تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 9
بازدید امروز 26,243
بازدید دیروز 23,597
بازدید این ماه 662,429
بازدید کننده ماه قبل 115,092
بازدید ماه قبل 179,536
بازدید کل 27,256,593

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای نایین در نماز جمعه ششم مرداد: آموزشهای مهارتی را به عنوان یک سرمایه گذاری عظیم دانست ...

به گزارش روابط عمومی اداره كل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان،  همزمان با هفتمین روز از هفته بزرگداشت ترویج آموزش های فنی و حرفه ای و کارآفرینی رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان نایین در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر نایین مهمترین عامل اشاعه آسیبهای اجتماعی را معضل بیکاری عنوان نمود و از آموزشهای مهارتی به عنوان یک سرمایه گذاری یاد کرد.
به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای شهرستان نایین:"رضا پوربافرانی"در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه ضمن تبریک دهه کرامت و روز ششم مرداد ماه روز کارآفرینی و آموزشهای فنی و حرفه ای اظهار کرد: عصر امروز عصر اطلاعات است و توانمند سازی نیروی انسانی نیاز به دانش روز دنیا دارد و تبدیل این دانش به ثروت با آموزش ممکن است.
در این مراسم"رضا پوربافرانی"ضمن اشاره به کلام حضرت امام صادق(ع) که:"بیکاری دشمن انسان است"یکی از پیامدها و مهمترین عامل اشاعه آسیبهای اجتماعی را معضل بیکاری عنوان نمود و از آموزشهای مهارتی به عنوان یک سرمایه گذاری یاد کرد و افزود:آموزش مقوله ایست که نباید به دید هزینه ای به ان نگاه شود..
وی ضمن تشریح رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه ای؛ ارتقاء و ایجاد مهارت در کشور را از وظایف ذاتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای عنوان نمود و مهم‌ترین برنامه‌ها و رویکردهای مرکز آموزش فنی و حرفه ای در راستای اهداف و اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی را توسعه کیفی آموزش‌های مهارتی در بخش دولتی و غیردولتی بیان کرد .
"پوربافرانی" با اشاره به بیان مقام معظم رهبری "مدظله العالی"در خصوص نیاز کشور به پنجه های کارآمد به موازات نیاز به علم،افزود:توانمندی  و دارا بودن پنجه های کارآمد مستلزم مهارت آموزی و کسب مهارت است که با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در مرکز آموزش فنی و حرفه ای بستر لازم جهت تحقق این امر در شهرستان میسر می باشد.
وی در ادامه ضمن بیان این مطلب که در حدود هفتاد و پنج درصد آموزشهای ارائه شده در مراکز آموزش فنی و حرفه ای به صورت عملی و در محیط کارگاهی انجام می شود ؛عملکرد آموزشی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان در بخش های مختلف :روستایی، زندان، پادگان،جوار دانشگاهی و صنایع را طی یکسال گذشته قریب به 280 هزار نفر- ساعت بیان کرد .
رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان در ادامه به تشریح فعالیتهای آموزش فنی و حرفه ای در حوزه ها و بخشهای مختلف به ویژه در حوزه توانمند سازی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی پرداخت و در خصوص دستور العمل طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی در صنعت و همچنین آموزش در صنایع و اصناف توضیحاتی را بیان کرد .
گفتنی است:دراین مراسم خطیب جمعه شهرستان جناب"حجت الاسلام والمسلمین سجادی" نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان در خطبه دوم نماز عبادی - سیاسی جمعه ضمن تبریک دهه کرامت و روز ششم مرداد ماه روز کارآفرینی و آموزشهای فنی و حرفه ای،به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان اشاره کردو افزود:جامعه باید به سمت مهارت آموزی و کار و مهارت حرکت کند و جامعه ای که هدفش این باشد می تواند به اشتغال و اقتصاد و آرمانهای خودش برسد .
ایشان در پایان عرایض خود تعامل هرچه بیشتر دستگاههای مختلف را در جهت اشاعه فرهنگ مهارت آموزی با هدف ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان خواستار شدند .

   1396/5/9 11:41    تعداد بازدید :  9394

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 9394
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )