ارتباط مستقیم با مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان
الزامات صدور پروانه تأسیس آموزشگاه آزاد در 3 روز
لیست آموزشگاههای آزاد استان اصفهان
 
خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 14
بازدید امروز 212
بازدید دیروز 5,129
بازدید این ماه 182,577
بازدید کننده ماه قبل 161,639
بازدید ماه قبل 255,416
بازدید کل 44,016,832

به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر صورت پذیرفت : افتتاح مرکزکارآموزی، جوارکارگاهی وبین کارگاهی شرکت تولیدی گلتاش مبارکه با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان اصفهان، به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر، با حضور  آرش اخوان طبسی مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان اصفهان، حسینی فرماندار شهرستان مبارکه، ایرج توکلی مسئول آموزش درصنایع اداره کل، اصغرایرانپور رئیس مرکزآموزش فنی وحرفه ای برادران شهرستان مبارکه، شیخی رئیس اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی شهرستان، حقیقی رئیس صنعت، معدن وتجارت شهرستان و مسئولین شهرستان، مرکزکارآموزی، جوارکارگاهی وبین کارگاهی شرکت تولیدی گلتاش افتتاح شد.
اخوان طبسی ضمن تبریک ایام ا... دهه مبارک فجر بیان داشت: انسان ماهر در هیچ کجای دنیا بیکار نیست .
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان گفت: در چندسال گذشته در آموزش فنی ‌و حرفه‌ای استان اصفهان، تلاش بر این بوده است که از شیوه عرضه محور به سفارش‌محور حرکت کنیم. به ‌طورکلی ۴۰۰ واحد صنفی در طرح آموزش دوگانه با آموزش فنی‌ و حرفه‌ای همکاری می‌کنند که به معنای ۴۰۰ کارگاه مجهز صنعت به روز است.
وی افزود: امروزه در جامعه بین مسئولان امر، دغدغه اشتغال است اما صاحبان صنایع و صنوف از کمبود نیرو صحبت می‌کنند. چگونه می‌شود که صنایع و صنوف نیاز به نیروی کار دارند اما در کشور صحبت از کمبود کار است؟ در چندسال گذشته در آموزش فنی‌ و حرفه‌ای استان اصفهان همه تلاش بر این بوده است که از شیوه عرضه محور به سفارش محور حرکت کنیم.
اخوان طبسی با اشاره به تولید، حمایت از سرمایه گذار، حمایت از کارگر و اشاعه فرهنگ مهارت آموزی افزود: بایستی توجه ویژه به توانمند سازی نیروهای انسانی شود تا بتوانیم اثرات مؤثری در تولید داشته باشیم.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان ادامه داد: اعتقاد بر این است که در نظام‌های موفق آموزشی دنیا، دولت نمی‌تواند مجری آموزش باشد؛ چراکه در رشته مهارتی با توجه به تغییرات به روز و شدید تکنولوژی در صنعت، دولت نمی‌تواند آخرین تکنولوژی را به کارگاه‌ها بیاورد.
وی تصریح کرد: ارتباط بسیار قوی با صنایع و صنوف در دستور کار فنی و حرفه‌ای بوده و اعتقاد بر این است که باید در امر آموزش بخش خصوصی نیز با صاحبان صنایع و صنف ارتباط بگیرند. ارتباط صحیح واقعی و دو سویه با صنعت، موجب می‌شود نیاز واقعی صنعت گرفته شود و با شناخت صحیح از نیاز بازار کار، برنامه‌ریزی انجام می‌شود و درپی این موارد آموزش ارائه شده اثرگذار باشد.
اخوان طبسی اضافه کرد: در همین راستا طرح آموزش دوگانه و طرح صلاحیت حرفه‌ای وجود دارد، برای افراد جویای کار، نظام آموزشی دوگانه پیشنهاد می‌شود که ۳۰ درصد آموزش در محیط کارگاهی و مابقی در محیط واقعی کار بوده است. بنابر ارتباط اولیه انجام شده، در ابتدا شغل موردنظر شناسایی می‌شود و شغل مذکور به روش سفارش‌محور، دو سوم آموزش در داخل بنگاهی که قرار است فرد به کار گرفته شود، ارائه می‌شود.
در ادامه فرماندار شهرستان مبارکه افزود: با عنایت به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از صنعتگران، تلاش می کنیم پیگیر مسائل و مشکلات آنان باشیم.
حسینی بیان داشت: کارگران از طریق آموزش های مهارتی به تخصص بیشتری دست پیدا کرده و در صنعت به بهره وری مؤثری دست پیدا خواهند کرد.
لازم بذکر است شرکت تولیدی گلتاش درخصوص موادشوینده، آرایشی وبهداشتی با ۴۰ سال سابقه درشهرک صنعتی مبارکه مشغول فعالیت می باشد.
در پایان مدعوین از کارگاهها و تجیزات این شرکت بازدید کردند.


   1401/11/18 09:48    تعداد بازدید :  218

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 218
10/10 (تعداد آرا 1 نفر )