تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 14
بازدید امروز 3,953
بازدید دیروز 41,900
بازدید این ماه 948,266
بازدید کننده ماه قبل 754,639
بازدید ماه قبل 826,248
بازدید کل 28,420,449

دکتر پاک سرشت در جلسه مشترک وزارت کشور، معاونت امور زنان ریاست جمهوری و بخش خصوصی: مدل همکاری بین دستگاه های اجرایی کشور مستندسازی شود...

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در نشست هماهنگی اجرائی نمودن طرح توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار در سکونت گاه های  غیر رسمی بر مستند سازی و ارائه مدل همکاری بین سه دستگاه مشارکت کننده در اجرای طرح و بخش خصوصی برای بهره برداری تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، نشست هماهنگی اجرای تفاهم نامه همکاری سه جانبه توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار در سکونت گاه های غیر رسمی بین سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور،  وزارت کشور و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با حضور دکترسلیمان پاک سرشت، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان، دکترسوسن باستانی، معاون بررسی های راهبردی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری، دکتر نعیمی، نماینده وزارت کشور، دکتر مصطفوی، مدیر مؤسسه خصوصی کاردوک، معاونان سازمان و جمعی از کارشناسان، هجدهم دی ماه جاری در محل این سازمان برگزار شد.
دکتر پاک سرشت در این نشست گفت: آموزش های مهارتی به زنان سرپرست خانوار به عنوان بخشی از بسته آموزشی توانمندسازی در حوزه اجتماعی و ایفای نقش مسئولیت اجتماعی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور حائز اهمیت است.
وی با اشاره به آموزش 6 هزار و 300 نفر از زنان سرپرست خانوار در راستای اجرای تفاهم نامه همکاری بین سازمان آموزش فنی وحرفه ای و وزارت کشور در سال گذشته، بر نتیجه بخش بودن همکاری های سه جانبه تأکید کرد و افزود: اگر آموزش ها منجر به اشتغال و کسب درآمد شود به هدف نهایی رسیده ایم از اینرو لازم است گزارشی از وضعیت زنان سرپرست خانوار در سکونت گاه های غیر رسمی قبل و بعد از اجرای تفاهم نامه سه جانبه تهیه و ارائه شود.
وی ادامه داد: با ارائه این گزارش مشخص می شود تفاهم نامه همکاری سه جانبه چقدر در بهبود وضعیت زندگی زنان سرپرست خانوار در سکونت گاه های غیر رسمی مؤثر بوده است.
بنا بر این گزارش، تفاهم نامه مذکور به منظور توانمند سازی بانوان سرپرست خانوار در سکونت گاه های غیر رسمی ده  استان آذربایجان غربی، لرستان، البرز، کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس، کردستان، کرمانشاه، خوزستان و هرمزگان منعقد شده است.
براساس این گزارش، شناسایی گروه های هدف و آماده سازی برای اشتغال پذیری و معرفی برای مهارت آموزی، اجرای برنامه آموزش مهارت های شغلی بانوان سرپرست خانوار در سکونتگاه های غیر رسمی منتخب سراسر کشور و پشتیبانی و تسهیل گری اشتغال  از جمله برنامه های عملیاتی طرفین تفاهم نامه در راستای کنترل و  کاهش آسیب های اجتماعی است.
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، از تعهدات  این سازمان در اجرای این تفاهم نامه مذکور می توان به اجرای طرح پژوهشی با عنوان بررسی مدل مناسب توانمندسازی مهارتی گروه های آسیب پذیر در سکونتگاه های غیر رسمی با اولویت بانوان به منظور دستیابی به یک مدل بومی و آموزش 7 هزار و 200 نفر از زنان سرپرست خانوار ساکن در سکونتگاه های غیر رسمی استان های هدف تا پایان سال جاری و انجام مراحل آزمون مهارت و صدور گواهینامه اشاره کرد.
این گزارش می افزاید: بهره گیری از ظرفیت تشکل های غیر دولتی فعال در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی، تهیه فهرست نهایی اعضاء گروه های ساکن در سکونتگاه های غیر رسمی و اولویت ها و سرفصل های مهارت آموزی و همچنین تهیه لیست تشکل های غیر دولتی فعال در حوزه بانوان برای مشارکت در انجام برنامه ها در 10 استان هدف از وظایف معاونت بررسی های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در راستای اجرای تفاهم نامه مذکور است.
بنا بر این گزارش، ابلاغ اعتبارات برای اجرای اقدامات مرتبط با مراحل قبل و بعد از آموزش، تهیه لیست سکونتگاه های غیر رسمی براساس اولویت مناطق دفاتر تسهیل گری در سال 1396 در  استان های گروه هدف از وظایف و تعهدات وزارت کشور در اجرای تفاهم نامه مذکور است. 
   1397/10/19 08:21    تعداد بازدید :  429

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 429
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )