تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 8
بازدید امروز 5,309
بازدید دیروز 41,900
بازدید این ماه 949,622
بازدید کننده ماه قبل 754,639
بازدید ماه قبل 826,248
بازدید کل 28,421,805

طی 6 ماهه نخست امسال صورت گرفت ارائه آموزش‌های مهارتی به حدود 2 هزار نفر در خمینی‌شهر اصفهان ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان ، حميدرضا ايگدر رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: طی شش ماهه نخست امسال آموزش‌های مهارتی به یک‌هزار و 960 نفر در سطح شهرستان خمینی‌شهر ارائه شده است.
وي با اشاره به اینکه آموزش‌های مهارتی باید متناسب با نیاز‌های شغلی روز جامعه باشد، اظهار داشت: اشتغال‌زایی و ایجاد بستر‌های اشتغال برای مردم و به ویژه جوانان از سیاست‌های اصلی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان خمینی‌شهر در راستای ارائه آموزش‌های مهارتی به متقاضیان محسوب می‌شود.
ايگدر به نقش بسیار مهم آموزش‌های مهارتی در راستای رشد و توسعه جامعه اشاره کرد و ادامه داد: تمام رشته‌های مهارتی در مراکز فنی و حرفه‌ای استاندارد است و متقاضیان پس از شرکت در این دوره‌ها و قبولی در آزمون پایانی گواهینامه مهارت خود را دریافت می‌کنند.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان خمینی‌شهر با اشاره به عملکرد شش ماهه این مرکز تصریح کرد: طی شش ماهه نخست امسال آموزش‌های مهارتی به یک‌هزار و 960 نفر در سطح شهرستان خمینی‌شهر ارائه شده است.
این مسئول به ارائه آموزش‌های مهارتی طی شش ماهه نخست امسال به 460 نفر در مرکز برادران این شهرستان اشاره کرد و افزود: 190 نفر از این افراد از شاغلان، 1730 نفر از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و 97 نفر از این افراد نیز از کار‌جویان شهری هستند.
ایگدر با اشاره به ارائه آموزش‌های مهارتی در تیم‌های سیار شهری و روستایی موجود در این شهرستان تاکید کرد: همچنین طی شش ماهه نخست امسال 274 نفر در شهر درچه، 197 نفر در اصغر‌آباد، 120 نفر در روستای قلعه امیریه، 57 نفر در روستای تیران‌چی و 45 نفر نیز در دستگرد قداده زیر پوشش آموزش‌های مهارتی قرار گرفته‌اند.
وی با تاکید بر اینکه همچنین طی این مدت 93 نفر در زندان این شهرستان زیر پوشش آموزش‌های مهارتی قرار گرفته‌اند که عمده این افراد از معتادان بهبود‌یافته هستند، اضافه کرد: در دانشگاه‌های این شهرستان نیز طی شش ماهه نخست امسال آموزش‌های مهارتی به 35 نفر ارائه شده است.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان خمینی‌شهر به ارائه آموزش‌های مهارتی به 87 نفر در بخش اصناف و صنایع این شهرستان اشاره کرد و گفت: همچنین طی شش ماهه نخست امسال 600 نفر در مرکز خواهران این شهرستان زیر پوشش آموزش‌های مهارتی قرار گرفته‌اند.
این مسئول با بیان اینکه در مرکز برادران این شهرستان رشته‌های فنی برق، الکترونیک، تعمیر‌کار آب‌گرمکن دیواری، لوله‌کش سیستم کف گرمایی و دیگر رشته‌های مهارتی به متقاضیان آموزش داده می‌شود، عنوان کرد: در مرکز خواهران نیز رشته‌هایی مانند خیاطی، فرشبافی، کامپیوتر، حسابداری و رشته‌های دیگر به متقاضیان آموزش داده می‌شود.
ایگدر متذکر شد: همچنین در روستا‌ها دوره‌های کشاورزی مانند تولید‌کننده تراریوم یا باغ شیشه‌ای، زعفران‌کاری و پرورش قارچ‌های صدفی برای متقاضیان برگزار می‌شود.
   1392/8/1 08:27    تعداد بازدید :  2806

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 2806
5.3/10 (تعداد آرا 19 نفر )