ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 7
بازدید امروز 5,536
بازدید دیروز 31,576
بازدید این ماه 960,732
بازدید کننده ماه قبل 731,172
بازدید ماه قبل 812,895
بازدید کل 28,547,226

حضور رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در برنامه پرسشگر ...

رئيس سازمان در برنامه پرسشگر كه از شبكه آموزش صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران پخش مي شود، حضور يافت.
 به گزارش روابط عمومي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، محمد امين سازگارنژاد معاون وزير تعاون كار و رفاه اجتماعي و رييس اين سازمان در اين برنامه كه موضوع  آن بررسي چالشهاي مهارت آموزي در كشور بود به گفتگو پرداخت.
بنا براين گزارش،در اين برنامه گفتگو محور، که به صورت تخصصی به سیاست های کلان آموزشي در كشور مي پردازد،سازگارنژاد،با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري و تأكيد ايشان بر مهارت افزايي ،كارآمدي و تربيت نيروي كار ورزيده، بيان داشت:در جامعه امروز  كه مهارت آموزي پيش نيازي براي توسعه و رشد كشور محسوب مي شود ،تعريف هماهنگ و يكپارچه از آموزش هاي مهارتي ضروري است.
سازگارنژاد،با اشاره به نام گذاري سال 1396 تحت عنوان اقتصاد مقاومتي اشتغال و توليد،افزود: هر سه متولي آموزش در كشور اعم از آموزش و پرورش دانشگاه و سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور بايد هم سو و همدل با دولت و جامعه در ارتقاء‌فرهنگ ملي مهارت كوشا باشند.
وي با اشاره به موضوع صلاحيت حرفه اي و نهادينه شدن آن در جامعه در زمينه ارائه خدمات، اعلام كرد: نقش مكمل در اين موضوع بر عهده جامعه، خانواده ها و رسانه ها است.
معاون وزير تعاون كار و رفاه اجتماعي، با اشاره  به مراجعه 70 درصدي دانش آموختگان دانشگاهي به مراكز آموزشي اين سازمان بيان داشت: امروزه هر خانواده اي به اين نتيجه دست يافته است كه آموزش تئوري به تنهايي پاسخگو نبوده و فراگيري كارخلاقانه توأم با مهارت معطوف به نياز بازار كار امري ضروري است.
در ادامه اين برنامه رئيس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور،با اشاره به طرح موضوع چالش هاي  مطرح شده بر سر راه مهارت آموزي  در شوراي عالي اشتغال مجلس شوراي اسلامي،از همكاري شوراي عالي اشتغال، كميسيون علمي و فناوري هيأت دولت و هم افزايي با ساير دستگاههاي اجرايي براي حل مشكلات و تخصيص بودجه بيشتري در اين زمينه خبر داد.
 گفتني است:فرهاد فلاحتی عضو كمسيون آموزش مجلس شوراي اسلامي ديگر مهمان اين برنامه بود كه در خصوص بررسي چالش هاي نظام رسمي آموزش و پرورش كشور به گفتگو پرداخت.
علاقه مندان مي توانند ادامه اين برنامه را با حضور رياست سازمان روز جمعه 25 فروردين ماه ساعت 22 شبكه آموزش در برنامه پرسشگر و يا با مراجعه به آدرس http://tv7.ir/portal/iribprogramsinfo  دنبال نمايند.
   1396/1/29 09:24    تعداد بازدید :  9472

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 9472
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )