خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
جذب امریه سربازی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 16
بازدید امروز 1,188
بازدید دیروز 4,057
بازدید این ماه 191,772
بازدید کننده ماه قبل 138,763
بازدید ماه قبل 222,435
بازدید کل 26,247,739

در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان اصفهان، طرح های مهارت آموزی در محیط کار واقعی و کارورزی دانش آموختگان توسط مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ارائه گردید ...

در جلسه كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان اصفهان، طرح هاي مهارت آموزي در محيط كار واقعي و كارورزي دانش آموختگان توسط مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان ارائه گرديد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان، در جلسه كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان كه با حضور رسول زرگرپور استاندار اصفهان، ابوطالب جلالی مدیر کل آموزش فني و حرفه اي استان و جمعي از مديران دستگاههاي اجرايي حضور داشتند، طرح هاي مهارت آموزي در محيط كار واقعي و كارورزي دانش آموختگان دانشگاهي توسط مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان مطرح و به تأئيد استاندار رسيد.
ابوطالب جلالي در راستاي معرفي طرح مهارت آموزي در محيط كار واقعي و ضرورت آن عنوان نمود: در گذشته تمركز بر آموزش هاي مهارتي قبل از اشتغال و توسط دولت صورت مي پذيرفت و در حال حاضر دولت و بخش خصوصي به كمك هم آموزش هاي مهارتي را اجرا و آموزش هاي متصل (مدرسه – مهارت) ‌مورد توجه قرار گرفته و در آينده بايستي دولت به عنوان تسهيل گر و بخش خصوصي به عنوان آموزش دهنده آموزش هاي مهارتي مبتني بر نياز با تنوع بخشي، مشاغل را در محيط كار واقعي اجرا نمايد.
وي بيان داشت: در طرح مهارت آموزي در محيط كار واقعي متقاضي در كنار استاد كار (مربي) و در محيط كار واقعي دوره آموزشي مهارتي را به مدت حداقل طول استاندارد آموزشي و حداكثر يكسال سپري مي نمايد و با محيط كسب و كار نيز آشنا و كسب تجربه مي نمايد و ضمن خودباوري براي ورود به عرصه اشتغال و كارآفريني آماده مي گردد.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان گفت: حفظ و پايداري مشاغل سنتي و بومي به ويژه در صنايع دستي، كمك به بنگاههاي فعال به منظور شناسايي و جذب نيروي كار مستعد و توانمند، كاهش هزينه هاي جذب و به كارگيري نيروي هاي فاقد مهارت با استفاده از ظرفيت و توان آموزشي بنگاه هاي اقتصادي از ديگر مزاياي اين طرح مي باشد.
جلالي اظهار داشت: متقاضيان مهارت آموزي در قالب اين طرح به عنوان كارآموز آموزش هاي فني و حرفه اي شناخته شده و با توجه به قراردادي كه به امضاء مي رسد بيمه مسئوليت مدني آنها به عهده سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور و مشمول قوانين كار و تأمين اجتماعي در اين مدت نمي گردند.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان در معرفي طرح دوم با نام طرح كارورزي دانش آموختگان، هدف از اجراي آن را افزايش قابليت جذب و اشتغال دانش آموختگان، فراهم ساختن زمينه انتقال دانش از دانش آموخته به بنگاه اقتصادي و ايجاد انگيزه كارآفريني و ارتقاء صلاحيت حرفه اي دانش آموختگان عنوان نمود.
جلالي گفت: در طرح كارورزي دانش آموختگان، متقاضيان و واحدهاي پذيرنده (مراكز يادگيري متقاضي) هر دو مي توانند در سامانه ثبت نام متقاضيان به آدرس karvarzi.mcls.gov.ir  مراجعه و نسبت به دريافت اطلاعات تكميلي و ثبت نام اقدام نمايند.
وي افزود: در اين طرح دانش آموخته در كنار دوره آموزشي مهارتي در دوره آمادگي شغلي نيز شركت نموده و در طول دوره آموزشي كه از حداقل 4 ماه تا حداكثر 6 ماه به طول مي انجامد از يك سوم حداقل حقوق كارگري كه توسط دولت پرداخت مي شود برخوردار مي گردد و بيمه مسئوليت مدني به عهده سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور و مشمول قوانين كار و تأمين اجتماعي در اين مدت نمي گردند.
گفتني است: در اين جلسه نظر  به ضرورت برنامه ريزي تربيت نيروي انساني مورد نياز براي طرح هاي توسعه اي استان، افزايش بهره وري نيروي كار و اجراي صحيح و مؤثر دو طرح فوق و هدايت مهارت آموختگان به ظرفيت هاي شغلي استان بر تشكيل شوراي مهارت ذيل كارگره اشتغال و سرمايه گذاري با عضويت دستگاهها و تشكل هاي تأثير گذار تأكيد گرديد.

   1396/3/6 13:54    تعداد بازدید :  8245

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 8245
5.5/10 (تعداد آرا 30 نفر )