ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 12
بازدید امروز 18,497
بازدید دیروز 25,310
بازدید این ماه 979,407
بازدید کننده ماه قبل 728,408
بازدید ماه قبل 812,956
بازدید کل 28,738,866

معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در پنجمین جلسه شورای اداری استان اصفهان: بر ارائه آموزشهای با کیفیت، مبتنی بر جنبه عینی کیفیت با هدف افزایش بهره وری تأکید کرد ...

معاون آموزش سازمان آموزش فني  حرفه اي كشور در پنجمين جلسه شوراي اداري استان اصفهان بر ارائه آموزش هاي با كيفيت مبتني بر جنبه عيني كيفيت با هدف افزايش بهره وري تأكيد كرد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني وحرفه اي استان اصفهان، پنجمين جلسه شوراي اداري رؤساي ادارات و مراكز تابعه با حضور سيدعلي موسوي معاون آموزش سازمان، ابوطالب جلالي مدير كل استان، معاونين، رؤساي مراكز و ادارات ستادي  و رييس كانون انجمن صنفي استان در محل سالن كنفرانس اداره كل تشكيل گرديد.
در اين جلسه مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، ضمن تبريك هفته دفاع مقدس به بيان عناوين مهم برنامه هاي اداره كل مبني بر استفاده از مزيت ها، ظرفيت ها و قابليت هاي منطقه اي با توجه به شرايط خاص استان اصفهان نسبت به ساير استانها، اجراي فاز اول سند مهارت بر اساس تقاضا، قابليت جغرافيايي و استفاده از ظرفيت هاي اشتغال زا و خوش آتيه،‌ اجراي آموزش هاي مبتني بر مشاغل پررشد، سفارش پذيرنمودن آموزش هاي فني و حرفه اي بر اساس طرح مدلهاي مبتني بر بازار، عرضه و نگاه آينده پژوهي و عملياتي نمودن طرح ها و همچنين استفاده از ظرفيت هاي بخش غيردولتي با توجه به هزينه بر بودن اين آموزش ها پرداخت.
در ادامه اين جلسه معاون آموزش سازمان ضمن استقبال از اجراي طرح سفارش پذيري از اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان به عنوان استان پيشتاز در كارهاي جديد و نو قدرداني نمود و افزود: تأثير عملي اينگونه طرح ها در طي زمان در افزايش تعداد كارآموزان، اثربخشي، اشتغال زايي و فرآيند كاري مشخص مي گردد.
موسوي بيان داشت: طرح سفارس پذيري بعد از ابلاغ از طرف دكتر سازگارنژاد رياست سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در استان اصفهان به صورت عملياتي آغاز گرديد كه در اين زمينه بايستي علاوه بر اجراي اين طرح در راستاي عرضه، تقاضا و آينده پژوهي، سفارش مبتني بر كارجو و شاغل نيز در دستور كار قرار گيرد كه استفاده از كاريابي ها در كنار مراكز در دستيابي به اين اهداف حائز اهميت مي باشد.
وي با اشاره به تفاوت نظام آموزش غيررسمي با آموزش هاي رسمي در كشور افزود: اگر بتوانيم فاصله نظام آموزش فني و حرفه اي را با بازار كار به صفر نزديك كنيم، اكثريت طرح ها و فرضيه ها محقق خواهند شد.
معاون آموزش سازمان در ادامه اين جلسه در خصوص رويكرد اجراي آموزش ها به سمت بخش غيردولتي، تعامل با آموزشگاه هاي آزاد فني و حرفه اي و صاحبان مشاغل، در اختيار گذاشتن كارگاه هاي بلااستفاده به بخش هاي غيردولتي و استفاده از حرفه هايي كه بيشترين كارآموز را جذب نموده، ارائه آموزش هاي با كيفيت و افزايش بهره وري از طريق كارآيي و اثربخشي مباحثي را مطرح نمود.
در ادامه جلسه شوراي اداري معاونين اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان در زمينه مسائل مربوط به حوزه اداري پشتيباني، تشريح دستور العمل اقتصاد مقاومتي و ارائه عملكرد مراكز ، رويكرد تقاضا محوري در آموزشهاي مهارتي با توجه به عملكرد 6 ماهه 95 (تفاهم نامه ها- آموزش بازار محور- كميته مهارت- بهره وري منابع استاني هدايت آموزشي و اشتغال) و همچنين طرح هاي سفارش پذيري و مشاغل پررونق مطالبي را عنوان نمودند.
در پايان ابوطالب جلالي مدير كل استان، موسوي معاون آموزش سازمان، معاونين و رؤساي مراكز ستادي و تابعه از دپارتمانهاي بيوتكولوژي، upvc و خانه هوشمند در مركز فناوري هاي راهبردي و نوين و همچنين كارگاه لوازم سرد كننده و دپارتمان هاي كسب و كار و سلامت در مركز شهيد رجايي بازديد كردند.

   1395/7/5 09:05    تعداد بازدید :  2493

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 2493
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )