لیست آموزشگاههای آزاد استان اصفهان
 
خدمات الکترونیک
اوقات فراغت با طعم مهارت
دفترچه ثبت نام الکترونیکی آزمونهای داوطلبان آزاد (ادواری)
مشاوره اینترنتی
تور مجازی اداره کل

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 22
بازدید امروز 15,071
بازدید دیروز 14,820
بازدید این ماه 310,305
بازدید کننده ماه قبل 194,106
بازدید ماه قبل 274,111
بازدید کل 36,143,113

مدیر کل مؤسسات کارآموزی آزاد و مشارکت های مردمی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: ضرورت ایفای نقش تسهیل گر و نگاه هدایت به بخش غیردولتی ...

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان اصفهان، اميرسعيد مصباح مدير كل مؤسسات كارآموزي آزاد و مشاركت هاي مردمي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در مصاحبه راديويي با  برنامه  نقد و نظر از راديو اصفهان در خصوص بررسي مسائل و وضعيت مؤسسات كارآموزي آزاد و نحوه ارائه خدمات و مشكلات آنان به بحث و تبادل نظر پرداخت.
مصباح در پاسخ به سئوال عدم امكان بروز رساني آموزش ها براساس نياز بازار كار استان افزود: دنياي امروز دنياي پويا و رقابتي است و مزيت هاي رقابتي حرف اول را براي حضور در بازار و پاسخگويي سريع به مشتريان در بازار كسب و كار مي زند. ما در سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور به صورت گسترده شيوه ها و روشهايمان را پويا و حداكثر فرصت براي پاسخگويي آموزشگاه داران با  نياز بازار كار را فراهم مي نماييم.
وي افزود: نياز ما تغيير رويكرد و تغيير نگاه است و تا زماني كه از اين صدف سخت پوست خارج نشويم و فرصت رشد ندهيم پويا نخواهيم شد.
مدير كل مؤسسات كارآموزي آزاد و مشاركت هاي مردمي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در خصوص استانداردهاي آموزشي اظهار داشت: در اكثر كشورهايي كه در حوزه هاي آموزش فني و حرفه اي قدم هاي مثبتي را برداشتند مصرف كننده نيروي كار است كه تشخيص مي دهد كه آيا اين نيروي كار شايستگي هاي لازم متناسب با نياز بازار كار را دارد يا نه؟
مصباح گفت: بايستي در بخش دولتي به اين باور برسيم كه مصرف كننده فهيم است. نگاه به نياز و تخصص حرفه متفاوت است. اين فرصت فراهم مي شود تا فرد به آنچه را كه مي خواهد با ارائه خدمات يادگيري به توافق برسد. بنابراين بايد عبارت خدمات آموزشي را به خدمات يادگيري تغيير دهيم.
مدير كل مؤسسات كارآموزي آزاد و مشاركت هاي مردمي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در خصوص رتبه بندي مراكز آموزش فني و حرفه اي بيان داشت: بحث اعتبارسنجي و رتبه بندي براي بيش از 90 درصد آموزشگاههاي صورت پذيرفته است.
وي افزود: 11 هزار و 653 آموزشگاه آزاد فني و حرفه اي در كشور فعال هستند كه 511 آموزشگاه در كشور يعني 4/4 درصد آموزشگاههاي كشور و 29/1 عملكرد سال 96 توسط بخش خصوصي انجام گرديده است.
مصباح در پايان تصريح كرد: بايستي براي بخش خصوصي نقش تسهيل گر و نظاره گر با نگاه هدايت را ايفا نموده و مزيت رقابتي را ايجاد كنيم تا اگر دستگاههاي ديگر وارد اين حوزه شدند مشتري به اين نتيجه برسد كه رجوع به آموزش فني و حرفه اي و آموزشگاههاي آزاد از لحاظ  اقتصادي، فني و محتوايي به نفعشان است.
لازم به ذكر است در  برنامه راديويي نقد و نظر، حسين مصلي نژاد رييس اداره مؤسسات كارآموزي آزاد و مشاركت هاي مردمي استان و جعفر پورميداني مؤسس و مدير آموزشگاه فني و حرفه اي آزاد نرم افزار  حضور داشتند و در خصوص بررسي مسائل و وضعيت مؤسسات كارآموزي آزاد و نحوه ارائه خدمات و مشكلات مربوطه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

   1397/5/25 12:29    تعداد بازدید :  735

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 735
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )