میز خدمت الکترونیک
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • تأثير توسعه مشاركت بخش غيردولتي بر كيفيت آموزش هاي فني و حرفه اي را چگونه ارزيابي مي كنيد؟
    • مثبت
    • منفي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 5
بازدید امروز 6,668
بازدید دیروز 5,858
بازدید این ماه 317,797
بازدید کننده ماه قبل 579,205
بازدید ماه قبل 664,769
بازدید کل 21,075,288

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور:گذرهای مهارتی فرصتی مغتنم برای سوق جوانان به سمت مهارت آموزی است...

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در مراسم افتتاح نمایشگاه دستاوردهای مهارت آموزان و  گذرهای مهارتی که امروز سوم مرداد ماه سال جاری در بوستان های هنرمندان برگزار شد، گفت: گذرهای مهارتی فرصتی مغتنم برای سوق جوانان به سمت مهارت آموزی است.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، دکتر سلیمان پاک سرشت، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه و گذرهای مهارتی با توجه به پتانسیل معرفی آموزش های فنی و حرفه ای فرصت مغتنمی برای سوق جوانان و اقشار مختلف جامعه به سمت مهارت آموزی است، هدف برگزاری این نمایشگاه و آموزش های کپسولی رایگان را معرفی و به نمایش گذاشتن توانمندی های مهارت آموختگان و وسعت آموزش های مهارتی در حوزه اشتغال عنوان کرد.
 
وی با بیان اینکه نمایشگاه به دلیل فراهم شدن بهره مندی شهروندان از آموزش های کپسولی فضای مناسبی برای معرفی ظرفیت های وسیع آموزش های مهارتی است، اذعان داشت: توسعه فرهنگ مهارت آموزی، کار و کارآفرینی نیاز جدی کشور است و جوانان و دانش آموزان با شرکت در این گذرها، با شناسایی استعداد های خویش و کسب مهارت و هدایت شغلی به فردی توانمند تبدیل خواهند شد.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، نقش خانواده‌ها در برنامه‌ریزی اوقات فراغت دانش‌آموزان را بسیار تأثیرگذار خواند و افزود: در فصل تابستان، پر کردن اوقات فراغت فرزندان، به دغدغه برای خانواده ها تبدیل می شود و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با دارا بودن طیف وسیعی از آموزش ها در حوزه های مختلف، صنعت، خدمات، کشاورزی، هنر و ... در مراکز دولتی و موسسات کارآموزی آزاد می تواند اوقات فراغت فرزندان را پوشش دهد.
وی با اعلام اینکه در طرح ایران مهارت دانش آموزان با دنیای کسب و کار و مشاغل آشنا می شوند، تصریح کرد: در این طرح دانش آموزان می توانند در حین تحصیل در دوره های کوتاه مدت 20 ساعته، آموزش های مهارتی را کسب کرده و پس از قبولی در سنجش مهارت گواهینامه دریافت نمایند و با ترکیب این گواهینامه ها می توانند گواهینامه صلاحیت حرفه ای دریافت کنند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: به خانواده ها توصیه می شود که بر اساس مکانیسم استعدادیابی و یا فرآیندهای مشاوره ای و با توجه به استعداد و علاقمندی فرزندانشان درصدد تشویق فرزندان آنان به فراگیری آموزش های مهارتی باشند.
به گفته وی چنانچه دانش آموزان با علاقه به کسب مهارت های فنی و حرفه ای بپردازند، به افرادی با صلاحیت حرفه ای تبدیل می شوند و نتیجه آن جوانانی می شود که دغدغه ی اشتغال ندارند.
دکتر پاک سرشت در خاتمه سخنان خود از همکاری شهرداری تهران در توسعه فرهنگ مهارت آموزی خبر داد و گفت: توسعه فرهنگ مهارت آموزی، کار و کارآفرینی با همکاری شهرداری تهران در حال اجرا می باشد و در آینده درصدد هستیم که با بهره گیری از ظرفیت های دو طرف برای آشنایی عموم جامعه با آموزش های فنی و حرفه ای و توسعه فرهنگ مهارت آموزی در بین خانواده ها هستیم.
 
   1397/5/4 08:23    تعداد بازدید :  1478

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1478
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )