الزامات صدور پروانه تأسیس آموزشگاه آزاد در 3 روز
لیست آموزشگاههای آزاد استان اصفهان
 
خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 13
بازدید امروز 9,909
بازدید دیروز 12,854
بازدید این ماه 282,063
بازدید کننده ماه قبل 286,139
بازدید ماه قبل 384,323
بازدید کل 37,783,675

غلامحسین حسینی نیا تأکید کرد: تقویت نقش حاکمیتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور/ اتاق های فکر سازمان تشکیل می شود

غلامحسین حسینی نیا تأکید کرد: تقویت نقش حاکمیتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور/ اتاق های فکر سازمان تشکیل می شود


غلامحسین حسینی نیا، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، امروز، سه شنبه 23 شهریور سال جاری با معاونان و مدیران فعلی و پیشین سازمان، طی نشستی به  گفتگو و تبادل نظر پرداخت. 
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در این نشست حسینی نیا با تأکید بر استفاده از تجارب و نقطه نظرات سرمایه های انسانی سازمان به عنوان ثروت ارزشمند سازمانی از تشکیل اتاق های فکر در فضای نقد سازنده، هم فکری و خرد جمعی خبر داد.
معاون وزیر تعاون در ابتدای این نشست به اهمیت جایگاه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به لحاظ پیچیدگی ماموریت ها و وظایف و همچنین نقش اثربخش این سازمان به عنوان سازمانی راهبر در عرصه آموزش های عملیاتی و کاربردی در فرایند توسعه کشور تأکید کرد.
حسینی نیا افزود: برای حل مسائل سازمان و اجرای برنامه های تحولی و نوین می توان در قالب برنامه های ضربتی، کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت اقدام کرد.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با تأکید بر اهمیت سرمایه های اجتماعی به عنوان مهم ترین مولفه اثربخشی و تحول در جامعه گفت: باید مشخص کنیم با وضعیت موجود چه می توان کرد که تغییر خوبی در جامعه ایجاد شود تا روحیه امید و نشاط در جامعه به ویژه در بین خانواده ها و جوانان افزایش یابد.
معاون وزیر تعاون گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای به عنوان متولی اصلی تضمین کیفیت آموزش های مهارتی در کشور، با جایگاه رفیع خود فاصله دارد و تقویت نقش حاکمیتی و ارتقای جایگاه آن در جامعه باید در اولویت برنامه ها قرار گیرد.
وی افزود: در این راستا برای انتقال دبیرخانه شورای عالی آموزش و تربیت فنی و حرفه ای و مهارتی به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تمهیدات خوبی صورت گرفته است که می تواند مقدمه ای برای تشکیل سازمان ملی توسعه مهارت باشد.
حسینی نیا در ادامه گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، سازمانی راهبردی در حوزه آموزش است که بیشترین تاثیر را در توسعه نیروی انسانی دارد.
وی با بیان اینکه در انعکاس واقعیت ها تردیدی نخواهیم داشت، گفت: در حال حاضر نظام آموزشی کشور، فراگیران را متناسب با نیاز زمان تربیت نمی کند و پاسخگوی نیاز آینده نمی تواند باشد، مسائل آینده را تنها می توان با راه حل های مربوط به آینده پیش بینی و حل کرد.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به تغییرات سریع تکنولوژی گفت: ما نیز در حوزه آموزش های مهارتی به پارادیم تغییر نیاز داریم، به حرکتی بنیادی نیاز داریم، باید برای رسیدن به انقلاب صنعتی چهارم، سازمانی پیشرو باشیم و بر این اساس برنامه ها را پیش ببریم.
حسینی نیا در ادامه از تغییر کارکرد مراکز آموزش فنی و حرفه ای و آماده کردن مربیان برای نقش آفرینی تازه در حوزه فناوری های نوین و تعامل سازنده با شرکای اجتماعی به عنوان اولویت های سازمانی نام برد.
معاون وزیر تعاون  افزود: هریک از ما باید به اندازه توانمان اثربخش باشیم و تا آخرین لحظه ای که مسئولیت داریم، از هیچ تلاشی فروگذار نباشیم.
وی در خاتمه بر تداوم نشست های هم اندیشی و شکل گیری اتاق های فکر مدیران، کارشناسان و مربیان تأکید کرد.
در ادامه نشست مذکور، حاضران به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص ارتقای وضعیت موجود پرداختند.
 
 
   1400/6/25 10:06    تعداد بازدید :  35

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 35
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )