ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 12
بازدید امروز 21,700
بازدید دیروز 31,952
بازدید این ماه 967,576
بازدید کننده ماه قبل 743,277
بازدید ماه قبل 816,589
بازدید کل 28,500,004

در دیدار دکتر پاک سرشت با استاندار گیلان توافق شد: تفاهم نامه همکاری بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و استانداری گیلان امضا می شود...

در دیدار رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با استاندار گیلان توافق شد؛ در راستای مهارت آموزی در حوزه گردشگری، تفاهم نامه همکاری  بین دو مجموعه منعقد شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، دکتر سلیمان پاک سرشت، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان در سفر به استان گیلان با مصطفی سالاری، استاندار این استان دیدار کرد.
باید فرصت را در حوزه مهارت آموزی غنیمت شماریم
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در دیدار با مصطفی سالاری از حمایت های ارزشمند استاندار گیلان در حوزه مهارت آموزی استان تقدیر کرد.
وی گفت: در حال حاضر نظام آموزشی کشور دچار بحران است و  درحوزه آموزش چه در دانشگاه ها و چه در زمینه آموزش های مهارتی، نیاز سنجی جدی انجام نشده است.
دکتر پاک سرشت با بیان اینکه مسأله مهارت آموزی نیاز  فعلی کشور است و کمی هم دیر شده  است، تأکید کرد: اگر  فرصت را غنیمت نشماریم، پشیمان خواهیم شد.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور افزود: برای یافتن نیازهای مهارتی، منابع قابل اتکایی نداریم و با توجه با اینکه نظام آموزش مهارتی بر اساس نیازهای منطقه ای نبوده است، در یک سال گذشته سعی شده در این خصوص برنامه ریزی منطقه ای انجام شود.
وی با بیان اینکه متأسفانه امروزه اشتغال، کمتر از مسیر آموزش های مهارتی می گذرد، گفت: امسال سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با تدوین آیین نامه قانون جدید آموزش فنی و حرفه ای، محوریت لازم در مهارت آموزی را خواهد داشت.
استاندار گیلان:
مشکلات اشتغال با توزیع پول به صورت وام حل نمی شود
مصطفی سالاری، استاندارگیلان با بیان اینکه در این استان در 2 رسته کشاورزی و گردشگری ظرفیت های اشتغال بالایی وجود دارد، گفت: در هر 2 رسته کوتاهی شده و از ظرفیت های موجود استفاده نشده است.
سالاری با بیان اینکه یک معضل تعدد منابع تصمیم گیری در حوزه مهارت آموزی در سطح کشور است، افزود: گردشگری و زنجیره مشاغل مرتبط با آن برای استان گیلان اهمیت زیادی دارد و قصد ما این است که آموزش مهارت های مرتبط با گردشگری با محوریت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان انجام شود.
استاندار گیلان در ادامه از اختصاص اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان برای شروع کار در حوزه گردشگری خبر داد.
وی گفت: مشکلات اشتغال با توزیع پول به صورت وام حل نمی‌شود، اگر کسی مهارت داشته باشد می‌تواند مسأله شغل خودش را حل کند.
در ادامه نشست شورای عالی مهارت آموزی استان گیلان با حضور رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و استاندار این استان و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
بنا بر این گزارش، پیش از این جلسه شورای عالی مهارت آموزی استان های مرکزی و گلستان نیز در سال جاری با حضور دکتر پاک سرشت برگزار شده است.
 
   1397/9/24 12:15    تعداد بازدید :  545

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 545
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )