لیست آموزشگاههای آزاد استان اصفهان
 
خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 9
بازدید امروز 3,818
بازدید دیروز 15,869
بازدید این ماه 592,318
بازدید کننده ماه قبل 799,921
بازدید ماه قبل 890,958
بازدید کل 34,927,108

هیچ زمانی برای مهارت آموزی دیرنیست...

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان اصفهان، علی ترابیان رئيس مركز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان نطنز در تشريح اين خبر گفت : کارآموزی که با بیش از 53 سال سن ، با عشق و علاقه وافر به امر مهارت آموزی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان نطنز مشغول است.
علی ترابیان افزود: اهمیت به امر آموزش و بالابردن توانایی های مهارتی و فنی برای تمامی افراد و در تمامی سنین مختلف در قالب آموزش های فنی و حرفه ای صورت می پذیرد.
رئیس مرکز آموزش فنی وحرفه ای نطنز درمعرفی این کارآموز بیان داشت: محمود حبیبی نسرانی متولد سال 1346 ،کارآموز 53 ساله ای است که حدود 5 ماه است بعنوان کارآموز در کارگاه تراشکاری مرکز آموزش فنی وحرفه ای نطنز مشغول حرفه آموزی است.
ایشان اولین نفری است که در اول وقت به کارگاه وارد میشود و اخرین نفری است که از کارگاه خارج میشود .در طول مدت آموزش هیچ غیبتی (حتی یکساعت ) نداشته و از کمترین زمان هم برای یادگیری استفاده نموده است. از نکات بسیار حایز اهمیت،دفتر یاداشت نامبرده است که تمامی مطالب آموزشی را نکته برداری نموده و کارعملی، به ویژه فرزکاری را به نحو احسن آموخته است.عزم و اراده ایشان در امر مهارت آموزی ، با این سن و سال ، میتواند درس بزرگی برای نسل جوان باشد و اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای را دو چندان بیان نماید.
در گفتگو با این کارآموز نمونه بیان نمود: در سالهای دور به تراشکاری علاقه داشتم و چند سالی نیز بصورت حرفه ای به تولید قطعه در کارگاههای مختلف مشغول بودم .به دلیل مشکلات عدیده ، کار تراشکاری را رها کرده و در روستای محل تولدم چند سالی است مشغول کشاورزی هستم . تا یک روز با تبلیغات مرکز فنی و حرفه ای شهرستان ترغیب شدم که سری به مرکز بزنم.به هیچ وجه در تخیل اینجانب نمی گنجید که در مرکز فنی و حرفه ای این همه امکانات آموزشی موجود و آماده ارائه خدمت به همه باشد !!!! و مهمتر از همه هیچ گاه فکر نمیکردم بنده را با این سن و سال به عنوان  کارآموز پذیرا باشند . بنده را بعنوان مهارت آموز پذیرفتند .هم اکنون 5 ماه است که در مرکز مشغول مهارت آموزی هستم و هر روز با اشتیاق فراوان برای یادگیری مراجعه می نمایم و فرزکاری و آموزش های روز تراشکاری را بصورت عملی آموختم .
وی گفت: بنده به همه نوجوانان و جوانان پیشنهاد میکنم از امکانات و فضای آموزشی مراکز فنی و حرفه ای نهایت استفاده را ببرند و آینده شغلی خود را در این معضل بیکاری ، تضمین نمایند .
محمود حبیبی نسرانی با 53 سال سن ، جز کارآموزان نمونه مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان نطنز میباشد.

   1399/12/3 12:56    تعداد بازدید :  128

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 128
10/10 (تعداد آرا 2 نفر )