ارتباط مستقیم با مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان
الزامات صدور پروانه تأسیس آموزشگاه آزاد در 3 روز
لیست آموزشگاههای آزاد استان اصفهان
 
خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 13
بازدید امروز 2,524
بازدید دیروز 7,980
بازدید این ماه 276,556
بازدید کننده ماه قبل 219,791
بازدید ماه قبل 308,668
بازدید کل 43,002,509

ارتقای سطح مهارت کارگران در دستور کار است

ارتقای سطح مهارت کارگران در دستور کار است معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور؛ از افزایش تعداد مراکز جوار و بین کارگاهی در دولت سیزدهم به منظور پاسخ به نیاز آموزشی کارخانه‌ها و ارتقای سطح مهارت کارگران خبر داد و گفت: تعداد این مراکز تا پایان سال به ۲۲۰۰ مرکز خواهد رسید.
به گزارش روابط عمومی سازمان به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ غلامحسین حسینی نیا، درباره تأکید مقام معظم رهبری بر ارتقای سطح مهارت نیروهای کار و اقدامات سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای درخصوص مهارت افزایی کارگران کارخانه‌ها، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در جلسه‌ای که مدتی قبل به مناسبت روز کار و کارگر برگزار شد، راه اندازی مراکز آموزشی برای کارگران را بسیار حیاتی خواندند و بر موضوع ارتقای سطح مهارتی کارگران تاکید کردند.
وی افزود: با توجه به تأکید ایشان بر ما هم حجت تمام شد تا بر این موضوع تمرکز داشته باشیم. خوشبختانه پاسخ به نیاز آموزشی کارخانه‌ها و کارگاه‌ها را در قالب ایجاد مراکز جوار کارگاهی و بین کارگاهی دنبال می کنیم و این نوید را می دهیم که تعداد این مراکز را افزایش خواهیم داد.
معاون وزیر کار، با اشاره به افزایش تعداد مراکز آموزش جوار و بین کارگاهی در دولت سیزدهم، خاطرنشان کرد: تا ابتدای دولت سیزدهم حدود ۵۴۷ مرکز جوار کارگاهی و بین کارگاهی وجود داشت که در طول ۸ ماهه دولت با اعتقادی که به این موضوع داشتیم و بر مبنای اصل بهره وری و استفاده از ظرفیت‌های ملی برای ایجاد قابلیت‌های مهارت آموزی، تعداد آنها را به ۱۵۲۷ واحد رساندیم که رشد چند برابری نسبت به گذشته را نشان می دهد.
حسینی‌نیا گفت: ایده‌آل و هدف نهایی ما این است که در هر کارخانه یک مرکز آموزش جوار داشته باشیم و با این هدف پیش می رویم لذا  پیش بینی کرده‌ایم که تعداد این مراکز را تا پایان سال به ۲۲۰۰ مرکز برسانیم.
رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای، افزایش کیفیت مراکز جوار کارگاهی و بین کارگاهی که تاکنون راه اندازی شده‌اند را از اقدامات در دستور کار این سازمان در راستای ارتقای سطح مهارت کارگران و نیروهای کار عنوان کرد.

 
   1401/3/5 10:22    تعداد بازدید :  175

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 175
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )