ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 12
بازدید امروز 20,620
بازدید دیروز 31,952
بازدید این ماه 966,496
بازدید کننده ماه قبل 743,277
بازدید ماه قبل 816,589
بازدید کل 28,498,924

به مناسبت گرامیداشت هفته دولت در مرکز شهید رجایی استان اصفهان صورت پذیرفت: بازدید مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان از طرح پارک مهارت "دانش آموز ماهر" ...

به مناسبت گراميداشت هفته دولت، مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان از طرح پارك مهارت "دانش آموز ماهر" در مركز شهيد رجايي استان اصفهان بازديد كرد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، ابوطالب جلالي مدير كل استان و احمدرضا منتظري رييس مركز شهيد رجايي اصفهان به همراه جمعي از مسئولين اداره كل از طرح پارك مهارت "دانش آموز ماهر" در مركز شهيد رجايي استان اصفهان بازديد كردند.
احمدرضا منتظري در تكميل اين خبر بيان داشت: طرح پارک مهارت برای اولین بار در کشور جهت استعداد یابی، رغبت سنجی و برنامه ریزی آموزشی برای دانش آموزان 6 تا 12 سال و علاقمند به مهارت آموزی و هدایت آنان به کارگاههای آموزشي بر اساس توانایی عمومی و انگیزش، همچنین ایجاد بانک اطلاعات دانش آموزان ماهر می باشد.
وي افزود: نیاز جامعه به حرفه های مختلف امری بدیهی است، بنابراین می بایست دانش آموزان را با مقدمات و اهمیت داشتن شغل و ارزش کار و همچنين فعالیت در اجتماع آشنا ساخت زیرا ادامه حیات اجتماع و پیشرفت جامعه ای که دانش آموزان در آن زندگی می کنند بستگی به انتخاب شغلی مناسب، سازنده و مفید دارد .
رييس مركز شهيد رجايي در ادامه اظهار داشت: امروزه بدلیل عدم آشنایی دانش آموزان و نوجوانان با مشاغل مختلف و عدم استعدادیابی و انتخاب رشته های سلیقه ای از سوی خانواده هایشان شاهد اشباع شدن جامعه از فارغ التحصیلان در بعضی از رشته های خاص شده ایم که ماحصل این پدیده بحران بیکاری می باشد.
منتظري بر سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دیدار با معلمان و فرهنگیان، مبني بر شکل گیری هویت مستقل در نوجوانان و جوانان به عنوان يكي از ابزارهاي اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی، شناسايي استعدادهای دانش آموزان و پرورش آنان با هدف ابتکار در مشاغل و حرفه های گوناگون تأكيد كرد.
در پايان رييس مركز شهيد رجايي، هتلداري و گردشگري اصفهان بيان داشت: در حال حاضر 160 نفر از دانش آموزان مدرسه امام محمد باقر (ع) در کارگاههای درودگری، الکترونیک، هتلداری، زبان تخصصی هتلداری و گردشگری، گردشگری عمومی، تعمیر لوازم خانگی گردنده، برق ساختمان، اتومکانیک ، برق خودرو و.... در حال کسب مهارت می باشند که قبلاً در قالب تور مهارت خانواده ایشان از کارگاههای مرکز بازدید و پس از بازدید و استعدادیابی وارد کارگاه شده اند، همچنين 200 نفر از دانش آموزان مدرسه امام حسین (ع) در حال استعدادیابی و برنامه ریزی جهت کارگاههای آموزشی از اول مهر ماه می باشند.
گفتني است: این کارگاه ها صرفا پنج شنبه هر هفته تعطیل و  فقط برای دانش آموزان مدارس فوق الذكر برگزار می گردد . 

   1395/6/6 11:13    تعداد بازدید :  1403

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1403
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )