میز خدمت الکترونیک
جذب امریه سربازی
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره ها
تور مجازی اداره کل
تجارب مهارت آموختگان شاغل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 17
بازدید امروز 6,432
بازدید دیروز 6,983
بازدید این ماه 487,329
بازدید کننده ماه قبل 173,139
بازدید ماه قبل 228,790
بازدید کل 21,753,445

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان: رسانه‌ها دیده‌بان اجتماعی جامعه هستند ...

سرپرست اداره كل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان با بیان اینکه در حوزه آموزش فنی و حرفه‌ای ریل‌گذاری فرهنگی به خوبی انجام نشده است، گفت: باید فرصت‌ها را به مردم نشان دهیم تا به ما اعتماد کنند، بسیاری از جوانان ما به دنبال مشاغل پشت میزنشینی نیستند و مسئولان راه را اشتباه می‌روند.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، در راستاي گراميداشت روز خبرنگار، ابوطالب جلالي سرپرست اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان ضمن نشست با مدير مجتمع فرهنگي مطبوعاتي شهرداري اصفهان در بين 70 رسانه موجود در اين متجمع  از 20 دفتر رسانه اي بازديد كرد.
جلالي در نشستي با خبرنگار ايمنا با بیان اينكه ایران جزء چهار کشور اول دارای ثروت طبیعی دنیا است، اظهار کرد: این در حالی است که با وجود این میزان ثروت، قوانین مترقی دینی و قوانین‌انسان ساز، در بحث  مشارکت و همکاری دچار چالش اساسی هستیم.
وی افزود: هنوز از لحاظ فرهنگی دچار مشکل هستیم. همیشه منتظر بودیم که از بالادست تصمیم بگیرند و در پایین‌دست اجرا کنیم، اما در پایین دست هم به خوبی عمل نکرده‌ایم.
سرپرست آموزش فنی‌ و حرفه‌ای استان اصفهان با تاکید براینکه باید از ظرفیت‌های استفاده نشده در کشور بهره برداری لازم را داشته باشیم، تصریح کرد: اشتغال از مطالبات بحق مردم است، من به عنوان مسئول اگر متهم ردیف اول نباشم، حتما متهم ردیف چندم هستم و باید به مطالبات مردم توجه بیشتری داشته باشم.
وی با بیان اینکه رسانه‌ها دیده‌بان اجتماعی جامعه هستند، افزود: باید از ظرفیت‌های رسانه به خوبی بهرمند شد، رسانه رویدادهای جامعه را به خوبی منعکس می‌کند و این امر ستودنی است. ما نیز برای شناساندن ظرفیت‌های موجود در آموزش فنی و حرفه‌ای و اقداماتی که انجام داده‌ایم باید از ظرفیت رسانه استفاده کنیم تا با بهره‌گیری از این ظرفیت خودمان را با جامعه پیوند بزنیم.
جلالی پدیده شوم بیکاری را چالش جدی کشور دانست و گفت:همه باید به صورت جدی برای برطرف کردن این چالش گام بردارند.
وی با بیان اینکه ما باید به عنوان مدیر دستگاه خدمات دهنده به جوانان اعتماد کنیم تا برای ایجاد فرصت شغلی مشارکت داشته باشند، اظهار کرد: زیبنده نیست که جوانانی را تربیت کنیم که حاضر به حضور در مناطق کویری با حقوق بالا هم نباشند.
مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان اصفهان با تاکید بر اینکه در حوزه آموزش فنی و حرفه‌ای ریل‌گذاری فرهنگی به خوبی انجام نشده است، تصریح کرد: باید فرصت‌ها را به مردم نشان دهیم تا به ما اعتماد کنند، بسیاری از جوانان ما به دنبال مشاغل پشت میزنشینی نیستند و مسئولان راه را اشتباه می‌روند.
جلالی با بیان اینکه ما دچار هدر رفت منابع دولتی هستیم، ادامه داد: در این زمینه وزارت علوم، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، آموزش و پروش و ... باید پاسخگو باشند که چه اقداماتی انجام داده‌اند.
وی با بیان اینکه مسئولان ما بیشتر برای شکل‌گیری مشکلات هزینه‌ کرده‌اند، ادامه داد: مسئولان کمتر برای آسیب شناسی و حل مشکلات هزینه کرده‌اند و بر این اساس خروجی مناسبی را دریافت نکرده‌اند.
سرپرست آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان با تاکید براینکه هر گونه اقدام صورت گرفته در اداره کل فنی و حرفه‌ای در زمان مدیریت آینده باید ادامه داشته باشد، تصریح کرد اقدامات صورت گرفته قابل برگشت  نیست چرا که برون‌سپاری، تعریف ۲۰۰ حرفه جدید و ایجاد ۲۵۰ فرصت شغلی قابل برگشت به عقب نیست و این راه باید ادامه داشته باشد.
در ادامه ابوطالب جلالي از رسانه هاي موج، اسرار، همبستگي، نداي فردا، مردم سالاري، جهان اقتصاد، جمهوري اسلامي، كياست، ميرزمان، توريسم، كوهستان، محل توزيع روزنامه هاي استان و ... بازديد كرد.
 
   1397/5/14 08:43    تعداد بازدید :  1414

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1414
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )