لیست آموزشگاههای آزاد استان اصفهان
 
خدمات الکترونیک
اوقات فراغت با طعم مهارت
دفترچه ثبت نام الکترونیکی آزمونهای داوطلبان آزاد (ادواری)
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 14
بازدید امروز 1,137
بازدید دیروز 14,955
بازدید این ماه 513,055
بازدید کننده ماه قبل 296,076
بازدید ماه قبل 380,800
بازدید کل 36,792,530

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در برنامه زنده تلویزیونی صبح اصفهان : در تدوین سند مهارت استان همه مؤلفه های ایجاد یک شغل فراهم شده است...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان ، در راستاي برنامه هاي گراميداشت هفته دولت ، ابوطالب جلالي با حضور در برنامه زنده تلويزيوني "صبح اصفهان" برنامه ريزي آموزشي و ايجاد شغل در مسير خوشه هاي صنعت ، كشاورزي و خدمات طبق مزيت هاي منطقه اي استان را در صدر برنامه هاي اين اداره كل عنوان كرد .
در اين برنامه زنده تلويزيوني مدير كل در پاسخ به سوال مجري برنامه در خصوص تامين نيازهاي كارآفريني ملي و بين المللي باتوجه به پتانسيل هاي موجود استان ، رونق بخش صادارت و وظايف اين اداره كل اظهار داشت : اشتغالزايي در استان وظيفه اداره كل آموزش فني وحرفه اي است كه با شناسايي مزيت هاي منطقه اي استان ، توانمندسازي نيروي انساني و آشنا نمودن فرد با وظايف شغلي در حرفه آموزي سند مهارت استان در حال تدوين ميباشد.
وي اشتغالزايي را در صدر برنامه هاي دولت عنوان كرد و با اشاره به شناسايي ظرفيت ها و برنامه ريزي آموزشي مطابق نياز هر منطقه گفت : با تدوين سند مهارت استان همه مؤلفه هاي ايجاد يك شغل فراهم شده است و اين مهم در استان در حال پيگيري است .
مدير كل درخصوص چگونگي تدوين سند مهارت اظهار داشت :‌ با ورود به شهرستان ها و مناطق و ارزيابي از وضعيت ظرفيت ها ، امكانات ، كشاورزي ، صنايع و.... برابر همان مشخصه ها برنامه آموزشي تدوين مي شود.
جلالي در ادامه به انعقاد تفاهم نامه اداره كل با صندوق مهر امام رضا (ع) اشاره كرد و گفت : افراد با فراگيري آموزش هاي مهارتي لازم در خوشه هاي ساماندهي شده اعم از صنعت ، كشاورزي و خدمات با تشكيل شركت هاي پشتيبان بصورت كار گروهي در قالب تعاوني هاي مهارت بنيان به صندوق مهر امام رضا(ع) معرفي شده و ميتوانند با دريافت تسهيلات و خريد تجهيزات لازم به شغل مورد نظر دست يابند .  
وي نمونه اي از شغل هاي ايجاد شده را در خوشه هاي سنگ ، گياهان داروئي ، مديريت آب و فاضلاب و ... نام برد .
جلالي در بخش ديگري از صحبت هايش پيرامون مباحثي از قبيل انجام مطالعات پژوهشي در سازمان ، برگزاري پانزدهمين دوره مسابقات ملي مهارت در كشور و ... مطالبي را بيان داشت .
   1393/6/4 09:06    تعداد بازدید :  1717

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1717
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )