خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 13
بازدید امروز 1,003
بازدید دیروز 20,219
بازدید این ماه 597,255
بازدید کننده ماه قبل 672,274
بازدید ماه قبل 769,975
بازدید کل 30,237,620

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان: با اجرای طرحهای جدید مهارت آموزی، آموزش فنی و حرفه ای کانون توجه دولت قرار می گیرد...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان اجراي طرح هاي جديد مهارت آموزي را توجه هر چه بيشتر دولت به آموزش  هاي فني و حرفه اي دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان، در نشستي با حضور ابوطالب جلالي مدير كل استان و جمعي از معاونين، رؤساي ادارات و مراكز، طرح هاي مهارت آموزي در محيط كار واقعي و كارورزي دانش آموختگان دانشگاهي بررسي گرديد.
ابوطالب جلالي در راستاي معرفي طرح مهارت آموزي در محيط كار واقعي و ضرورت آن عنوان نمود: در گذشته تمركز بر آموزش هاي مهارتي قبل از اشتغال و توسط دولت صورت مي پذيرفت و در حال حاضر دولت و بخش خصوصي به كمك هم آموزش هاي مهارتي را اجرا و آموزش هاي متصل (مدرسه – مهارت) ‌مورد توجه قرار گرفته و در آينده بايستي دولت به عنوان تسهيل گر و بخش خصوصي به عنوان آموزش دهنده آموزش هاي مهارتي مبتني بر نياز با تنوع بخشي، مشاغل را در محيط كار واقعي اجرا نمايد.
وي بيان داشت: در طرح مهارت آموزي در محيط كار واقعي متقاضي در كنار استاد كار (مربي) و در محيط كار واقعي دوره آموزشي مهارتي را به مدت حداقل طول استاندارد آموزشي و حداكثر يكسال سپري مي نمايد و با محيط كسب و كار نيز آشنا و كسب تجربه مي نمايد و ضمن خودباوري براي ورود به عرصه اشتغال و كارآفريني آماده مي گردد.
جلالي ضمن اشاره به تصويب كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان مبني بر تشكيل شوراي مهارت، اظهار داشت: دو طرح مهارت آموزي در محيط كار واقعي و كارورزي در برنامه ششم دنبال خواهد شد كه نشان مي دهد آموزش هاي فني و حرفه اي در سال 96 با توجه به فرمايشات مقام معظم رهبري كه بر توليد و اشتغال تأكيد داشتند، كانون توجه دولت قرار گرفته است.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان در معرفي طرح دوم با نام طرح كارورزي دانش آموختگان، هدف از اجراي آن را افزايش قابليت جذب و اشتغال دانش آموختگان، فراهم ساختن زمينه انتقال دانش از دانش آموخته به بنگاه اقتصادي و ايجاد انگيزه كارآفريني و ارتقاء صلاحيت حرفه اي دانش آموختگان عنوان نمود.
جلالي گفت: در طرح كارورزي دانش آموختگان، متقاضيان و واحدهاي پذيرنده (مراكز يادگيري متقاضي) هر دو مي توانند در سامانه ثبت نام متقاضيان به آدرس karvarzi.mcls.gov.ir  مراجعه و نسبت به دريافت اطلاعات تكميلي و ثبت نام اقدام نمايند.
وي افزود: در اين طرح دانش آموخته در كنار دوره آموزشي مهارتي در دوره آمادگي شغلي نيز شركت نموده و در طول دوره آموزشي كه از حداقل 4 ماه تا حداكثر 6 ماه به طول مي انجامد از يك سوم حداقل حقوق كارگري كه توسط دولت پرداخت مي شود برخوردار مي گردد و بيمه مسئوليت مدني به عهده سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور و مشمول قوانين كار و تأمين اجتماعي در اين مدت نمي گردند.
گفتني است: در جلسه كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان اصفهان، نظر به ضرورت برنامه ريزي تربيت نيروي انساني مورد نياز براي طرح هاي توسعه اي استان، افزايش بهره وري نيروي كار و اجراي صحيح و مؤثر دو طرح فوق و هدايت مهارت آموختگان به ظرفيت هاي شغلي استان بر تشكيل شوراي مهارت ذيل كارگره اشتغال و سرمايه گذاري با عضويت دستگاهها و تشكل هاي تأثير گذار تأكيد گرديد.
   1396/3/9 12:20    تعداد بازدید :  9334

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 9334
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )