بیانیه توافق سطح خدمت
میز خدمت الکترونیک
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تجارب مهارت آموختگان شاغل
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات
سامانه آزمون

 

 

 

 

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به كدام گزينه رأي مي دهيد؟
    • مهارت آموزي = افزايش كيفيت محصولات
    • تربيت نيروي ماهر = جلوگيري از واردات
    • حمايت از توليد ملي = رونق مهارت آموزي
    • تغيير در نگرش، افكار و ديدگاهها = توليد و اشتغال


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 9
بازدید امروز 134,924
بازدید دیروز 178,701
بازدید این ماه 1,503,757
بازدید کننده ماه قبل 1,492,941
بازدید ماه قبل 1,549,271
بازدید کل 15,278,325

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی :افزایش تولید در گرو ارتقای دانش مهارتی است ...


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران ارومیه گفت: افزایش تولید در گرو ارتقای دانش مهارتی است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی ، دکتر علی ربیعی افزود: برای دستیابی به رشد اقتصادی درکشور نیازمند تقویت مهارت تک تک افراد هستیم و این امر جز با تقویت آموزش های فنی و حرفه ای به وجود نمی آید.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تلاش برای کاهش آسیبهای اجتماعی و گروه های آسیب پذیر اجتماعی و کاهش فقر، شکاف درآمدی و گسترش عدالت اقتصادی گفت: ارائه آموزش های فنی و حرفه ای گامی اساسی در کاهش آسیب های اجتماعی بشمار می رود.
وزیر تعاون،  کار و رفاه اجتماعی افزود: ساماندهی زنان سرپرست خانوار، لزوم آموزش های مهارتی برای ارتقاء اقتصاد خانواده آنها و تعامل سازنده نهادها و ارگان های متولی این امر برای بهبود فضای کسب و کار و فضای معیشتی این طیف، رکن مهمی در گروه های هدف آموزش های فنی و حرفه‌ای است .
دکتر ربیعی با بیان اینکه بعد از مطالعات دقیق در آذربایجان غربی در حال سنجش و اندازه گیری میزان مهارت این استان هستیم، گفت: بهبود وضعیت اشتغال و افزایش نرخ بهره وری و افزایش ارزش افزوده فعالیت های اقتصادی روستاییان و تحقق توسعه پایدار زیست محیطی از طریق حفظ و استفاده بهینه از منابع طبیعی کشور از اهداف طرح توانمندسازی و آموزش های مهارتی روستاییان،عشایر،مناطق محروم و مرزی با رویکرد اشتغال پایدار است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه از اختصاص 900 میلیارد تومان برای یارانه مرزنشینان خبرداد و افزود:  این یارانه برای ساماندهی وضعیت اقتصادی و از بین بردن تفاوت درآمدی مرزنشینان کم درآمد بر اساس برنامه از پیش تعین شده که بزودی اعلام می شود، پرداخت خواهد شد.
دکتر ربیعی با بیان اینکه کولبران در معابر مرزی مجاز تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت ، گفت : از این به بعد به کولبری به عنوان یک شغل نگاه خواهد شد و آنها تحت پوشش نظام تامین اجتماعی قرار خواهند گرفت.
 
در ادامه وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از مرکز اشتغال زنان سرپرست خانوار بازدید و از نزدیک روند فعالیت های آموزشی و اشتغال آنان را بررسی نمود.
   1396/5/7 12:53    تعداد بازدید :  8285

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 8285
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )