میز خدمت الکترونیک
جذب امریه سربازی
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 20
بازدید امروز 9,266
بازدید دیروز 15,766
بازدید این ماه 255,436
بازدید کننده ماه قبل 425,574
بازدید ماه قبل 491,851
بازدید کل 21,953,060

در نشست خبری معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مطرح شد:مهارت ها و توانمندی های حرفه ای بخش مهمی از دارایی و ثروت نسلی کشور است ...

معاون وزير و رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور گفت: مهارت ها و توانمندي هاي حرفه اي بخش مهمي از دارايي و ثروت نسلي كشور است.
به گزارش روابط عمومي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، دكتر سليمان پاك سرشت، دوشنبه؛  نهم بهمن ماه در نخستين نشست خبري خود در محل سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور بيان داشت: ثروت اصلي جامعه را نيروي انساني توانمند مي سازد و ثروت مهارتي به اندازهاي اهميت دارد كه بايد همه فناوري ها را براي آن به كار گيريم.
وي افزود: موضوع مهارت يكي از مسائل كليدي و مهم كشور در حال حاضر است و همراهي رسانه پشتوانه اي است تا در اين مسير گام هاي مؤثر و مثبتي برداشته شود.
رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور گفت: در بيانات و دغدغه هاي مقام معظم رهبري (مدظله العالي)، رييس جمهوري و مسؤولان ارشد كشور و همچنين اسناد بالادستي از جمله سياست هاي كلي اشتغال، سياست هاي اقتصاد مقاومتي و برنامه پنج ساله ششم توسعه به امر مهارت آموزي و ضرورت توجه به تقويت آن تأكيد زيادي شده است.
دكتر پاك سرشت در ادامه تصريح كرد: در ماده چهار قانون برنامه ششم اشاره شده است كه  2.8 واحد در مقياس درصد از رشد هشت درصدي كه در برنامه ششم توسعه هدفگذاري شده است بايد از طريق ارتقاي بهره وري عوامل توليد صورت گيرد كه يكي از عوامل توليد نيروي انساني و منابع انساني است.
دكتر پاك سرشت اظهار داشت: متأسفانه در طول سال هاي گذشته فرهنگ مهارت آموزي به فراموشي سپرده شده است كه بايد اين ضعف فرهنگي ترميم شود.
معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي با اشاره به موج مدرك گرايي دركشور گفت: زماني توانمندي ها، استعدادهاي حرفه اي و شغل فرد، هويت او را تشكيل مي داد اما متاسفانه امروزه مدرك تحصيلي در اولويت قرار گرفته است و افراد را بيش از آنكه با مهارت فردي بشناسيم با مدرك دانشگاهي شناسايي و ارزيابي مي كنيم.
وي در ادامه اظهار اميدواري كرد كه با همراهي اصحاب رسانه حساسيت جامعه نسبت به چالش فقر مهارتي و ضرورت مهارت آموزي در كشور برانگيخته شود.
دكتر پاك سرشت گفت: ثروت اصلي جامعه را نيروي انساني توانمند مي سازد و ثروت مهارتي به اندازهاي اهميت دارد كه بايد همه فناوري ها را براي آن به كار گيريم.
وي تأكيد كرد: در اقتصاد دانش بنيان تكيه اصلي بر توانمندي نيروي انساني است و متاسفانه هم اكنون با نيروي انساني كه مهارت مورد نياز را كسب نكرده است، مواجه ايم.
پاك سرشت افزد: : جامعه اي كه به لحاظ نيروي انساني توانمند است،  از عهده ايجاد اشتغال و كاهش فقر برمي آيد.
وي افزود: كانون هاي فكري براي گردش ايده ها و تصميم سازي هاي مهم در اين سازمان تشكيل شده است تا ا از توانمندي كارشناسان فعلي و تجربه افراد توانمندي كه بازنشسته شده اند استفاده شود.
پاك سرشت اظهار داشت: طي سه ماهي كه مسئوليت آموزش هاي مهارت را در سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور بر عهده گرفته ام تلاش شده از تمركز زدايي اجتناب شود به طوري كه آموزش هاي مهارتي بر اساس نيازهاي هر استان تدوين شود و مراكز استان ها را به 31 مركز ارتقاء دهيم و اين نيازمند آن است كه واحدهاي فعال و هشيار را در استان ها داشته باشيم.
رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور افزود: آموزش هاي عمومي، فني و كارآفريني برحسب مزيت ها و نيازهاي استاني ارائه خواهند شد.
به گفته معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي ، آموزش هاي مهارتي بايد هدفمند، فعالانه و اثر بخش باشد و بتوان با منابع و اسناد بالادستي در طرح هاي ايجاد اشتغال  و كاهش فقر مرتبط باشيم.
معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي تصريح كرد: اين سازمان به عنوان نهاد همكار در اجراي طرح هاي  بزرگ اشتغال كشور ايفاي نقش مي كند.
وي همچنين خبرداد: با وزارت علوم، تحقيقات و فناوري توافقي صورت گرفته است كه رشته مديريت آموزش هاي فني و حرفه اي در مقطع كارشناسي ارشد در مجموعه رشته هاي آموزش عالي گنجانده شود.
دكتر پاك سرشت با اشاره به فعال بودن 10هزار آموزشگاه فني و حرفه اي آزاد در سطح كشور گفت: سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور از توسعه دامنه فعاليت هاي بخش خصوصي استقبال و حمايت مي كند. 
رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور افزود: نقش رسانه ها در توسعه فرهنگ مهارت آموزي مهم  است و اين در حالي است كه سهم بودجه آموزش هاي مهارتي غير رسمي در بودجه كل كشور 1.3درصد است و با چنين بودجه اي نمي توان اين پيام را به جامعه انتقال داد كه آموزش هاي مهارتي جدي است.
   1396/11/10 11:51    تعداد بازدید :  9723

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 9723
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )