الزامات صدور پروانه تأسیس آموزشگاه آزاد در 3 روز
لیست آموزشگاههای آزاد استان اصفهان
 
خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 9
بازدید امروز 4,730
بازدید دیروز 9,649
بازدید این ماه 256,835
بازدید کننده ماه قبل 228,690
بازدید ماه قبل 300,964
بازدید کل 38,133,725

حسینی نیا تاکید کرد: ضرورت ارائه آموزش های مهارتی مورد نیاز جامعه نابینایان

حسینی نیا تاکید کرد: ضرورت ارائه آموزش های مهارتی مورد نیاز جامعه نابینایان غلامحسین حسینی نیا، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در نشست با رئیس و اعضای هیات مدیره انجمن نابینایان کشور، که به مناسبت روز جهانی نابینایان برگزار شد گفت: وظیفه داریم به جامعه نابینایان همچون دیگر اقشار جامعه، آموزش های مهارتی ارائه کنیم.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، حسینی نیا، چهارشنبه 21 مهر سال جاری، در نشست  با رئیس و اعضای هیات مدیره انجمن نابینایان ایران که به مناسبت روز جهانی نابینایان برگزار شد، گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای وظیفه دارد به جامعه نابینایان همچون دیگر اقشار جامعه، آموزش های مهارتی ارائه کند.
حسینی نیا گفت: اعتقاد داریم محدویت های جسمی نمی تواند افراد را از داشتن زندگی خوب محروم کند، معلولیت، ناتوانی نیست، ناتوان کسی است که نتوانسته است، استعدادهای این روشن دلان را بشناسد.
وی گفت: وظیفه داریم آموزش های مورد نیاز جامعه نابینایان را ارائه کنیم و در این راه از توان و تجربیات انجمن نابینایان استفاده می کنیم.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: باید با همفکری و همراهی، مسیر تازه ای برای آموزش به جامعه معلولان به ویژه روشن دلان ترسیم کنیم.
وی ضمن تبریک فرا رسیدن روز جهانی عصای سفید گفت: در گذشته کارهای ارزشمندی صورت گرفته است، ما هم تلاش می کنیم برنامه ریزی لازم برای ارائه آموزش های مهارتی به جامعه نابینایان کشور را انجام دهیم.
در ادامه علي‌‌اكبر جمالي، رئيس هيئت مديره انجمن نابينايان ايران، ضمن تقدیر از همکاری های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برای تشکیل جلسه مشترک گفت: امیدواریم این نشست که شروع خوبی برای آغاز همکاری های جدید می باشد، نتایج مطلوبی را به همراه داشته باشد.
وی گفت: حددود 10 سال است با سازمان آموزش فنی و حرفه ای همکاری داریم و می خواهیم این تلاش ها به نتایج موثرتری منتج شود.
جمالی همچنین گفت: آموزش های مهارتی، نقطه کلیدی در کشور است، کسی که مهارت ندارد، شغل هم ندارد و طبیعتا نمی تواند زندگی دلخواهش را داشته باشد.
وی با اشاره به ظرفیت های انجمن برای همکاری با سازمان آموزش فنی و حرفه ای گفت: انجمن این توان را دارد که مشاغلی که مورد نیاز جامعه نابینایان یا کم بینایان است را احصا و معرفی کند تا براساس آن سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برنامه ریزی کرده، استاندارد های مهارتی مورد نیاز را تعریف و دوره های آموزشی برگزار شود.
لازم به ذکر است در این نشست،  سید مازیارعلوی، مدیرکل حوزه ریاست، حقوقی و روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، شادکام، عضو هیئت مدیره و مددی، مدیر روابط عمومی انجمن نابینایان نیز حضور داشتند.
   1400/7/26 13:42    تعداد بازدید :  35

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 35
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )