ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 6
بازدید امروز 4,101
بازدید دیروز 31,952
بازدید این ماه 949,977
بازدید کننده ماه قبل 743,277
بازدید ماه قبل 816,589
بازدید کل 28,482,405

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در برنامه زنده تلویزیونی صبح اصفهان : در تدوین سند مهارت استان همه مؤلفه های ایجاد یک شغل فراهم شده است...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان ، در راستاي برنامه هاي گراميداشت هفته دولت ، ابوطالب جلالي با حضور در برنامه زنده تلويزيوني "صبح اصفهان" برنامه ريزي آموزشي و ايجاد شغل در مسير خوشه هاي صنعت ، كشاورزي و خدمات طبق مزيت هاي منطقه اي استان را در صدر برنامه هاي اين اداره كل عنوان كرد .
در اين برنامه زنده تلويزيوني مدير كل در پاسخ به سوال مجري برنامه در خصوص تامين نيازهاي كارآفريني ملي و بين المللي باتوجه به پتانسيل هاي موجود استان ، رونق بخش صادارت و وظايف اين اداره كل اظهار داشت : اشتغالزايي در استان وظيفه اداره كل آموزش فني وحرفه اي است كه با شناسايي مزيت هاي منطقه اي استان ، توانمندسازي نيروي انساني و آشنا نمودن فرد با وظايف شغلي در حرفه آموزي سند مهارت استان در حال تدوين ميباشد.
وي اشتغالزايي را در صدر برنامه هاي دولت عنوان كرد و با اشاره به شناسايي ظرفيت ها و برنامه ريزي آموزشي مطابق نياز هر منطقه گفت : با تدوين سند مهارت استان همه مؤلفه هاي ايجاد يك شغل فراهم شده است و اين مهم در استان در حال پيگيري است .
مدير كل درخصوص چگونگي تدوين سند مهارت اظهار داشت :‌ با ورود به شهرستان ها و مناطق و ارزيابي از وضعيت ظرفيت ها ، امكانات ، كشاورزي ، صنايع و.... برابر همان مشخصه ها برنامه آموزشي تدوين مي شود.
جلالي در ادامه به انعقاد تفاهم نامه اداره كل با صندوق مهر امام رضا (ع) اشاره كرد و گفت : افراد با فراگيري آموزش هاي مهارتي لازم در خوشه هاي ساماندهي شده اعم از صنعت ، كشاورزي و خدمات با تشكيل شركت هاي پشتيبان بصورت كار گروهي در قالب تعاوني هاي مهارت بنيان به صندوق مهر امام رضا(ع) معرفي شده و ميتوانند با دريافت تسهيلات و خريد تجهيزات لازم به شغل مورد نظر دست يابند .  
وي نمونه اي از شغل هاي ايجاد شده را در خوشه هاي سنگ ، گياهان داروئي ، مديريت آب و فاضلاب و ... نام برد .
جلالي در بخش ديگري از صحبت هايش پيرامون مباحثي از قبيل انجام مطالعات پژوهشي در سازمان ، برگزاري پانزدهمين دوره مسابقات ملي مهارت در كشور و ... مطالبي را بيان داشت .
   1393/6/4 09:06    تعداد بازدید :  1632

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1632
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )