خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 11
بازدید امروز 2,286
بازدید دیروز 22,126
بازدید این ماه 751,992
بازدید کننده ماه قبل 833,341
بازدید ماه قبل 986,443
بازدید کل 29,472,361

نماینده مردم شهرستان خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی : راه برون رفت از مدرک گرایی، توسعه و بهبود آموزش های فنی و حرفه ای است ...

نشست مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، نماينده مردم شهرستان خميني شهر در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان با مربيان،کارکنان مرکز برادران و خواهران خمینی شهر و انجمن صنفي آموزشگاههاي آزاد فني و حرفه اي شهرستان صورت پذيرفت.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، نشستي با حضور ابوطالب جلالي مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان، سيد محمد جواد ابطحي نماینده مردم شهرستان خميني شهر در مجلس شورای اسلامی، راعی فرماندار خمینی شهر، رؤساي مراكز برادران و خواهران شهرستان و جمعي از مربيان، كاركنان مراكز شهرستان و انجمن صنفي آموزشگاههاي آزاد فني و حرفه اي خميني شهر صورت پذيرفت.
در اين نشست ابتدا رييس مركز آموزش فني و حرفه اي برادران خميني شهر به تشريح عملكرد مراكز پرداخت.
در ادامه ابوطالب جلالي بيان داشت: ما بیشترین منابع را صرف آموزش کرده ایم و به بخش یادگیری و توسعه ي  آن که بیشتر در بخش فنی و حرفه ای می باشد کمتر نظر داشتیم.
وي با اشاره به اختصاص درصد بسیار کمی از بودجه به آموزش فنی و حرفه ای و هزینه بر بودن اين آموزشها، تأثير آموزش هاي مهارتي در امر اشتغال بسیار مهم دانست.
جلالي ضمن تشريح طرح مهارت آموزي در محيط واقعي كار گفت: بايستي با همکاری صنايع و صنوف  بخشی از آموزشها را در محیط کار واقعی داشته باشیم.
در ادامه ابطحی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شوراي اسلامي ضمن توجه به تأکید مقام معظم رهبری گفت: ما در بخش آموزش مسیر را اشتباه رفته ایم و مدرک گرایی رواج پیدا کرده است.
وي بيان داشت: آموزش فنی حرفه ای بعنوان متولی آموزش های مهارتی در حوزه آموزش بخوبی دیده نشده و بايستي به نیروی انسانی بخصوص مربیان بها داده شود.
ابطحي گفت: در کميسیون آموزش به دلیل اهمیت این موضوع کمیته مهارت تشکیل شده که در راستای توسعه و بهبود آموزشهای مهارتی تصمیماتی اتخاذ شود.
وي در خصوص بخش غيردولتي نيز افزود: موازی کاری در نهادها و ارگانها یکی از مشکلات آموزشگاههای فني و حرفه اي آزاد است و نیاز حمایت از طرف مسئولین دارند تا برای ادامه راه مشکلاتی نداشته نباشند. فرماندار شهرستان خميني شهر نيز طي سخناني گفت: با توجه نرخ بالای بیکاری در استان اصفهان بویژه فارغ التحصیلان دانشگاهي، لازمه مهارت آموزی بسیار دیده میشود. در این رابطه کارگروههایی به موازات کارگروه اشتغال ایجاد شده و دستاوردها در نمایشگاه عرضه می شود .
راعي فرماندار خميني شهر در خصوص اثربخشي آموزشهاي مهارتي، درآمدزايي اين آموزش ها در روستاها و كاهش معضلات اجتماعي،  ارتباط بين دانشگاهها و توسعه ي آموزش هاي فني و حرفه اي و ... مطالبي را بيان نمود.

   1396/9/18 09:06    تعداد بازدید :  8634

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 8634
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )