مسابقات آزاد مهارت 1396
هجدهمین مسابقات ملی مهارت
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
دفترچه راهنمای ثبت نام ...
تجارب مهارت آموختگان شاغل
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات
سامانه آزمون

 

 

 

 

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • آموزش مهارت هاي فني و حرفه اي تا چه حد براي اشتغالزايي جوانان مؤثر مي باشد؟
    • خيلي زياد
    • زياد
    • متوسط
    • كم


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 9
بازدید امروز 124
بازدید دیروز 5,164
بازدید این ماه 196,842
بازدید کننده ماه قبل 162,184
بازدید ماه قبل 206,768
بازدید کل 781,726

رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در دیدار با دبیر جشنواره بین المللی میراث فرهنگی ناملموس در اصفهان: برگزاری اجلاس و جشنواره بین المللی میراث فرهنگی ناملموس، فرصت مناسبی برای تقویت دیپلماسی مهارت است...

دكتر پرند معاون وزير تعاون ، كار و رفاه اجتماعي و رئيس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در نشستي با مهندس ميرزائي دبير اجلاس و جشنواره بين المللي ميراث فرهنگي ناملموس اصفهان گفت: برگزاري اجلاس و جشنواره بين المللي ميراث فرهنگي ناملموس، فرصت مناسبي براي تقويت ديپلماسي مهارت جمهوري اسلامي ايران است.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان ، دكتر پرند تصريح كرد : ما معتقديم استفاده از ديپلماسي مهارت و آموزش هاي فني و حرفه اي در يك بستر مناسب مي تواند به پيشبرد ديپلماسي عمومي، ديپلماسي فرهنگي، ديپلماسي اقتصادي و... كمك كند. 
وي ديپلماسي مهارت را يك ابزار قدرت نرم دانست و افزود: ديپلماسي عمومي مي تواند به تقويت آموزش فني و حرفه اي و ديپلماسي مهارت منجر گردد. 
معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي صنايع دستي، ميراث فرهنگي و گردشگري را در حوزه ديپلماسي مهارت بسيار قابل توجه ارزيابي كرد و گفت: برگزاري اجلاس و جشنواره بين المللي ميراث فرهنگي ناملموس، فرصت بسيار مناسبي است تا مشاغل قديمي و حرفه هاي ارزشمند فراموش شده، دوباره احياء شود. 
دكتر پرند اذعان داشت: متأسفانه در سالهاي اخير، به مشاغل و حرفه هاي قديمي كم توجهي شده و نظام استاد و شاگردي كه بستر مناسبي براي انتقال بين نسلي اين حرفه ها بوده است به دست فراموشي سپرده شده كه اين رخداد بزرگ فرهنگي مي تواند در احياء اين سنت ها،  نقش قابل توجهي ايفا كند و حتي برخي مهارت ها و حرفه  ها را در سطح بين المللي معرفي نمايد. 
وي در بخش ديگري از سخنانش، آموزش مهارت آشپزي و پخت غذاهاي سنتي اسلامي ايراني را داراي استانداردهاي خاص ذكر كرد و گفت: برپايي اين اجلاس و جشنواره فرصت مغتنمي است تا غذاهاي استانهاي مختلف كشورمان كه با سلايق و فرهنگ هاي گوناگون طبخ مي گردد به دنيا معرفي شود. 
رييس سازمان فني و حرفه اي كشور، با اشاره به برگزاري اجلاس بين المللي زنان، بيان داشت: گروهي از زنان كارآفرين و صاحب مهارت كه توسط سازمان فني و حرفه اي شناسايي شده اند، به بخش اجلاس بين المللي زنان در اجلاس و جشنواره بين المللي ميراث فرهنگي ناملموس، معرفي خواهد كرد.
 اين مقام مسوول، حضور زنان ايراني در اين جشنواره و عرصه هاي بين المللي را نشانه رشد و توسعه يافتگي دانست و گفت: اجلاس بين المللي زنان، چهره واقعي بانوان كار آفرين و صاحب مهارت در جمهوري اسلامي ايران را به جهان معرفي مي كند.
 شايان ذكر است اجلاس و جشنواره بين المللي ميراث فرهنگي ناملموس، با محوريت شهرداري اصفهان در تاريخ ۱۶ تا ۲۰ مهر ماه  با حضور ۵۰ كشور از سرتاسر جهان، در اصفهان برگزار خواهد شد.
   1393/3/31 14:14    تعداد بازدید :  767

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 767
5.3/10 (تعداد آرا 21 نفر )