهارت متناسب با نیاز بازار و استعداد خود فرا بگیرند.
وی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی‌هایی صورت گرفته تا افراد با مراجعه به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای، آموزش‌های دوگانه جهت تضمین اشتغال را فرا گیرند.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان گفت: تضمین اشتغال زمانی محقق می‌شود که ارتباط با صنایع و صنوف قوی شود.
وی با اشاره به ایجاد سیستم صلاحیت حرفه‌ای افزود: این سیستم در راستای کیفی بخشی به نیروهای شاغل در صنایع و صنوف و کمک به اشتغال پایدار ارائه می‌شود.
آرش اخوان طبسي با اشاره به مصوبات جلسه شورای مهارت گفت: موضوع جوان سازی بخش کشاورزی، آموزش توانمندسازی نیروی انسانی بخش کشاورزی از مباحث مورد بحث بود.
وی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد از ظرفیت‌های آموزش و پرورش برای ایجاد هنرستان‌های وابسته استفاده شود.
اخوان گفت: با انحلال دانشگاه علمی و کاربردی در سال‌های آتی مشکلات فراوانی در تامین نیروی بخش کشاورزی داریم که قرار شد آموزش و پرورش طرح‌هایی در راستای حل این مشکل و ایجاد دانشگاه علمی و کاربردی ارائه کنند.
وی افزود: قرار شد در راستای بودجه مورد نیاز آموزش و پرورش مکاتباتی صورت گرفته و از ظرفیت خیران استفاده شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان گفت: مقرر شد توجه به بازار کار در برنامه ریزی آموزش‌های مهارتی در دستور کار قرار گیرد.
وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی طرحی برای ایجاد فرهنگ مهارت آموزی ارائه دهند، اظهارداشت: در راستای نیازسنجی آموزش‌های مهارتی اتاق بازرگانی، اتاق تعاون، اتاق اصناف و خانه صنعت، معدن و تجارت با نگاه آینده پژوهی کمک کنند.
اصفهان ۵۴ مرکز فنی و حرفه‌ای دولتی و حدود یک هزار و ۲۵۰ آموزشگاه آزاد فعال بخش خصوصی دارد و بیشترین تعداد مرکز آموزشی را در کشور به خود اختصاص داده است.
   1399/10/23 10:26    تعداد بازدید :  59

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 59
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )