ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 11
بازدید امروز 21,652
بازدید دیروز 31,952
بازدید این ماه 967,528
بازدید کننده ماه قبل 743,277
بازدید ماه قبل 816,589
بازدید کل 28,499,956

استاندار اصفهان: شعار امسال مسئولین آموزش فنی و حرفه ای "هر جوان اصفهانی یک مهارت" می باشد ...

استاندار اصفهان در گراميداشت ششم مرداد روز ملي كارآفريني و آموزش هاي فني و حرفه اي گفت: شعار امسال مسئولين آموزش فني و حرفه اي "هر جوان اصفهاني يك مهارت" مي باشد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان: در روز ششم مرداد روز ملي كارآفريني و آموزش هاي فني و حرفه اي، ابوطالب جلالي مدير كل استان به همراه معاونين، جمعي از رؤساي مراكز و واحدها، نماينده مربيان و مدال آوران مسابقات ملي و بين المللي مهارت با دكتر رسول زرگرپور استاندار اصفهان ديدار و گفتگو كردند.
استاندار اصفهان ضمن تبریک 'هفته کارآفرینی و مهارت' گفت: در این هفته باید مخاطبان با آموزش هاي فنی و حرفه ای بیشتر آشنا شوند و وظایف و جایگاه سازمان برای مردم تبیین گردد.
زرگرپور تصریح کرد: دانشگاه ها به عرصه مهارت ورود پیدا نمی کنند و بیشتر بصورت تئوریک به مسائل می پردازند و نمی توان در حوزه اشتغال از آنها بهره کافی برد.
زرگرپور با بیان اینکه حرفه و مهارت از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: از دو سال پیش شعاری در اصفهان مطرح شد که از اوقات فراغت آغاز کنیم بطوریکه هر دانش آموز یک مهارت بیاموزد.
وی ادامه داد: در اين راستا شعار امسال مسئولين آموزش فني و حرفه اي "هر جوان اصفهاني يك مهارت" مي باشد.
استاندار اصفهان یادآور شد: اصفهان ظرفیت زیادی در صنعت، گردشگری، دانشگاه و صنایع دستی دارد ولی نرخ بیکاری در آن 1.5 درصد از نرخ متوسط کشور بالاتر است که بخشی از آن به مهاجرت ها بازمی گردد.
وی با اشاره به اینکه نرخ تورم در استان به زیر نرخ میانگین کشوری رسیده است، افزود: در بحث بیکاری نیز همین اتفاق باید صورت گیرد.
وی با بیان اینکه در سال گذشته 60 هزار شغل در استان ایجاد شد، تصریح کرد: در برنامه امسال ایجاد 90 هزار شغل پیش بینی شده است.
وی افزود: در شرایط فعلی امکان اینکه این تعداد فرصت شغلی از واحدهای صنعتی بزرگ شروع شود، وجود ندارد و محدودیت و مشکل آب و مسائل زیست محیطی اجازه توسعه صنایع بزرگ را به استان نمی دهد.
استاندار اصفهان با بیان اینکه ظرفیت های گردشگری استان در منطقه بی نظیر است؛ گفت: 20 هزار جاذبه میراثی در استان وجود دارد که شش اثر به ثبت جهانی و یکهزار و 700 اثر به ثبت ملی رسیده است.
زرگرپور افزود: اصفهان در بخش های فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز آینده درخشانی دارد و مهارت ها باید در این جهت باشد.
وی با تبریک به مدال آوران ملي و بين المللي مسابقات ملي مهارت گفت: شان مردم استان اصفهان، ممتاز و اول بودن است و مردمی که در میادین انقلاب، جنگ تحمیلی و اقتصادی بیشترین حضور را داشته اند باید جوانانی افتخار آفرین نیز تربیت کنند.
در ادامه مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان، گزارشی از فعالیت های یکسال گذشته ارائه کرد و چند تن از مدال آوران نیز در باره رشته های خود مواردی را بیان نمودند.
در پايان ضمن رونمايي از تنديس كانون استعدادهاي مهارتي استان، از مدال آوران مسابقات ملي و بين المللي مهارت با اهداء لوح سپاس توسط استاندار اصفهان تجليل شد.

   1395/5/7 08:09    تعداد بازدید :  2493

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 2493
5.9/10 (تعداد آرا 11 نفر )