خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 13
بازدید امروز 8,383
بازدید دیروز 23,038
بازدید این ماه 768,290
بازدید کننده ماه قبل 837,320
بازدید ماه قبل 996,061
بازدید کل 29,433,977

گسترش آموزش های فنی و حرفه‌ای اصفهان در سالی که گذشت ارائه آموزش‌های مهارتی به بیش از 10 میلیون نفر-ساعت در اصفهان ...

فريده روشن رئيس آموزش ، پژوهش و برنامه ريزي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان گفت: امسال ارائه آموزش‌های مهارتی به افراد در استان به میزان 10 میلیون و 353 هزار و 213 نفر-ساعت بوده است.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان ، آموزش‌های مهارتی یکی از ابزار‌های مورد نیاز برای توسعه اشتغال در سطح جامعه محسوب می‌شود و توانمند‌سازی نیروی انسانی موجود با استفاده از این آموزش‌ها امکان‌پذیر است، اصفهان یکی از استان‌های صنعتی موجود در سطح کشور تلقی می‌شود که ارتقای سطح مهارتی افراد برای حضور در بخش‌های صنعتی موجود در استان امری مهم و ضروری تلقی می‌شود، فنی و حرفه‌ای استان هر ساله با تمام توان نسبت به ارائه آموزش‌های مهارتی به متقاضیان اقدام می‌کند.
فريده روشن با اشاره به ضرورت توسعه آموزش‌های مهارتی اظهار کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای اصفهای براساس برنامه پنجم توسعه و سند راهبردی مهارت و  فناوری سازمان آموزش فنی و حرف‌ ای کشور سیاست ارائه آموزش‌های منجر به اشتغال و ثمر‌بخشی آموزش‌ها را در پیش گرفته است.
وی با بیان اینکه فنی و حرفه‌ای استان به منظور رسیدن به این هدف برنامه‌های عملیاتی مختلفی را دنبال می‌کند، اضافه کرد: نیاز‌سنجی آموزشی و تطابق آموزش‌ها با نیاز‌های واقعی بازار کار به ویژه در بخش روستایی از جمله مهم‌ترین این برنامه‌ها محسوب می‌شود که در حال حاضر این برنامه در سطح گسترده در حال اجرا است.
رئيس آموزش پژوهش وبرنامه ريزي اداره كل با اشاره به ساماندهی نیروی انسانی، توانمند‌سازی مربیان و سوق دادن آنها به سمت اجرای آموزش‌های تخصصی و مورد نیاز بازار کار و ایجاد تنوع در دوره‌ها تصریح کرد: تشکیل کمیته مهارت در شهرستان‌ها و مکاتبه با فرمانداری‌ها  و ادارات شهرستان‌ها و تشکیل جلسات نیز در فنی و حرفه‌ای استان به صورت ویژه دنبال می‌شود.
وی به شناور‌سازی تجهیزات کارگاه‌ها در راستای تنوع‌بخشی به حرفه‌ها در استان اشاره کرد و ادامه داد: انعقاد تفاهم‌نامه با مراکز علمی  آموزشی، صنایع و بنگاه‌های اقتصادی، اعتبار‌سنجی به مراکز دولتی و  کاهش حرفه‌های خدماتی و افزایش حرفه‌ها در بخش صنعت و کشاورزی نیز از جمله سیاست‌های اجرایی فنی و حرفه‌ای استان است.
روشن با اشاره به درصد عملکرد در خوشه تاکید کرد: درصد عملکرد فنی و حرفه‌ای استان در خوشه خدمات 40 درصد، صنعت 52 درصد و خوشه کشاورزی 9 درصد بوده و این موضوع سبب کاهش 9 درصد عملکرد در خوشه خدمات و افزایش شش درصد عملکرد در خوشه صنعت و دو درصد در خوشه کشاورزی نسبت به سال گذشته شده است.
این مسئول به اجرای آموزش‌های خدماتی در بخش خصوصی اشاره کرد و افزود: سهم آموزش در خوشه خدمات در بخش دولتی 20 درصد و در بخش خصوصی 44 درصد، در خوشه صنعت در بخش دولتی 25 درصد و در بخش خصوصی شش درصد و در خوشه کشاورزی در بخش دولتی چهار درصد و در بخش خصوصی یک درصد است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان با اشاره به فعالیت 54 مرکز در استان گفت: 17 مورد از این مراکز ویژه برادران، 10 مرکز ویژه خواهران و 27 مورد از این مراکز دو‌منظوره است، گفت: امسال حدود پنچ هزار دوره در مراکز فنی و حرفه‌ای استان برگزار شده که تعداد حرفه‌ها حدود 750 دوره بوده است.
وی با اشاره به وجود 159 نفر مربی رسمی در فنی و حرفه‌ای استان اظهار کرد: البته از این تعداد 131 نفر فعال هستند و 349 مربی غیر‌رسمی نیز در فنی و حرفه‌ای استان وجود دارد.
روشن با اشاره به وجود 500 کارگاه آموزشی در استان گفت: امسال ارائه آموزش‌های مهارتی به افراد به میزان 10 میلیون و 353 هزار و 213 نفر-ساعت و 62 هزار و 991 نفر-دوره آموزش در بخش دولتی بوده است.
   1392/12/7 14:33    تعداد بازدید :  2845

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 2845
6.3/10 (تعداد آرا 12 نفر )