خدمات الکترونیک
مشاوره اینترنتی
جذب امریه سربازی
تور مجازی اداره کل
ارتباطات مردمی و پاسخگویی به شکایات

نظر سنجی

ارائه نقطه نظرات
  • به نظر شما مهمترين چالش آموزش فني و حرفه اي كشور در چيست؟
    • عدم شناخت جامعه از مهارت آموزي
    • كمبود منابع مالي جهت بروزرساني دانش نيروي انساني و تجهيزات كارگاهي
    • عدم سازگاري دوره هاي آموزشي با نياز بازار كار
    • شرايط نامناسب اشتغال و ركود بنگاههاي اقتصادي


آمار بازدید

تعداد افراد آنلاین 13
بازدید امروز 4,247
بازدید دیروز 5,055
بازدید این ماه 189,766
بازدید کننده ماه قبل 136,402
بازدید ماه قبل 223,708
بازدید کل 26,290,405

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در اولین جلسه صلاحیت حرفه ای و سنجش مهارت استان: ایجاد مدل و الگوی مناسب برای ارتقاء و رونق تولید در صنایع و صنوف ضروری است ...

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، اولين جلسه صلاحيت حرفه اي و سنجش مهارت استان با حضور آرش اخوان مدير كل استان، رضا فرهت مشاور اجرايي و معاونت منابع انساني و امور اجتماعي شركت ذوب آهن و جمعي از اعضاي كميته صلاحيت حرفه اي از آموزش فني و حرفه اي، صنعت، معدن و تجارت، سازمان مديريت و برنامه ريزي، اتاق اصناف، دانشگاه فني و حرفه اي استان، دانشگاه علمي كاربردي استان، اداره كل تعاون، اداره كل راه و شهرسازي، سازمان جهاد كشاورزي، كانون انجمن صنفي آموزشگاههاي آزاد استان، دانشگاه علوم پزشكي، دانشگاه فني و حرفه اي مهاجر و ... در تاريخ 9 ارديبهشت سال جاري در محل سالن كنفرانس اداره برگزار گرديد.
اخوان در اين نشست با تأكيد بر ارتقاء صنعت و صنف افزود: يكي از معضلاتي كه در بازار اشتغال با آن مواجه هستيم، ضعف مهارتي است و بسياري از كارگران كارخانه ها مهارت هاي لازم و مورد انتظار را نداشته و توليدات از كيفيت پاييني برخوردار است.
وي با اشاره به نام گذاري سال 98 از سوي مقام معظم رهبري (مدظله العالي) به نام رونق توليد بيان داشت: سيستم صلاحيت حرفه اي مي تواند با نيازسنجي دقيق، مشاغل موجود را شناسايي نموده و با احصاء مشاغل براساس ويژگي هاي كارخانه ها، شايستگي شغلي (جسمي، رفتاري و مهارتي) را تعريف نموده و پس از آن استانداردهاي آموزشي تدوين و بر اساس استانداردها، آزمون صلاحيت حرفه اي تعريف شود كه اين گام مؤثري در جهت تحقق و رونق توليدات است.
اخوان در ادامه تصريح كرد: فرد شركت كننده در آزمون 4 تا 5 ساعته يا موفق به دريافت مجوز صلاحيت حرفه اي مي گردد يا دچار كسر مهارت مي شود كه اين فرد با حضور در دوره هاي آموزشي مي تواند 100 درصد موفق شود.
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان افزود: در اين راستا مسيرهاي ارتقاء شغلي عمودي (تا رأس هرم) و افقي   (در سطح واحد خود) براي افراد تعريف مي گردد و موجب مي گردد تا شخص مورد نظر برنامه ريزي نموده و براي بدست آوردن جايگاه فوق الذكر تلاش و فعاليت نمايد.
اخوان اظهار داشت: بايستي ضعف ها را كاهش دهيم تا به يك مدل و الگوي مناسبي در صنعت و صنف برسيم و ارتقاء‌ چرخ صنعت را در استان و كشور فراهم نماييم.
در ادامه ايرج توكلي رييس واحد آموزش در صنايع اداره كل به تشريح نظام جامع آموزش وتربيت فني و حرفه اي و مهارت از طريق ارائه پاورپوينت پرداخت.
رضا فرهت مشاور اجرايي و معاونت منابع انساني و امور اجتماعي شركت ذوب آهن ضمن اشاره به شايستگي هاي افراد جهت استخدام در بحث صلاحيت حرفه اي،‌ بي نتيجه نماندن هزينه هاي آموزشي، انجام كار به صورت ايده آل، در خصوص مزيت هاي صلاحيت حرفه اي افراد مباحثي را تحت عنوان مشخص شدن تكليف فرد شاغل، ارتقاء عمودي و افقي، جانشين پروري، اطمينان از ثبات توليدات، انسجام در نوع ارائه خدمات و معيارهاي استخدامي عنوان نمود و حمايت همه جانبه بالادستي ها و ايجاد انگيزه را يكي از اهداف اجرايي شدن اين طرح دانست.

   1398/2/9 12:57    تعداد بازدید :  273

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 273
5.5/10 (تعداد آرا 10 نفر )