خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 14
بازدید امروز 4,450
بازدید دیروز 20,219
بازدید این ماه 600,702
بازدید کننده ماه قبل 672,274
بازدید ماه قبل 769,975
بازدید کل 30,241,067

در راستای بزرگداشت 6 مرداد ماه؛ روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای: افتتاح نخستین بوستان مهارت در تهران ...

نخستین بوستان مهارت در شهر تهران با حضور معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در بوستان بهاران واقع در منطقه 12 تهران روز چهارشنبه مورخ 31/4/ 94 افتتاح شد.
به گزارش پیک مهارت آنلاین، به نقل از روابط عمومی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، دکتر کورش پرند، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس این سازمان در مراسم افتتاح این بوستان، بیان داشت: ایجاد چنین مراکزی در راستای حمایت از طرح آموزش، تولید، بازاریابی و فروش است که سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور آن را در برنامه های خود قرار داده است.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه تربیت نیروی انسانی ماهر و خودباور در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مؤثر می باشد افزود: در این راستا این سازمان با قابلیت ها و جایگاه قانونی خود اجرای آموزش مبتنی بر آموزش، تولید، بازاریابی و فروش را که باعث ارتقای بهره وری فرآیند آموزش مهارتی و ایجاد و توسعه اشتغال پایدار گردد را در دستور کار خود قرار داده است.
وی تصریح کرد: در این فرآیند آموزشی جدید، آموزش به گونه ای صورت می گیرد که کارآموزان همزمان با آموزش و بعد از آن اقدام به تولید محصولاتی در قالب کارگاههای متمرکز و یا غیرمتمرکز می نمایند که قابلیت فروش داشته باشد.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اظهار داشت: این آموزش به صورت تخصصی و بین رشته ای نه تنها مراحل اولیه، بلکه کل فرآیند از ابتدا تا زمان فروش محصول را در برمی گیرد. آموزش در این مدل از ابتدای خرید مواد اولیه از بازار تا عرضه محصولات تولید شده، توسط کارآموزان در بازار مصرف ادامه می یابد.
حمیدرضا خانپور، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در این باره گفت: افتتاح بوستان مهارت در راستای همکاری و تعامل سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و شهرداری برنامه ریزی شده که می تواند خروجی اثربخشی در راستای مقوله ارتقا فرهنگ کار داشته باشد.
وی افتتاح بوستان مهارت در منطقه 12 تهران را با هدف توسعه کسب و کار در میان جوانان آن منطقه عنوان کرد و اظهار داشت: تاکنون 12منطقه در شهر تهران برای ایجاد بوستان مهارت اعلام آمادگی کرده اند.
مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان تهران گفت: همچنین در تپه های عباس آباد نمایشگاههایی از دستاوردهای کارآفرینان در هفته ملی مهارت افتتاح خواهد شد که در کنار برقراری دوره های آموزشی کوتاه مدت، علاقمندان تولیدات خود را در معرض نمایش خواهند گذاشت.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: بیکاری مهمترین معضل اجتماعی در شرایط کنونی است که باید برای حل این مهم همه نهادها گام بردارند.
داریوش ارجمند، پیشکسوت سینمای کشورمان که در مراسم مذکور حضور داشت، گفت: معضلات اقتصادی عامل مهمی برای عقب ماندگی است.
وی ادامه داد: درمان درد مردم ایجاد اشتغال است و تنها کسب درآمد از طریق کار و تلاش می تواند به کاهش آسیب های اجتماعی در میان مردم جنوب شهر یاری رسان باشد.
داریوش ارجمند با اشاره به اینکه عالی ترین شکل کار به گونه ای است که کار به شکل تفریح درآید، گفت: در صورتی که بتوانیم این فرهنگ را در میان مردم اشاعه دهیم کار بزرگی انجام شده است.
وی یادآور شد: معضلات گوناگون اجتماعی باعث می شود افراد جامعه از هم پراکنده شوند و آرمانهای جمعی شکل نگیرد.
داریوش ارجمند با یادآوری روزهای انقلاب و جنگ هشت ساله، گفت: در آن دوران به دلیل اینکه آرمان جمعی در میان مردم شکل گرفته بود، مردم پیروز صحنه بودند.
وی با اشاره به سرانجام مذاکرات ایران با گروه پنج به علاوه یک که از سوی دولت تدبیر و امید به موفقیت دست یافت، گفت: این توافق پس از هشت سال نبرد (نه به لحاظ فیزیکی) با دیگر کشورها تحقق یافت اما به دلیل اینکه همدلی و همزبانی میان مردم و دولت بود این توافق حاصل شد.
سیدمحمدرضا حجت پور، مدیر کارآفرینی و توانمندسازی شهرداری تهران در حاشیه این مراسم اظهار داشت: اداره کل شهرداری تهران برای ایجاد گذرهای مهارتی(آموزش مهارت در کوتاه مدت)برنامه ریزی کرده است.
سیدمحمدرضا حجت پور افزود: بوستان مهارتی که امروز افتتاح شد در حال حاضر به مدت یک ماه کار خود را ادامه می دهد و سپس کارآفرینانی که علاقمند هستند به شکل ثابت در چنین مکانهایی تولیدات خود را عرضه کنند و همچنین به علاقمندان در زمینه مهارت خود آموزش دهند، مکانهایی از سوی شهرداری در اختیار آنها برای ادامه فعالیت قرار خواهد گرفت.
وی توضیح داد: 60 تا 70 درصد آموزشهای مهارت در این بوستان در حوزه زنان است که زنان بدسرپرست و یا بی سرپرست و یا گروه های اجتماعی دیگر از زنان می توانند با مراجعه به کارآفرینان در این بوستان، مهارت لازم را کسب کنند که این مهارت می تواند زمینه ای برای ایجاد اشتغال آنان شود.
مدیر کارآفرینی و توانمندسازی شهرداری تهران تصریح کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نزدیک به 6هزار استاندارد شغلی دارد که می تواند در زمینه های گوناگون مهارت لازم را برای ایجاد شغل به علاقمندان به کسب مهارت ارائه کند.
سیدمحمدرضا حجت پور با اشاره به اینکه خیابان هروی در منطقه 12 یکی از مناطق بسیار آسیب پذیر اجتماعی شهر تهران است، گفت: ایجاد گذرهای مهارتی در این منطقه می تواند زمینه حضور جوانان برای فراگرفتن مهارت شود و فضای جرم خیزی این منطقه را کاهش دهد.
وی توضیح داد: نمایشگاه یادشده رایگان است و در صورتی که کارآفرینان بخواهند به فعالیت خود ادامه دهند می توانند قرارداد جدیدی با شهرداری در این خصوص منعقد کنند.

   1394/5/3 11:34    تعداد بازدید :  854

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 854
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )