دومین جشنواره مهارت آموختگان کارآفرین برتر
خدمات الکترونیک
جذب امریه سربازی
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 23
بازدید امروز 252
بازدید دیروز 15,321
بازدید این ماه 600,668
بازدید کننده ماه قبل 153,520
بازدید ماه قبل 250,725
بازدید کل 22,593,224

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای نایین در نماز جمعه ششم مرداد: آموزشهای مهارتی را به عنوان یک سرمایه گذاری عظیم دانست ...

به گزارش روابط عمومی اداره كل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان،  همزمان با هفتمین روز از هفته بزرگداشت ترویج آموزش های فنی و حرفه ای و کارآفرینی رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان نایین در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر نایین مهمترین عامل اشاعه آسیبهای اجتماعی را معضل بیکاری عنوان نمود و از آموزشهای مهارتی به عنوان یک سرمایه گذاری یاد کرد.
به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای شهرستان نایین:"رضا پوربافرانی"در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه ضمن تبریک دهه کرامت و روز ششم مرداد ماه روز کارآفرینی و آموزشهای فنی و حرفه ای اظهار کرد: عصر امروز عصر اطلاعات است و توانمند سازی نیروی انسانی نیاز به دانش روز دنیا دارد و تبدیل این دانش به ثروت با آموزش ممکن است.
در این مراسم"رضا پوربافرانی"ضمن اشاره به کلام حضرت امام صادق(ع) که:"بیکاری دشمن انسان است"یکی از پیامدها و مهمترین عامل اشاعه آسیبهای اجتماعی را معضل بیکاری عنوان نمود و از آموزشهای مهارتی به عنوان یک سرمایه گذاری یاد کرد و افزود:آموزش مقوله ایست که نباید به دید هزینه ای به ان نگاه شود..
وی ضمن تشریح رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه ای؛ ارتقاء و ایجاد مهارت در کشور را از وظایف ذاتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای عنوان نمود و مهم‌ترین برنامه‌ها و رویکردهای مرکز آموزش فنی و حرفه ای در راستای اهداف و اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی را توسعه کیفی آموزش‌های مهارتی در بخش دولتی و غیردولتی بیان کرد .
"پوربافرانی" با اشاره به بیان مقام معظم رهبری "مدظله العالی"در خصوص نیاز کشور به پنجه های کارآمد به موازات نیاز به علم،افزود:توانمندی  و دارا بودن پنجه های کارآمد مستلزم مهارت آموزی و کسب مهارت است که با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در مرکز آموزش فنی و حرفه ای بستر لازم جهت تحقق این امر در شهرستان میسر می باشد.
وی در ادامه ضمن بیان این مطلب که در حدود هفتاد و پنج درصد آموزشهای ارائه شده در مراکز آموزش فنی و حرفه ای به صورت عملی و در محیط کارگاهی انجام می شود ؛عملکرد آموزشی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان در بخش های مختلف :روستایی، زندان، پادگان،جوار دانشگاهی و صنایع را طی یکسال گذشته قریب به 280 هزار نفر- ساعت بیان کرد .
رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان در ادامه به تشریح فعالیتهای آموزش فنی و حرفه ای در حوزه ها و بخشهای مختلف به ویژه در حوزه توانمند سازی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی پرداخت و در خصوص دستور العمل طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی در صنعت و همچنین آموزش در صنایع و اصناف توضیحاتی را بیان کرد .
گفتنی است:دراین مراسم خطیب جمعه شهرستان جناب"حجت الاسلام والمسلمین سجادی" نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان در خطبه دوم نماز عبادی - سیاسی جمعه ضمن تبریک دهه کرامت و روز ششم مرداد ماه روز کارآفرینی و آموزشهای فنی و حرفه ای،به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان اشاره کردو افزود:جامعه باید به سمت مهارت آموزی و کار و مهارت حرکت کند و جامعه ای که هدفش این باشد می تواند به اشتغال و اقتصاد و آرمانهای خودش برسد .
ایشان در پایان عرایض خود تعامل هرچه بیشتر دستگاههای مختلف را در جهت اشاعه فرهنگ مهارت آموزی با هدف ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان خواستار شدند .

   1396/5/9 11:41    تعداد بازدید :  9314

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 9314
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )