تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 11
بازدید امروز 20,882
بازدید دیروز 31,533
بازدید این ماه 728,971
بازدید کننده ماه قبل 114,525
بازدید ماه قبل 183,969
بازدید کل 27,342,357

نماینده مردم شهرستانهای اردستان، زواره و مهاباد در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: آموزش های مهارتی در دستیابی جوانان به اشتغال در بدنه دولت از جایگاه مهمی برخوردار است ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، آرش اخوان مدير كل استان با سيدصادق طباطبائي نژاد نماينده مردم شهرستانهاي اردستان، زواره و مهاباد در مجلس شوراي اسلامي ديدار و گفتگو كرد.
در ابتدا آرش اخوان ضمن اشاره به اقدامات صورت پذيرفته در اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان افزود: در استان اصفهان ۵۴ مرکز آموزش فنی حرفه‌ای وجود داردكه استان اصفهان در موضوع مشارکت در بخش غيردولتي پیشرو بوده و بخش برون سپاری را جدی گرفته که تنها راه برون رفت از مشکلات همین بخش غيردولتي است.
وي بيان داشت: مشکل اشتغال در کشور وجود ندارد بلکه آنچه که به عنوان یک مشکل مطرح می‌باشد نبود نیروهای ماهر است.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفها با بیان اینکه نیروی ماهر در اکثر نقاط کشور کم است، افزود: فردی که ماهر باشد بیکار نمی‌ماند، اشکال بزرگ آموزش فنی حرفه‌ای جبر مسئولان و عدم برنامه‌ریزی درست است.
اخوان گفت: آموزش‌ها بايستي بر اساس نیازسنجی‌ها، شایستگی و مهارتی که در بازار کار مورد نیاز است انجام شود.
وی در خصوص اجراي الگوی طرح تولید محور توسط فنی حرفه‌ای اصفهان مباحثي را مطرح و افزود: این طرح با آموزش‌های لازم، فرآیند تولید محور را به فعالیت واقعی تبدیل می‌کند، البته تکمیل کننده این طرح بعضی شرکت‌ها هستند که می‌توانند با ارائه مواد اولیه جنس را در اختیار افراد قرار داده و سپس مواد تولیدی را از همین افراد خریداری کنند.
آرش اخوان همچنین با اشاره به شعار سال توسط رهبر انقلاب افزود: آموزش فنی حرفه‌ای می‌تواند یکی از بازوهای رونق تولید در کشور باشد تا با آموزش‌های درست موضوع اشتغال را برنامه‌ریزی کند.
وي تصریح کرد: دلیل مهاجرت‌های صورت گرفته در سال‌های قبل در اردستان عدم توجه درست به اشتغال توسط بخش دولتی است.
نماينده مردم شهرستانهاي اردستان، زواره و مهاباد در مجلس شوراي اسلامي بيان داشت: آموزش هاي مهارتي در دستيابي جوانان به اشتغال در بدنه دولت از جايگاه مهمي برخوردار است كه در اين راستا بايستي با جديت و تلاش بيشتر مسئولين مراكز آموزش فني و حرفه اي خلاء فقدان مهارت را در جامعه پر نمود.

   1398/2/14 09:50    تعداد بازدید :  295

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 295
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )